Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gimnazistai rengiasi piligriminei kelionei

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2009-03-27

Kretingos pranciškonų gimnazijos gimnazistų birželio mėnesį laukia fizinis ir dvasinis išbandymas: jie ketina leistis į šv.Jokūbo kelią Ispanijoje. Penki vienuoliktokai, jų mokytoja Aurelija Poškuvienė ir du broliai pranciškonai planuoja nueiti 170 kilometrų Santjago kelio ir kitiems piligrimams pranešti apie Kretingą bei Lietuvą.

Gimnazistai jau pradėjo rengtis piligriminei kelionei – šv.Jokūbo keliui. Jie gamina keramikos dirbinius, kuriuos parduos Atvelykio mugėje. Taip mokiniai tikisi surinkti lėšų savo dvasiniam žygiui.

Vienu žymiausių krikščionių piligrimų kelių vasaros pradžioje eiti ryžosi vienuoliktokai Ieva Paniulaitytė, Neringa Martinėnaitė, Julija Kniukštaitė, Gintarė Bružaitė ir Justas Arlauskas.

„Ši kelionė – lyg avantiūra. Reikės nueiti ne vieną dešimtį kilometrų. Tai – fizinis ir dvasinis išbandymas, tikėjimo patikrinimas. Nueisime ne tik apčiuopiamą fizinį kelią, bet ir kitą – vidinį“, - kalbėjo gimnazistai. Šiuo metu jie intensyviai rengiasi būsimai kelionei: gamina keramikos dirbinius, kuriuos nori parduoti mugėje – kad surinktų lėšų būsimam žygiui.

„Per Atvelykį ir Motinos dieną surengsime mugę, kurioje degs bendras laužas, vaišinsime mugės lankytojus arbata ir pardavinėsime pačių pagamintus dirbinius. Tikimės, kad geros valios žmonės parems mūsų dvasinę kelionę“, - sakė mokytoja A.Poškuvienė.

Pasak jos, piligriminė kelionė yra ne tik emocinis išsilaisvinimas, susikaupimas, susitikimas su Dievu. Žygyje kretingiškiai tikisi sutiktiems viso pasaulio piligrimams papasakoti apie Kretingą, pristatyti savo vardo tūkstantmetį mininčią Lietuvą.

„Kelionėje dalinsime suvenyrines trispalves, apyrankes, lankstinukus su informacija apie savo šalį, gimtąjį miestą. Norime ne tik parsinešti žinių, bet ir jas skleisti. Kretinga-Santjagas-Kretinga: patys praėję šventąjį kelią ir išbarstę jame žinias apie Lietuvą, grįžę pasakosime žmonėms, kas yra šv.Jokūbas ir ką reiškia piligriminė kelionė. Norime, kad kuo daugiau žmonių jai ryžtųsi“, - pasakojo A.Poškuvienė.

Kartu su gimnazistais Santjago kelią eisiantis brolis Paulius sakė, kad pranciškonai nori, jog ši piligriminė kelionė taptų gimnazijos tradicija ir kiekvienas gimnazistas turėtų galimybę šį kelią nueiti.

„Idėja leistis Santjago keliu kilo prisimenant popiežių Joną Paulių. Jis pats nuėjo šv.Jokūbo kelią ir 1989 metais Jaunimo dienose viso pasaulio jaunimą kvietė taip pat kartą gyvenime nueiti piligriminį Santjago kelią. Tai simbolinis kelias Dievo link. Jaunam žmogui labai svarbu turėti piligrimystės patirtį. Mačiau, kaip nueitas šv.Jokūbo kelias keičia žmones, ir tai buvo stimulas į tą kelią išvesti gimnazistus“, - kalbėjo brolis Paulius. Piligrimystei žygio dalyviai pasirinko paskutinįjį šv.Jokūbo kelio etapą. Jo ilgis – 170 kilometrų. Kad gautum piligrimo statusą, būtina nueiti bent 100 kilometrų. Paskutinė Santjago kelio atkarpa yra lengvesnė, nes labiausiai pritaikyta šiuolaikiniam žmogui, joje išplėtota paslaugų sfera.

Yra tikima, kad įveikus šv.Jokūbo kelią ir prisilietus prie šv.Jokūbo kapo Ispanijos mieste Santjago de Compostela, atleidžiamos visos nuodėmės ir išsipildo pats trokštamiausias piligrimo noras. Kelionę pabaigę piligrimai paprastai ant vandenyno kranto sudegina senus savo drabužius, taip paženklindami savo vidinį atsinaujinimą.

Piligrimus kelyje galima atpažinti iš specifinio ženklo – jūros kriauklės.

Visas šv.Jokūbo kelias vingiuoja per Prancūziją bei Ispaniją ir yra 800 kilometrų ilgio. Kasmet šiuo keliu Santjago de Compostelos miestą aplanko iki 200 tūkst. žmonių iš viso pasaulio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas