Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokiniams vis sunkiau pasitikėti šalies švietimo sistema: nespėjus suprasti ir prisitaikyti prie vienų naujovių, įdiegiamos kitos. Šiemet vienuoliktą klasę baigiantys jaunuoliai apstulbo sužinoję, kad kitąmet jiems teks laikyti tik valstybinius brandos egzaminus.

Kitąmet prieš atsisveikindamos su mokykla Emilija Rentauskaitė (dešinėje) ir Emilija Letinauskaitė dar turės įveikti brandos egzaminų sesiją – ji bus organizuojama kitaip negu šiemet.

„Absurdas, ši nežinomybė mums nepatinka. Jaučiamės, lyg būtume bandomieji triušiai. Atrodo, kad mokinių nuomonė niekam nerūpi“, - sakė Pranciškonų gimnazijos mokinės, būsimos abiturientės Emilija Rentauskaitė ir Emilija Letinauskaitė.

Mokinius neramina žinia, kad dviejų lygių – mokyklinis ir valstybinis – bus tik privalomasis lietuvių kalbos egzaminas. O kitų dalykų – matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų – bus organizuojamas tik valstybinis brandos egzaminas. Tik mokykliniai bus geografijos, dailės, muzikos, muzikologijos ir naujas technologijų dalykų egzaminai.

Merginos, kaip ir jų bendraamžiai, pasigenda tikslios ir išsamios informacijos, kas jų laukia kitąmet. „Girdėjome, kad visiems bus skirtos tos pačios užduotys. Tačiau vertinama bus skirtingai: vienaip A – lygio, kitaip – B. Bet nesuprantama, kaip tas mokinys, kuris mokėsi B lygiu, išspręs A lygio matematikos uždavinius – juk jų jėgos nelygios. Šnekama, kad išplėstiniu kursu mokinęsi mokiniai turės naudotis sudėtingesnėmis formulėmis: išsprendus lengvesniu keliu atsakymas nebus įskaitytas, nors jis ir teisingas. Sudėtinga orientuotis, nes neturime pavyzdžių, kaip atrodys egzaminų užduotys“, - kalbėjo E. Rentauskaitė ir E. Letinauskaitė.

Pasak jų, kai kurie mokiniai į B lygio mokymosi dalykus žiūrėjo aplaidžiai, lankė ne visas pamokas, todėl jiems neliks galimybių įveikti egzaminą.

Pašnekovėms nesuprantama, kodėl apie egzaminų pasikeitimus neįspėta anksčiau – prieš dvejus metus. Šiemet XI klasę baigę mokiniai jau yra pasirinkę, kuriuos dalykus mokytis lengvesniu B lygiu, o kuriuos išplėstiniu – A. Paskutiniais metais iš bendrojo lygio pereiti į aukštesnį – vargiai įmanoma. Todėl dalis mokinių svarsto galimybę privačiai samdyti korepetitorius ir gilinti žinias.

Būsimieji abiturientai nerimauja ir dėl to, kad suklydus perlaikyti egzamino šiemet negalės. Seniau valstybinio egzamino neįveikę mokiniai galėjo jį perlaikyti mokykliniu lygiu.

Švietimo plėtotės centro direktoriaus pavaduotoja Saulė Vingelienė įsitikinusi, kad nauja brandos egzaminų tvarka yra tobulesnė.

„Noriu nuraminti mokinius: pasikeitimai - tik jų labui. Dabar visų mokinių darbai bus vertinami vienodai – jie išsirikiuos vienoje eilėje. Taisant darbus nebus taikomi dvigubi kriterijai tiems, kas mokėsi išplėstiniu ar bendruoju kursu. Todėl vertinimo sistema bus teisingesnė: seniau dešimtukui mokyklinį egzaminą išlaikęs mokinys atsidurdavo pabaigoje, už tų, kurie vos įveikė valstybinį egzaminą“, - kalbėjo S.Vingelienė.

Pasak S.Vingelienės, 40 proc. egzaminų užduočių bus parengtos pagal bendrąjį mokymo kursą, todėl jas galės įveikti ir B lygiu mokinęsis mokinys.

Anot S.Vingelienės, abiturientams perlaikyti egzaminų neleidžiama todėl, kad šie atsakingiau juos pasirinktų, o ne tiesiog bandytų savo laimę. Perlaikyti egzaminą per pakartotinę sesiją galės tik tie, kurie turės pateisinamą priežastį, pavyzdžiui, liga ar artimo žmogaus laidotuvės. Perlaikyti bus galima ir neišlaikytą lietuvių kalbos egzaminą, kadangi jis privalomas.

Brandos egzaminų organizavimo tvarka šiemet pakeista atsižvelgus į Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų tobulinimo 2008-2012 metais priemonių planą.

Dėl pasikeitimų kitąmet brandos egzaminų sesija sutrumpės viena savaite ir prasidės nuo birželio 7 dienos. Taip nebebus trikdomas įprastas žemesniųjų klasių ugdymo procesas.

Nuo 2010 metų norint gauti brandos atestatą, reikės išlaikyti mažiausiai du – privalomąjį lietuvių kalbos ir vieną pasirenkamąjį, o daugiausiai – 6 brandos egzaminus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas