Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vasaros atostogos turguje

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2009-07-31

Pamirštas žadintuvas, vėlyvi pusryčiai ir neįpareigojanti diena – tokių vasaros atostogų greičiausiai nori kiekvienas vaikas. Tačiau yra ir kitoks scenarijus: ankstybėse čirškiantis laikrodis, vėsūs rytai, triukšminga turgaus minia bei „parduoti“ šeštadieniai ir trečiadieniai.

Aušra Tamošauskaitė atostogas aukoja uogoms – uždarbį mergina ketina išleisti telefonui.

„Nieko nepadarysi: jei nori užsidirbti pinigų – reikia ir pavargti“, - sako vienuoliktokė Aušra Tamošauskaitė. Ji kartu su drauge Raimonda Tamašauskaite turguje pardavinėja mėlynes.

„Uogų biznis“ – taip būtų galima pavadinti vieną iš populiaresnių vaikų vasaros darbų. Netinginčių stovėti prie prekystalio vaikų galima sutikti ne tik turgaus dienomis turgaus aikštėje, bet ir Savanorių gatvės bei centriniame turgelyje.

„Kadangi uogų pačios nerenkame, tik parduodame, darbas nėra sunkus – keltis anksčiau reikia tik trečiadieniais ir šeštadieniais. Per vieną turgų galima uždirbti apie 50 litų: kaip paauglei tai visai gerai“, - kalbėjo A.Tamošauskaitė.

Pasak jos, priežastis, kodėl vaikai eina prekiauti į turgų, paprasta: kiekvienas nori turėti savo pinigų, kad kišenpinigių nereikėtų prašyti tėvų.

„Turguje prekiauju nebe pirmus metus. Kasmet dirbdama susigalvoju tikslą, kam skirsiu uždarbį. Praėjusiais metais pirkau drabužių. Šiemet taupau telefonui. Kiekvienas paauglys nori turėti pinigų pramogoms – pasijauti savarankiškesnis, kai nereikia prašyti tėvų“, - sakė A.Tamošauskaitė.

Jos nuomone, prekiauti turguje tikrai nėra pats sunkiausias darbas: kitiems draugams tenka dirbti kasdien, jie įsidarbina Palangoje, Šventojoje.

„Turgus patogus tuo, kad paprekiavai dvi dienas, ir esi laisva. Iš pradžių buvo sunku anksti keltis. Bet juk prie visko pripranti. Be to, ką čia reiškia pastovėti tas kelias valandas – vėliau leidi įprastas atostogas, kaip ir visi vaikai“, - kalbėjo A.Tamošauskaitė.

Ji su savo drauge – ne vienintelės, atostogas aukojančios turguje. Tarp senbuvių prekeivių vietos randa ir vos į mokyklą pradėję eiti mažieji: tik į antrą klasę eisianti Aida Viršilaitė kartu su septintoke seserimi Lina vos matosi iš už mėlynių kibirų, tačiau tikina, kad prekiauti – visai nesunku.

Senojoje Įpiltyje gyvenančios mergaitės, kaip ir daugelis įpiltiškių, žino uogingiausias miškų vietas ir mėlynes renka pačios.

„Su mama į mišką išeinam beveik visai dienai, kad į turgų galėtume atsivežti kelis kibirus mėlynių. Su seserim prekiaujame pirmą vasarą, bet man atrodo, kad sekasi gerai – mėlynių mažėja“, - tikino L.Viršilaitė, rodydama tuštėjančius kibirus.

Vaikai pasakojo, kad keltis anksti netingi – juk ir į mokyklą keltis reikia tokiu pat laiku.

„Man laiko, praleisto prekiaujant, visai negaila – atostogos smagios, be to, su seserim labai norim užsidirbti pinigų. Sutarėm, kad iš uždarbio galime nusipirkti ką nors skanaus, bet šiaip visus pinigus skirsim mokyklinėms priemonėms. Nusipirksim naujas pieštukines, parkerius, flomasterius ir kitką“, - pasakojo L.Viršilaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas