Pajūrio naujienos
Help
2025 Balandis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar Kretingoje reikėtų modernesnių ir saugesnių vaikų žaidimo aikštelių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Irena Maksvytienė:

- Jau devynerius metus geriu vaistus nuo aukšto kraujo spaudimo. Todėl savo kraujospūdį sekti privalau. Turiu namuose aparatą kraujo spaudimui matuoti. Kraujospūdį tikrinuosi ne kasdien. Jau pažįstu savo organizmą ir žinau, kada kraujo spaudimas – normalus, o kada – per didelis.

Juozas Lingys:

- Neseku. Neturiu problemų, todėl ir nesidomiu, koks mano kraujospūdis. Tačiau nujaučiu, kad po keleto metų teks pradėti domėtis tokiais dalykais. Nors ir dabar gal būtų įdomu sužinoti, koks mano kraujo spaudimas – gal jau verta susirūpinti.

Kostas Valaitis:

- Aš pats nesidomiu, bet mano žmona kraujospūdį matuojasi kelis kartus per dieną. Bet tai suprantama: jeigu turi sveikatos problemų, kraujospūdį reikia būtinai sekti. Man pačiam nekyla mintis pasitikrinti kraujospūdžio: tik pradėk domėtis ligomis, žiūrėk, jos tuoj ir prikimba.

Vytauto Jakelevičiaus, Kretingos ligoninės gydytojo kardiologo, komentaras:

- Idealiausias kraujospūdis yra 120/80. Normalus – iki 140/90. Jei žmogus yra sveikas, pasitikrinti savo kraujospūdį pas gydytoją užtenka vieną kartą per metus. Sergantis, pavyzdžiui, hipertonija, pas gydytoją turėtų apsilankyti du, tris kartus per metus. Tikrai nėra būtinybės kraujospūdį matuotis kasdien ar net keletą kartų per dieną – tam yra pora priežasčių. Pirmiausia, elektroniniai, o ypač kinų gamybos, kraujospūdžio aparatai yra netikslūs. Patikimiausi yra mechaniniai. Antra, dažnai matuojantis kraujospūdį, gali išsivystyti net savotiška priklausomybė nuo šios procedūros. O kraujospūdis nuo dažno matavimosi tikrai nepasikeis. Jei yra problemų ir paskirti tinkami vaistai, kraujospūdis susireguliuoja ir nėra reikalo jo kasdien tikrintis. Jei žmogus naudoja kokius nors širdžiai skirtus vaistus, pakanka kraujospūdį pasimatuoti kartą per savaitę. Be to, nereikia stengtis aukšto kraujospūdžio numušti iki idealaus. Jei paciento viršutinis kraujospūdis daugelį metų buvo 180, nereikia norėti 120. Užtenka jį numušti iki 140-ies. Visi specialistai kraujo spaudimą pataria matuotis rytą, kai žmogus dar nėra atsikėlęs, ramus guli lovoje. Tuo metu kraujospūdis yra tikras. O atėjus pas gydytoją, pamatuotas kraujospūdis yra vadinamas atsitiktiniu. Jei kyla įtarimų, kad kraujospūdis nebėra normalus, nereikia išsigąsti. Jis gali pakisti dėl nuovargio, streso, kitų dalykų. Nereikia išsigandus skubėti pas gydytoją. Geriau save stebėti: jei kurį laiką - apie pusmetį, ne ilgiau, kraujospūdis nėra normalus, tada jau reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Pesticidais užteršti apelsinai vartotojo nepasiekė

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-02-05

Vydmantuose įsikūrusios bendrovės „Augma“ sandėliuose patikrinus iš Egipto atvežtų apelsinų siuntą, paaiškėjo, kad juose surasta net 13 kartų normas viršijantis pesticidų kiekis. Chemikalais buvo užteršta 72 tonos vaisių.


Patarimų, kaip sumažinti apetitą, kokios dietos imtis, kad kristų svoris – apstu. Tačiau dietologams neretai tenka aptarti ir atvirkščią situaciją: kaip sužadinti apetitą ir kaip neprarasti ar priaugti svorio. „Onkologiniams ligoniams nuo chemoterapijos ir radioterapijos gali atsirasti šalutinis poveikis: prastas apetitas, rijimo sutrikimai, skonio pokyčiai. Onkologiniams ir kitiems ligoniams tokius nusiskundimus patariama šalinti pasitelkiant dietą“, - sakė klaipėdietė gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė.


Prieš nušalimą – tik skalpeliu

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2010-02-05

Nušalti galima esant ir nulinei temperatūrai: kai labai šalta, žmonės šilčiau apsirengia ir labiau save saugo. Kai termometras rodo vos 3-4 laipsnius šalčio – dažnas į oro sąlygas numoja ranka ir lauke vaikšto atsilapojęs, pamiršta šiltesnį šaliką ar kepurę“,- mitą, kad žvarbi ir šalta žiema į ligoninę paguldo daugiau nušalusių žmonių, neigia gydytojai.


Laukinėje dykumoje romantikos – maža

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-02-05

Sporto medicinos specialistas, gydytojas reanimatologas bei homeopatas, 52-jų klaipėdietis Eugenijus Martusevičius jau penktus metus dirba tarptautinės naftos bei dujų kompanijos vykdomuose projektuose Alžyre. Nuo vaikystės jį viliojo bėgimas, slidinėjimas ir sklandymas, o darbas Sacharos dykumoje jam yra reali kasdienybė, tik „pagardinta“ egzotikos prieskoniais.


Vietoj pagalbos karščiuojant - triskart išbartas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-01-26

Redakcijai nesyk skundėsi skaitytojai, kad Kretingos ligoninės Priėmimo skyriaus bei Greitosios pagalbos medikai savaitgaliais nenori atvažiuoti pas ligonį. Skaitytojai norėtų žinoti, kokia yra bendra iškvietimų tvarka, ir ar galima savaitgaliais arba švenčių dienomis išsikviesti medikus pas karščiuojantį ligonį.


Ar valgote pusryčius?

  • Sveikata
  • 2010-01-08

Vaclava Birškuvienė:

- Kai buvau jauna, visada pusryčiaudavau. Ir sveika buvau. Dabar rytais mažai ką valgau - sūrio gabaliuką, truputį uogienės. Pagrindinis „maistas“ - vaistai. Rytais jų tenka daug gerti. Juos užsigeriu vandeniu. Todėl net arbatos geriu mažai.

Kažko ypatingo pusryčiams ir nenusipirksi - pensija maža.

Bronius Slušnys:

- Pusryčiauti reikia. Kitaip, manau, - ir negalima. Pusryčiauju ryte atsikėlęs, maždaug po pusvalandžio. Kadangi dirbu, tai ne tik pusryčiauju, bet laiku pietauju ir vakarieniauju. Jei nevalgysi, tai ir nepadirbsi.

Pusryčiaudamas geriu kavą ar arbatą, kartais valgau kiaušinienę, duoną, košę. Ir jaunas būdamas visada pusryčiaudavau.

Regina Gečienė:

- Manau, kad net tokio klausimo neturėtų būti. Nepusryčiausi – susigadinsi skrandį. Būčiau gydytoja, tokius net bausčiau. Dabar žmonės skuba ir nepusryčiauja.

Pusryčiams reikia nors pusę riekės duonos suvalgyti, arbatos puodelį išgerti. Vaikai pusryčiams turėtų suvalgyti nors bandelę. Pati mėgstu pusryčiams valgyti košę. Košė - ne tik skanu, bet ir sveika.

Kretingos šeimos klinikos gydytojos Reginos Grykšienės komentaras:

- Pusryčiauti reikia. Nebūtinai tuoj pat išlipus iš lovos. Geriau valgyti po mankštos ar pasportavus. Žmogus turi nors kiek išalkti.

Pusryčių nevalgymas – mūsų laikmečio problema. Dažnai rytais išgeriama tik kavos puodelį. Tačiau kava „ant tuščio skrandžio“ nėra gerai – dirgina skrandį, kelia rūgštingumą.

Kai skrandžio rūgštingumas padidėjęs, negerai nieko nevalgius gerti ir sultis.

Idealu, kai pusryčiai šilti. Pusryčiams labai tinka košės ar dribsniai. Tai suteikia sotumo jausmą, gerina žarnyno veiklą, o taip pat neturi daug kalorijų.

Kalbino Aldona KAREČKAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Blogo maisto nėra, yra netinkami jo kiekiai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-01-08

Pasak gydytojos dietologės Jūratės Dobrovolskienės, gerą sveikatą lemia dvasinė harmonija, tinkamas fizinis aktyvumas ir žmogaus fizinius poreikius atitinkantis maistas. „Maisto produktai ligų negydo, tačiau sveikas maitinimasis gali apsaugoti nuo kai kurių ligų, koreguoti ligos eigą bei palaikyti gerą savijautą. Ilgalaikis tinkamas maitinimasis teigiamai veikia sveikatą ir gyvenimo kokybę“, - sakė paskaitą „Kas tai yra sveika mityba“ Šv. Pranciškaus onkologinio centro konferencijoje skaičiusi J.Dobrovolskienė.


Besaikis alkoholio vartojimas gero nežada

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-01-08

Kretingoje lankėsi Kauno medicinos universiteto Profilaktinės medicinos katedros biomedicinos mokslų daktaras, gydytojas psichiatras Aurelijus Veryga. Jo paskaitos–seminaro apie alkoholį ir jo poveikį žmogaus sveikatai klausėsi psichikos centro, mokyklų atstovai, socialiniai darbuotojai ir kt.


Našlė su nerimu laukia trečiosios dukters operacijos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-01-08

Penkis mažamečius vaikus auginančios 30–metės Redos Pilibaitienės iš Kurmaičių nepalaužė žiaurūs likimo kirčiai: per pusantrų metų laikotarpį ji išgyveno dviejų vyrų netektis ir dvi sudėtingas jaunėlės dukters Kamilės širdies operacijas.

R.Pilibaitienė prisipažino jau nė nebežinanti, kas dar begalėtų ją sukrėsti, kai per tokį trumpą laiką mirė jos buvęs sutuoktinis ir trijų vyresniųjų vaikų tėvas, ant traukinio bėgių žuvo antrasis jos vyras bei dviejų mažesniųjų vaikų tėvas. Negana to, lygiai pusę praėjusių metų dienų ji praleido ligoninėse dėl Kamilės, gimusios su sudėtinga širdies yda, sveikatos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas