Pajūrio naujienos
Help
2025 Balandis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar Kretingoje reikėtų modernesnių ir saugesnių vaikų žaidimo aikštelių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Rytoj, gegužės 9 dieną, 12 val. Pranciškonų gimnazijos salėje Kretingos anoniminių alkoholikų (AA) grupės „Vilties slenkstis“ nariai, jų šeimos, draugai paminės bendruomenės veiklos 9 metų sukaktį.


Laboratorijos nuo šulinių nutolo

  • Audra VENCKUVIENĖ
  • Sveikata
  • 2009-05-08

Specialistai rekomenduoja kartą per metus pasitikrinti šachtinio šulinio vandens, kurį naudoja maistui, švarą. Dėl šios, iš savo kišenės mokamos, procedūros kaimo žmogus važiuoja į apskrities centrą net tris kartus.


Kalbos sutrikimus svarbu pastebėti kuo anksčiau

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2009-05-08

Kuo anksčiau reikėtų pastebėti vaikų kalbos ir komunikacijos sutrikimus, atsirandančius dėl nejudraus liežuvio, netinkamo dantų sukandimo, mikčiojimą: tada specialisto pagalba yra efektyvesnė. „Kai kuriuos sutrikimus vaikai išauga. Kitus galima jei ne panaikinti, tai bent sumažinti. Logopedo pagalbos prireikia ir suaugusiems – po insulto, traumų, avarijų“, - sakė Grūšlaukės pagrindinės mokyklos vyriausiasis spec. pedagogas–logopedas Stanislovas Lukoševičius.


Patyręs du širdies infarktus, plaučių operaciją, diabetu sergantis kretingiškis 64 metų Aleksandras Astaševskis įsitikinęs: infarktas atsėlina pamažu, po truputį, ir to priežastis – savęs nesaugojimas.


Minės medikės šimtmetį

  • Sveikata
  • 2009-05-08

Kretingos medikų bendruomenė šią gegužę minės garsios Lietuvos ir Kretingos rajono gydytojos pediatrės, jau anapilin iškeliavusios Aleksandros Krikščiūnienės 100-ąjį gimimo jubiliejų.

Šimtas metų A.Krikščiūnienei būtų sukakę gegužės 12 dieną. Prisimindami šviesaus atminimo savo buvusią vadovę ir kolegę, Kretingos ligoninės vaikų gydytojai sekmadienio pavakare aplankys jos kapą naujosiose miesto kapinėse. Po to, prisimindamos bendras darbines vizitacijas, kavinukėje jos pasidalins praeities įspūdžiais, sklaidys nuotraukų albumus.

A.Krikščiūnienė buvo pirmoji Kretingos rajono ligoninės, kuriai priklausė Palanga ir Šventoji, pediatrė. Dirbti į Kretingą ji atvyko 1940 m.: čia įkūrė vaikų konsultaciją, pieno mišinių virtuvę. 1944 m. Kretingos ligoninėje buvo atidarytas Vaikų skyrius, A.Krikščiūnienė tapo jo vedėja. Šias pareigas ji ėjo ligi 1975 m. Vėliau, ligi mirties 1981 m., ji dirbo vaikų gydytoja.

Plačiau A.Krikščiūnienės jubiliejų Kretingos ligoninės medikai paminės gegužės 22 dieną, per šios gydymo įstaigos 90-mečio šventę.

„P.n.“ informacija


Jau ketvirtus metus akcijos “Nedelsk” organizatoriai Lietuvos vaikams padeda pasveikinti savo motinas. Šiais metais yra paruošta 25 tūkst. atvirukų “Mamyte, saugok save”. Šiais atvirukais vaikai, ragindami motinas pasitikrinti sveikatą, pasveikins tas moteris, kurios gyvena miestuose, į katruos atvažiuos “Rožinio kaspino” autobusėlis. Šių metų maršrutas apims beveik 250 vietovių.

Mūsų rajone prie raginimo motinoms pasirūpinti savimi prisidės Kurmaičių pradinės mokyklos bei Vaikų ugdymo centro auklėtiniai.

Kretingoje “Rožinio kaspino” autobusėlis su onkologų bei “Nedelsk” koordinatorių komanda viešės: gegužės 25 d. – Kretingoje, prie Žiemos sodo – nuo 10 iki 14 val. ir nuo 16 iki 20 val.; gegužės 26 d. – Kurmaičiuose, prie ambulatorijos, – nuo 9 iki 13 val., Vydmantuose, prie ambulatorijos, - nuo 14 iki 18 val.

“P.n.” informacija


Atėję užsisklendę, išsiskleidžia lyg gėlės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2009-05-08

Aštuntus savo veiklos metus skaičiuojantis Kretingos dienos veiklos centras nebetalpina visų norinčių jį lankyti neįgalių suaugusių žmonių. „Pagaliau lūžo dešimtmečius gyvavę stereotipai, kad neįgalųjį artimieji atiduoda lyg į kokį sovietmečio internatą. Iš uždaros bendravimo aplinkos pas mus atėję žmonės išsiskleidžia lyg gėlės“, - kalbėjo Dienos veiklos centro direktorė Birutė Viskontienė.


Ar darote mankštą?

  • Sveikata
  • 2009-04-03

Specialistai teigia, kad judėti žmogui yra būtina: mankštinantis galima išvengti daugelio ligų. Vieniems mankšta – rytinis pabėgiojimas, kitas neįsivaizduoja dienos be poros valandų sporto salėje, kitam užtenka kelių minučių tempimo pratimų. Tačiau šiuolaikinio gyvenimo tempas toks spartus, kad neretai žmonės neberanda laiko ne tik mankštai, bet ir trumpam pasivaikščiojimui gryname ore. Todėl pašnekovų klausėme:

Julija Prižginaitė:

- Šiuo metu ne. Bet pavasarėjant jau norisi pajudėti. Kadangi esu mokinė, mokykloje turiu dvi savaitines kūno kultūros pamokas. Per jas pasportuoju, stengiuosi daugiau vaikščioti – tai leidžia ir pagerėję orai. Mankšta man visų pirma susijusi su sveikata. Ir, žinoma, tai būdas pagerinti kūno formas. Tai aktualu ne tik merginoms, bet ir vaikinams – juk jie nori būti raumeningi. Norint mankštintis visai nebūtina eiti į brangius sporto klubus: kuo puikiausiai mankštą galima daryti ir namuose.

Zigmantas Šidlauskis:

- Ne. Rytą ir taip anksti keliuosi, po parą budžiu darbe. Bet aš manau, kad mankšta – tai nebūtinai kelios valandos pratimų ir darbo su svarmenimis. Užtenka kelias minutes pajudėti, pagyvinti kraujo apytaką – ir tai jau yra mankšta. Pats darbe esu pastebėjęs: jei esu mieguistas, strykteliu, pajudinu rankas, kojas, rankomis patrinu galvą – tuoj visi miegai išsilaksto. Rimtesnė mankšta galbūt labiau reikalinga tiems, kurie turi antsvorio – tuomet dietų vien nepakanka, reikia ir judėti.

Vilma Tarakanovienė:

- Ne. Laiko nėra. Bet visiškai sutinku, kad mankšta yra labai svarbus dalykas, jei nori būti sveikas. Žmogus turėtų sportuoti ar bent daryti mankštą nuo mažų dienų iki senatvės – tada gera sveikata yra garantuota. Daug pastangų iš tiesų nereikia. Mano nuomone, mankšta yra ir tai, jei išeini pasivaikščioti, išvažiuoji į gamtą, išsimaudai upėje, pajudi, pakvėpuoji grynu oru. Tik visam tam reikia laiko ir, žinoma, valios.

Aleksandros Jonelienės, Kretingos ligoninės kineziterapeutės, komentaras:

- Kiekvienas žmogus pagal savo galimybes turėtų mankštintis, judėti. Tačiau mankšta yra labai individualus dalykas, ir mankštos būdą, pratimus reikėtų rinktis labai atsakingai – kad nepakenktume savo organizmui. Kiekviename gyvenimo tarpsnyje laikas, kurį reikia skirti mankštai, yra skirtingas. Pavyzdžiui, paaugliams, kuo daugiau judėjimo - tuo geriau. Tačiau tai, kiek žmogus gali skirti laiko mankštai, priklauso ir nuo jo fizinio pasirengimo, sveikatos būklės. Kiekvienas turi žinoti savo ligas, kas galima, o ko – ne. Neteisinga manyti, kad senatvėje sportuoti nebereikia. Pensinio amžiaus žmonėms mankštintis ne tik reikia, bet ir būtina. Bet vėlgi - reikia elgtis labai atsakingai, nepervertinti savo jėgų ir nevengti pasitarti su specialistais. Mankštos laikas – taip pat individualus. Kiekvienas pasirenka jam patogiausią – rytą, vakarą. Jėgos pratimus patariama daryti pirmoje dienos pusėje, tempimo – antroje. Patarčiau gerai pagalvoti, prieš einant į sporto klubą: nereikia persistengi kilnojant svarmenis, darant jėgos pratimus. Darant mankštą galima ne tik sau padėti, bet ir pakenkti.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Pastaunyko poilsiavietė – klampus purvynas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2009-04-03

Pernai prie Akmenos, anapus lurdo, buvo pradėta rauti medžius ir kasti sankasas, - čia pradėta kurti naują miesto rekreacinę zoną. Deja, pernai pritrūko pinigų ją užbaigti, ir ši vietovė per žiemą prariogsojo lyg didžiulis purvynas. Nėra aišku, ar pavyks šią poilsio zoną užbaigti ir šiemet.


Namiškiai reikalingi ir ligoniui, ir medikui

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2009-04-03

Gydytojai pastebi, kad ne visi namiškiai rūpinasi ligoninėn patekusiu artimuoju. Dalis jų sergantįjį tiesiog pamiršta: ne tik nelanko ligoninėje, bet, ir šiam pasveikus, nebepriima į savo namus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas