Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vaikinų rankoms paklusęs metalas virto automobiliu

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2009-07-31

Šią vasarą darbėniškiai 12 metų Gvidas Ruikis ir 17 metų Alvydas Jockus pagaliau galėjo pasivažinėti pačių sukonstruotu automobiliu – bagiu. Įgyvendinę šią seniai puoselėtą jųdviejų svajonę, bičiuliai prakalbo ir apie kito, tobulesnio, bagio viziją.

Bagį susikonstravę Alvydas Jockus (sėdi priekyje) ir Gvidas Ruikis (stovi pirmas iš dešinės) bei jų palaikymo komanda (iš kairės): 10 metų Lukas Rasickas, 18 metų Ignas Jockus, broliai 12 metų Deividas ir 10 metų Laurynas Kairiai, ir 11 metų Mindaugas Ruikis, rankose laikantis 6 mėn. brolį Kristupą.

„Reiks pradėti masinę gamybą“,- pusiau juokais sakė A.Jockus, kai jo ir G.Ruikio pagamintas automobilis sulaukė žmonių dėmesio.

Panašu, kad dviejų draugų susidomėjimas automechanika nėra laikinas: įgavę patirties konstruodami vieną bagį, jie kitą automobilį ketina sukurti gerokai pranašesnį.

Bagio širdis – iš „golfo“

„Po truputį kūrėme, kūrėme, kol išėjo štai toks bagis. Gal dar reiktų jį kiek pagražinti“,- sakė G.Ruikis ir A.Jockus.

Vaikinai pasakojo konstruodami bagį daugiausia panaudoję 2-ojo „VW Golf“ dalių. Šį automobilį jiems nupirko ir padovanojo Gvido tėvas Audrius Ruikis.

Į bagį buvo „persodintas“ 1,6 litro dyzelinis variklis – jį, pasak pašnekovų, lengviau įmontuoti negu benzininį, o ir kuras tokiai transporto priemonei pigesnis.

„Ketinome variklį įmontuoti į bagio galą, kad varomieji būtų galiniai ratai, bet tuomet atvirkštinėje padėtyje atsidurtų pavaros. Kad jos veiktų tinkamai, reiktų gerokai daugiau darbo, pritaikant sudėtingesnę konstrukciją. Tačiau ir dabar bagis yra greitesnis negu originalus „VW Golf“. Mūsų manymu, juo būtų galima „išspausti“ ir 200 km per valandą“,- kalbėjo G.Ruikis ir A. Jockus, savadarbiame automobilyje įmontavę ir spidometrą.

Bagis nuo įprasto automobilio skiriasi ir tuo, kad jis stabdomas tik rankiniu stabdžiu.

Panaudojo ir mokyklinius suolus

„Čia – ne miestas, todėl galima lengviau gauti visokių nereikalingų dalių, metalo laužo“,- pastebėjo A. Jockus.

Apie vaikinų planus sukonstruoti bagį žinojo šeimos nariai bei nemažai vietinių žmonių. Kai kurie jų jauniesiems konstruktoriams pasiūlė savo atliekamų geležių. Pavyzdžiui, bagio kuro baku tapo metalinė talpa, į kurią seniau buvo pilstomas dyzelinas.

Išradingai G.Ruikis ir A.Jockus panaudojo senus ir nebenaudojamus mokyklinius suolus. Kadangi bagiui trūko išvaizdumo, jie iš suolų rėmų pagamino metalinius lankus, apgaubiančius vairuotoją ir keleivį. Ant šių rėmų pakabino du žibintus.

Standartinio automobilio pločio ir 2,5 metro ilgio bagiu G.Ruikis ir A.Jockus gali važinėtis tik savoje teritorijoje – po didelį kiemą. Tačiau jie bagyje planuoja įrengti ir saugos diržus.

O važinėdamiesi vaikinai segi šalmus – to atsargumo dėlei prašo jų tėvai.

Bagis – labiau ne pramogoms, bet darbui ūkyje skirta transporto priemonė. G.Ruikis ir A.Jockus patys suvirino ir 3 metrų ilgio priekabą, kuria galima vežti malkas, plytas, vamzdžius, kitokius daiktus. Priekabai panaudoto tilto traktoriaus padangas vaikinai pakeitė lengvojo automobilio ratais. O tinkamo kablio priekabai prikabinti prie bagio jie važiavo pirkti į Rietavo turgų.

Išmoko virinti metalą

„Atrodė, kad viskas bus daug lengviau. Tačiau kai pradėjome, pamatėme, kiek yra darbo, todėl užtrukome. Buvo visko: nutrūkdavo sankaba, pavarų svirtis „neužkabindavo“ pavaros, pamatėme kitų klaidų. O sunkiausia užduotis buvo užvesti. Bet buvome užsispyrę, laikėmės savo ir norėjome žūtbūt pabaigti. Buvo azartas apėmęs: vis tampėm ir tampėm tą mašiną, kol pavyko“, - pasakojo G.Ruikis ir A.Jockus.

Susikonstruoti savąjį bagį vaikinus paskatino ir tūbausiškis Artūras Zastartas, pats bagį susikonstravęs prieš 3 metus.

Montuodami bagį vaikinai darbavosi savo tėvų instrumentais. A.Jockus pjaustė metalą, o G.Ruikis, krikštatėvio Valdo Navicko pamokytas, ėmėsi virinti dalis.

Vaikinai nebraižė jokio projekto ir dalis matavo „iš akies“.

Idėjų, kaip reikėtų konstruoti automobilį, ieškojo internete, konsultavosi su giminaičiais, pažįstamais. G.Ruikio dėdė Ričardas Kaubrys padėjo bagyje sumontuoti elektrą.

Konstruodami bagį, G.Ruikis ir A.Jockus praleisdavo visą laisvą laiką: ilgais žiemos vakarais jie užsisėdėdavo ir iki vidurnakčio. Tuomet jiems mažiau rūpėjo ir pamokų ruoša, ir užklasinė veikla.

Planuose – tobulesnis bagis

Pasakodami apie pirmąjį pačių sukonstruotą bagį, G.Ruikis ir A.Jockus jau svajoja apie tobulesnį. Jis būsiąs bent 30-40 cm aukštesnis ir varomas visais keturiais ratais.

„Reiktų galingesnio – gal 2,5 litro – variklio. Labiausiai tiktų visureigio, tokio kaip „Pajero“, „Mitsubishi“, dalys. Gal ką nors panaudosime ir iš pirmojo bagio“,- svarstė G.Ruikis ir A.Jockus.

Antruoju bagiu, pasak pašnekovų, būtų galima įvažiuoti į smėlynus, mišką bei statesnes įkalnes.

Darbėnų vidurinės mokyklos mokinys G.Ruikis ir nuo rugsėjo mokslus Klaipėdos statybininkų mokykloje pradėsiantis A.Jockus neatsisako minties ateityje dalyvauti lenktynėse ar dirbti automobilių gamybos pramonėje.

Jau dabar vaikinai išmano įvairių modelių automobilių technines charakteristikas, geba vairuoti įvairių modelių automobilius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas