Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną35°C debesuotumas 10 %
Naktį22°C debesuotumas 10 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Darbėniškiai klausimų uždavė ir merui Antanui Kalniui (kairėje), ir su juo atvykusiems rajono tarybos nariams, įvairių tarnybų atstovams.

Antradienio pavakarę Darbėnų gimnazijos salėje darbėniškiai daugiau nei dvi valandas egzaminavo Kretingos rajono savivaldybės 2020 m. veiklos ataskaitą seniūnijos gyventojams pristačiusį rajono merą Antaną Kalnių. Dėl kai kurių klausimų kilo rimtų diskusijų – išsiskyrė ne tik gyventojų ir politikų, bet ir pačių su meru atvykusių rajono tarybos narių nuomonės.

Į susitikimą su Darbėnų seniūnijos gyventojais kartu su meru A. Kalniumi atvažiavo vicemeras Dangiras Samalius, tarybos nariai Vilius Adomaitis, Simas Končius, Darius Petreikis, Marius Meškauskas, Dovydas Bajoras, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, UAB „Kretingos vandenys“ direktorius Tomas Jurgutis, Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Kretingos rajono savivaldybės 2020 m. veiklos ataskaitos, kurią taryba patvirtino kovo 25 d., pristatymą A. Kalnius pradėjo primindamas, kad pernai taip, kaip įprasta, buvo galima dirbti tik du mėnesius. Po to teko kovoti su pandemijos iššūkiais, su kuriais, pasak rajono vadovo, pavyko gan neblogai susidoroti. Koronaviruso paženklinti metai pasibaigė permainomis taryboje ir Savivaldybės administracijoje – pasak mero, jis nesikrato atsakomybės, kad nepavyko išlaikyti valdančiosios daugumos. Rajono vadovas priminė, kad kiek vėliau negu įprastai seniūnijose pristatoma ne tik mero, bet ir visų tarybos narių ataskaita, ir akcentavo, jog sprendimai taryboje priimami kolegialiai, tad tiek už teigiamus, tiek už galbūt neigiamus sprendimus atsakingas ne vien jis, bet visa taryba.

Pirmieji gyventojų klausimai buvo adresuoti ne politikams, o UAB „Kretingos vandenys“ vadovui: darbėniškiai teiravosi, kada pagal jau prieš kelerius metus parengtus projektus bus galima prisijungti prie nuotekų tinklų, gyvenantys Lazdininkuose klausė, kada gi pagaliau geriamasis vanduo bus tinkamos kokybės ir nebereikės jo tampytis „bambaliuose“.

T. Jurgutis sakė turintis gerų žinių Lazdininkų bendruomenei: ateinančią savaitę rangovai žadėjo pabaigti darbus, dezinfekuoti vamzdynus ir tada vanduo bus tinkamas gerti. O darbėniškiams teks dar palaukti – pinigų artimiausiu metu bus tik lietaus nuotekų tinklams rekonstruoti. Tačiau bandoma ieškoti lėšų per ES fondus.

Darbėnų skaudulius įvardino tarybos narys D. Bajoras, piktžaizdėmis pavadinęs vadinamąjį mėlynąjį namą miestelio centre, priklausantį Savivaldybei, ir šalia jo prigludusį žemėn smengantį privatiems asmenims priklausantį pastatą. Pasak tarybos nario, rekonstrukcijos prašosi tvenkinio užtvanka, akis bado nebaigtas šaligatvio ruožas prie seniūnijos pastato.

Dėl piktžaizdžių ir kovos su jomis būdų užvirė diskusija. Meras tikino apie „mėlynojo namo“ problemas kalbėjęs su buvusia Kultūros paveldo departamento vadove Diana Varnaite, kuri sakė nematanti nei galimybės, nei būtinybės jo rekonstruoti. A. Kalniaus žodžiais, paveldosaugininkė siūliusi naujausiomis 3D technologijomis atlikti viso pastato ir kiekvienos jo detalės fiksacijas, tas detales, kurios dar tinkamos saugoti, išlaikyti. Darbėnų bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis ir gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė bandė teirautis, o kokia apskritai rajono valdžios pozicija dėl šio pastato ir sklypo – gal vertėtų išsaugant fasadus pastatą atkurti perplanuojant erdves, kad čia galėtų įsikurti, pavyzdžiui, Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyrius, besiglaudžiantis gimnazijoje. Apsikeitus nuomonėmis sutarta, kad kas beatsitiktų, sklypas turi išsaugoti visuomeninę paskirtį. O griūvančio šalia esančio pastato savininkams gali būti taikomos atitinkamos sankcijos per mokesčius. Tiesa, Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys patikino, jog savininkai rengia pastato renovacijos projektą, tačiau planus pakoregavo pandemija.

Dar viena rimta diskusija kilo po Darbėnų seniūnijos ūkvedžio Antano Mockaus užduoto klausimo, kuris aktualus visoms rajono seniūnijoms: ar neketinama vietoj vasaros sezono metu iš Užimtumo tarnybos atsiunčiamų pagalbininkų bent didžiosiose seniūnijose įdarbinti nors po vieną papildomą darbuotoją? Mat tie, pasak A. Mockaus, atsiųstieji „virpuliai“ vos pakruta arba apskritai suserga. Meras sakė, jog savivalda tiesiog nebepajėgia visų darbų atlikti, to nebepajėgia ir seniūnijos, tad reikia galvoti, kaip paslaugas pirkti – esą tai būtų pigiau negu išlaikyti etatinį darbuotoją. Su A. Kalniaus nuomone nesutiko nei bendruomenės pirmininkas R. Benetis, akcentavęs, kad savas darbuotojas visus darbus atliksiąs geriau ir kruopščiau, nei tarybos narys M. Meškauskas, tikinęs, kad pirkti paslaugas bus tikrai brangiau, be to, ir pirkti jų nelabai yra iš ko.

Darbėniškius domino ir tai, ar Savivaldybė neketina paremti Darbėnų bažnyčios vargonų remonto, ar ketinama tvarkyti kelius seniūnijoje ir gatves Darbėnų miestelyje ar bent jau pabaigti kelio Kretinga–Skuodas remontą ruože nuo Daubėnų iki Darbėnų. Dėl vargonų meras patarė kreiptis į įvairius fondus, dėl kelių ir gatvių atsakė, kad šiemet nieko naujo nenumatyta.

Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus vedėjas Artūras Juška teiravosi, ar įmanoma iš biudžeto gauti papildomai lėšų, apie 10 tūkst. eurų, kad iki miestelio šventės, kuri šiemet dėl pandemijos nukelta į rugpjūčio mėnesį, būtų galima pabaigti įrengti gimnazijos stadione iškilusią estradą. Mat šio įrenginio projektuotojai nenumatė jokių scenos „šonų“, yra tik stogas, ir tas nedidukas. R. Benetis priminė pažadą šiemet rekonstruoti gimnazijos krepšinio aikštelę, kurią norima sutvarkyti iki 10-ojo krepšinio „3x3“ turnyro Kazio Maksvyčio taurei laimėti. Seniūnas A. Poškys informavo, kad jau perkama aikštelės renovacijos paslauga, o D. Bajoras savo ruožtu pridūrė, jog prašymas dėl scenos esąs užfiksuotas ir peržiūrint rajono biudžetą reikalingos lėšos turėtų būti rastos.

Susitikimo pabaigoje Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius, apžvelgęs praėjusius metus, apibendrino: „Jūsų seniūnija – bene geriausia ir ramiausia visame rajone“. Ir paragino visus vairuotojus būti budrius, mat jau įjungti rajono keliuose įrengtieji greitį matuojantys radarai.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas