![]() |
![]() |
|
SveikataGydytojas karjerą padarė gimtuosiuose Salantuose
Trečiadienį įvyko konkursas Salantų pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiojo gydytojo pareigoms užimti. Konkursą laimėjo šio centro gydytojas Tomas Skliuderis, kuris iš galimų 50 balų surinko 41. Jis buvo vienintelis konkurso dalyvis.
Nemokamų vakcinų nuo gripo – per mažai
Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, šiais metais sezoninės gripo vakcinos nupirkta gerokai daugiau negu pernai, tai yra 110 tūkst. dozių (pernai – per 82 tūkst.). Kretingos rajono gydymo įstaigoms taip pat numatyta skirti šios vakcinos, kad gyventojai galėtų nemokamai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo.
Prasidės globos įstaigų licencijavimas
Gargždų Viliaus Gaigalaičio globos namuose įvyko respublikinis seminaras „Senų žmonių globos įstaigos. Jų pasirengimas vertinimui ir licencijavimui“. Jame dalyvavo ir atstovai iš Kretingos socialinės paramos skyriaus bei Padvarių pensionato.
Dėl negalios dejuoti nelinkę
Vydmantiškiai 74 metų Angelė ir metais vyresnis Vaclovas Pilibaičiai neseniai atšventė auksines vestuves – vaikai jiems surengė įspūdingą šventę su staigmenomis. Taip, kaip ir prieš 50 metų, pora važiavo arkliais pakinkyta karieta, o namuose juos pasitiko tautiniais rūbais vilkintys muzikantai. Nors abu Pilibaičiai yra neįgalūs, tačiau jie dejuoti nelinkę ir vienas kitą vadina gyvenimo dovana.
Ištekėjus už bekojo vyro, sveikatos reikėjo už du
Lapkričio 12-ąją Kartenoje, nuosavame dviaukščiame mūrinuke, gyvenančiai Emilijai Rudelienei sukaks 81-eri. Likimas iš šios moters jėgų ir sveikatos reikalavo už du: jaunystėje ištekėjusi už invalido, kuris iš karo sugrįžo be abiejų kojų, moteris su juo išgyveno 50 metų, pasistatė namą ir užaugino 6 vaikus. Jau kone dešimtmetį E.Rudelienė - našlė, tačiau optimistė moteris nepraranda vilties savo gyvenimo saulėlydžio sulaukti šalia kito gyvenimo draugo.
Susargdinti gali ir žiedas
„Streikuojant“ kuriam nors kūno organui, verta atkreipti dėmesį, kaip nešiojami papuošalai. Pavyzdžiui, nuolatinių galvos skausmų kamuojami žmonės turėtų sidabro žiedą nusimauti nuo didžiojo piršto. Anot asociacijos „Alternatyvi medicina“ direktoriaus Robert Jančuk, galima papuošalų daroma įtaka sveikatai ir netikėti, tačiau daugiau negu 5 tūkst. metų gyvuojanti Rytų medicina dar ir šiandien pateikia įrodymų savo išminties galia.
Nori kitam išsaugoti gyvybę – tapk organų donoru
Manoma, kad organų donorų būtų daugiau, jei žmonės turėtų pakankamai informacijos. Nuo organų donorystės žmones atbaido ir įvairūs mitai.
Kad sveikas kūnas kadagiais kvepėtų
Žolininkė Adelė Karaliūnaitė, nuo vaikystės besidominti gydymu vaistinėmis žolelėmis, įsitikinusi jų nauda žmogaus sveikatai. Savo patirtimi, kaip žolelėmis galima padėti negaluojančioms kepenims, ji dalinosi ir su Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto studentais.
Rudenį – nė žingsnio be šiltų batų, sausų kojinių ir šaliko
Peršalimų sezonas jau prasidėjo, tad nuo šiol nuolatiniais visų palydovais turėtų būti drėgmės nepraleidžiantys batai, šiltos kojinės, natūralaus pluošto šilti rūbai, šalikas ir karšta arbata.
Žinios paneigia mitus apie autizmą
Kretingiškė Bronislava Vaičienė augina autizmu sergančią 19-metę dukterį Eglę. Moteris tvirtino, jog medikai autizmą, kaip vieną sunkiausių asmenybės raidos sutrikimų, jai diagnozavo tik prieš dešimt metų, kuomet Lietuvoje apie šią ligą buvo sužinota plačiau. Ligi tol manyta Eglei esant proto negalią. „Buvo labai sunku: ir medikai nežinojo tikros ligos, ir visuomenėje tvyrojo neigiama nuomonė apie tėvus, auginančius „kitokius“ vaikus. O ką dar reiškia pačiam išgyventi kaltės jausmą, jau nekalbant apie tai, kad būti šalia tokio vaiko reikia geležinės kantrybės“, - atviravo B.Vaičienė, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ pirmininkė.
|