Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Mokymosi tinklus“ plėtoja ir mūsų rajone

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2023-11-21

Lektorė Ramunė Liukienė drąsino senjorus visada turėti minčių išbandyti ir kitus dar nepažintus dalykus.

Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi tinklai“ Kretingoje prasidėjo viešinimo renginiu „Mokiausi. Mokausi. Mokysiuos“, kuriame suaugusiųjų švietimo veiklas pristatė gausus būrys rajono institucijų, pritarusių Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos idėjai jau 24-ąjį kartą sukviesti suaugusiuosius mėgauti gyvenimu ir mokymusi.

Pasiekti pagrindinių Suaugusiųjų mokymosi savaitės, kurią rajone inicijavo Kretingos rajono švietimo centras, tikslų padėjo Turizmo informacijos centras, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras, rajono Visuomenės sveikatos biuras, Kretingos trečiojo amžiaus universitetas, Darbėnų gimnazijos Grūšlaukės skyrius, Kretingos muziejus, Užimtumo tarnybos Kretingos skyrius, Kretingos rajono kultūros centras.

Gausa renginių – įvairiems poreikiams tenkinti

Mokymosi savaitės partneriai žinių vis dar tebetrokštantiems suaugusiesiems skyrė gausą renginių, edukacijų, kūrybinių dirbtuvių, seminarų, kurie atliepė pačius įvairiausius poreikius: Jokūbave – muilo gaminimo edukaciją ir makrame pynimo dirbtuves, Visuomenės sveikatos biuras – seminarą „Valgymo sutrikimų prevencija“, Kretingos trečiojo amžiaus universitetas – kūrybines dirbtuves „Laiko sūkuryje“, Turizmo informacijos centras – ekskursiją „Vienuolių takais“, Švietimo centras – mokymus „Jūsų patogumui – elektroninės sveikatos sistema“, Kultūros centro Raguviškių skyrius – dainuojamosios poezijos vakarą, Kretingos rajono kultūros centras – senjorų dailės edukacinius užsiėmimus su dalininke Liuda Liaudanskaite, Kartenos kamerinio teatro spektaklį „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“ ir bendruomenės vakaronę, Kretingos muziejus – edukaciją „Adventinių vainikų dirbtuvės“, Užimtumo tarnybos Kretingos skyrius – paskaitą „Kretingos socialinių paslaugų centro paslaugos slaugant artimą šeimos narį“, Darbėnų gimnazijos Grūšlaukės skyrius – pažintinę išvyką „Palanga rudenio spalvų paletėje“ ir edukaciją „Palanga legendose ir padavimuose“ ir kt.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiai mūsų rajone vyksta visą šią savaitę.

Renginio moderatorė Alma Slaboševičienė (stovi) gausią auditoriją kvietė švęsti mokymąsi ir mėgautis gyvenimu.

Mokytis visą gyvenimą – įmanoma

Suaugusiųjų mokymosi savaitės viešinimo renginį moderavusi rajono Švietimo centro metodininkė Alma Slaboševičienė teigė, kad šios savaitės tikslas yra sutelkti įvairias besimokančias bendruomenes veiklai, atskleisti mokymosi svarbą gyvenimo kokybei ir parodyti suaugusiųjų mokymosi galimybes įvairioms visuomenės grupėms, didinti jų dalyvavimą mokymesi. „Kviečiu dalintis mokymosi džiaugsmu ir pasinaudoti galimybe dalyvauti numatytose veiklose“, – kalbėjo A. Slaboševičienė, prieš gausiai Motiejaus Valančiaus bibliotekos konferencijų salėje susirinkusiai auditorijai pristatydama lektorę Ramunę Liukienę, kuri buvo pasirengusi kalbėti apie darnią asmenybę ir kokybišką gyvenimą sulaukus tam tikro amžiaus.

„Mūsų ateitis esate jūs“, – ši lektorės mintis senjorus gerokai nustebino, o kviesdama išnaudoti visas galimybes mokytis dabar, ypač tuos, kurie nespėjo to padaryti savo laiku – dirbo, augino vaikus, patyrė netektis ar turėjo kitokių išgyvenimo iššūkių – ragino atsikratyti visų baimių ir tiesiog tęsti mokymosi procesą.

Lektorė išsakė daug prasmingų minčių apie žmogaus fizinį ir dvasinį grožį – „grožio ir jaunystės kultas yra pražūtis, jis niekur neveda“, žmogaus vystymąsi ne tik nuo gimimo, bet ir motinos įsčių – „žmogaus branda prasideda dar motinos įsčiose“, o poreikis mokytis yra „išskirtinė galia.“

„Svarbiausia – neleisti sau nusivilti neva kažko nesugebame. Žmogaus laimę lemia socioemocinis intelektas, kurio dažnai pritrūkstame dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Mokytis socioemocinio intelekto – vadinasi, sustiprinti savo galias, nepasimesti, esant sunkumams“, – R. Liukienė tvirtino, kad žmogų visais istoriniais tarpsniais į priekį vedė būtent mokymasis, o teisintis sudėtingais laikais nereikėtų – jų visada buvo ir bus.

Kad senjorų auditoriją įkvėptų keliauti mokymosi ir idėjų link, lektorė pasitelkė įžymaus dailininko ir mokslininko Leonardo da Vinči išmintį, kuri neatsiejama nuo to, kad kiekvienas žmogus yra unikalus, savaip gražus ir vertingas bet kokiame amžiuje. Auditoriją sužavėjo ir R. Liukienės atskleista japonų tautos išmintis ikigai, kuri moko gebėjimo džiaugtis mažais dalykais, atsipalaiduoti, siekti darnos ir tvarumo, išmokti būti čia ir dabar.

„Džiaugiamės, kad jūs išgirdote mūsų kvietimą būti kartu su šia auditorija ir įkvėpti mokymosi visą gyvenimą procesui“, – lektorės indėlį į Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius įvardino Kretingos rajono švietimo centro direktorė Loreta Jurgutienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas