Pajūrio naujienos
Help
2025 Balandis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar domitės Akmenos pakrantės projektu, ar teiksite pasiūlymus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

vaistai iš pavasariu alsuojančios gamtos

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Sveikata
  • 2025-04-04

Katerina Labanauskienė

Mityba, darbo ir poilsio režimas – trys veiksniai, žmogui padedantys sustiprinti imunitetą. Kretingiškė žolelių žinovė Katerina Labanauskienė teigė, kad ypač tai svarbu sezoninių ligų laikotarpiu.

Pagarba dilgėlei ir garšvai

„Nepamirškite vaistažolių, daugelis jų turi bioaktyvių medžiagų ir gali padėti sumažinti stresą, apsaugoti nuo infekcijų, o po ligos – greičiau atgauti jėgas“, – sakė pašnekovė.

Tarp efektyvių gamtos vaistų šįkart ji paminėjo dvi tradicines – garšvą, dilgėlę. Garšvos neatsitiktinai laikomos piktžolėmis, nes jos auga, kur netingi: miškuose, krūmuose, pamiškėse, soduose. Užtat tai yra vienas naudingiausių augalų, kurio lapuose daug vitamino C, A, kalcio, kalio, geležies, citrinos ir obuolių rūgščių, mineralinių druskų, šaknyse – eterinių aliejų. Tačiau, anot žolininkės, garšvos turi ir vieną trūkumą – labai trumpą derliaus nuėmimo laiką: nuo balandžio vidurio iki gegužės pradžios, kol ji dar visai jauna. Maistui naudojami tik viršutiniai švelnūs ūgliai – kai augalas išauga didelis, tampa kietas ir neskanus.

„Tad nepraleiskite brangaus pavasario laiko ir pasirūpinkite šio naudingo augalo atsargomis. Po blanširavimo, tai yra trumpo apdorojimo karštu vandeniu, garšvas galima padalyti į mažas porcijas ir užšaldyti, kad bet kuriuo metų laiku galėtumėte mėgautis sveiku maistu“, – patarė Katerina.

O kiek jau prirašyta apie dilgėles! Jos taip pat nusipelno pagarbos, nes yra taip pat ne mažiau vertingas ir unikalus augalas, turintis gausybę vitaminų – A, C, K, B1, B2, B3 ir įvairių mikroelementų, tokių, kaip varis, geležis, kalcis. Dilgėlės derliaus nuėmimo laikotarpis ilgesnis – nuo pirmųjų ūglių pasirodymo – tuomet jos skaniausios ir švelniausios, bet ir labiausiai geliančios – iki birželio vidurio. Paruošimo technologija tokia pat, kaip ir garšvos. „Surinkite jaunus ūglius, nuplaukite po tekančiu vandeniu, supjaustykite ir 3–5 minutėms panardinkite į verdantį vandenį. Po to galite šaldyti ir naudoti vėliau“, – sakė K. Labanauskienė.


Aušra PETREIKĖ

Nes jie ėda skirtingą krakmolą. Šernas ėda įvairias žoles, jų šaknis, laukuose – javus, ypač mėgsta soras, grikius. Taip pat nesibodi užkandžiauti įvairiais vabzdžiais ar vikšrais ir žemės paviršiuje perinčiais paukščiais, pelėmis arba jauniklę stirną pričiupt. Rudeniop šernai miške sulaukia prinokusių gilių, riešutų, laukinių vaisių, ankštinių laukuose. Kartais ir į sodus užsuka paskanauti jūsų užaugintų rudens gėrybių. Galėčiau teigti, kad šernų mityba labiau visavertė negu kai kurių mitybos krypčių atstovų.

Naminė kiaulė ėda tai, ką duoda žmogus. Iš esmės – apdorotą krakmolą: plikytos kruopos ar bulvės, įvairios augalinės ir gyvūninės kilmės maisto atliekos. 

Čia ir paslėpta mintis. Tiek šerno, tiek kiaulės storumas priklauso nuo to, kokios formos krakmolą jie ėda.

Krakmolas gali būti dviejų būsenų: gelinės (kleisteris – kaip tapetų klijų?) ir kristalinės. Kaitinant iš krakmolo kristalų susidaro kleisteris (krakmolo milteliai tampa kisieliumi), o šaldant stebimas atvirkščias procesas: kleisteris virsta kristalais, ir atšalęs kisielius tampa pusiau koše. 

Yra toks dalykas, kaip atsparusis krakmolas. Jis ir yra kristalinės formos. Atsparusis krakmolas maisto produktų sudėtyje sudaro mažą dalį, iki 25–30 proc. viso krakmolo kiekio. Pavyzdžiui, virtos karštos bulvės turės apie 6,8 proc., kuomet šaltos – 13,3 proc. atspariojo krakmolo. Atsparusis krakmolas nevirškinamas plonajame žarnyne, kur visos maisto medžiagos turėtų būti įsiurbiamos. T. y., jis nevirsta gliukoze ir į kraują nepatenka, vadinasi, jis keliauja į storąjį žarnyną, ir ten su juo užsiima jau kitos bakterijos.


Kodėl skauda sąnarius ir kaip to išvengti

„Sąnariui būtinas judesys – jo metu sąnarys tarsi kempinė: išsiplečia ir sugeria reikalingas medžiagas, o susitraukdamas pašalina nereikalingas“, – teigė medicinos centro „Natura Termo SPA“ vadovas gydytojas Nerijus Kemeklis. Anot jo, pavasarį svarbu į aktyvumą grįžti palaipsniui. Staigus krūvis gali sukelti skausmą ar net traumą.

Nepakankamai mankštinamas sąnarys pradeda senti greičiau – išsivysto artrozė, kremzlės dyla, o kauliniai galai pradeda liestis vienas prie kito. Mažėja lankstumas, paslankumas, atsiranda kaulinės išaugos, skausmas. Sąnarių ligos dėl viršsvorio, sėdimo gyvenimo būdo ir netinkamos laikysenos vis dažnesnės ir jaunesniame amžiuje.

Kada reikėtų susirūpinti?

Gydytojas N. Kemeklis įspėjo: vieno sąnario pažeidimas dažnai paveikia visą sistemą. Pavyzdžiui, pažeidus klubo sąnarį, apkrova persikelia į kelio sąnarį, vėliau – į čiurną. Disbalansas sukelia pokyčius visame kūne. Taip pat ir stuburas – sudėtinga sąnarinių paviršių sistema – reaguoja į įvairius apkrovos pokyčius, dėl kurių gali atsirasti nugaros skausmai, ypač dažnai – apatinėje nugaros dalyje.

Reabilitacija: kelias į judėjimo laisvę

„Natura Termo SPA“ centre taikomos įvairios sveikatinimo ir reabilitacinės priemonės, skirtos sąnarių skausmui, uždegimui mažinti ir judrumui atstatyti.

Pacientams siūloma:

- Inversinė lova pasyviam stuburo tempimui

- Gydomosios mankštos vertikalioje vonioje

- Individualios mankštos vandenyje ir sausumoje su kineziterapeutu

- Grupinės mankštos baseine

- Sapropelio aplikacijos

- Gydomieji, limfodrenažiniai masažai

- Elektrostimuliacija (TENS)

- Šviesos terapija (Bioptron lempa)

- Refleksoterapija ir temperatūrų terapija

„Procedūrų veikimas toks pat kaip vaistų – jos mažina uždegimą, atpalaiduoja raumenis, skatina natūralius gijimo procesus“, – akcentavo gydytojas.

Profilaktika ir pagalba su ligonių kasų kompensacija

Turint šeimos gydytojo arba specialisto siuntimą, galima nemokamai gauti reabilitologo konsultaciją, kurios pagrindu sudaroma individuali procedūrų programa, finansuojama ligonių kasų. Tai – puiki galimybė pradėti rūpintis savo sąnarių sveikata be papildomų išlaidų. Neatidėliokite, jei jaučiate skausmą ar norite išvengti rimtesnių problemų ateityje – būtent pavasaris yra tinkamiausias laikas sustiprinti kūną ir pradėti gyventi aktyviau.

---

Kontaktai ir registracija

*Registracija tel. +370 607 85888

*El. paštu: info@atostoguparkas.lt

*Daugiau informacijos: https://atostoguparkas.lt/

*„Natura Termo SPA“, „Atostogų parkas“, Žibininkai

„Atostogų parko“ informacija


Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojas ir direktorės pavaduotoja Rūta Vaičiulienė: „Noriu paraginti Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro pacientus pasinaudoti proga ir padovanoti brangiausiam žmogui – mamai – galimybę pasitikrinti sveikatą.“

Labai dažnai į gydytojus kreipiamės tik tada, kai jau atsiranda kokių nors sveikatos sutrikimų, ir pradedame jausti ligos simptomus. Noriu priminti, kad sveikata yra didžiausias ir brangiausias mūsų turtas, kurį turime saugoti. Moterys, net ir nejausdamos jokių simptomų, profilaktiškai sveikatą turėtų tikrintis kasmet. Pradėti tai daryti reikėtų kuo ankstyvesniame amžiuje, o, pajutus nuovargį, silpnumą ar kitus nerimą keliančius požymius – ir dažniau.

Šiuo metu Lietuvoje vykdomos keturios ligų prevencijos programos moterims. Jos turi galimybę nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio (25–59 m.), krūties vėžio (45–69 m.), storosios žarnos vėžio (50–74 m.), širdies ir kraujagyslių ligų (40–60 m.). Dalyvavimas prevencinėse sveikatos programose – tai galimybė sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo onkologinių, širdies ir kraujagyslių ligų.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojas ir direktorės pavaduotoja Rūta Vaičiulienė: „Noriu paraginti Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro pacientus pasinaudoti proga ir padovanoti brangiausiam žmogui – mamai – galimybę pasitikrinti sveikatą.“

Greičiausias būdas įvertinti bendrą organizmo būklę yra atlikti laboratorinius kraujo tyrimus, kurių rezultatai leidžia nustatyti ligą jai dar nepasireiškus.

Artėjančios Motinos dienos proga viešoji įstaiga (VšĮ) Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras skelbia akciją ir dovanoja 60 proc. nuolaidą profilaktinių tyrimų paketui. Įsigijus dovanų kuponą atliekami tyrimai: bendras kraujo tyrimas, CRB (galintis parodyti organizme vykstančius uždegiminius procesus dar prieš pasireiškiant simptomams), cukraus kiekis kraujyje (labai svarbus rodiklis, kuris nustato riziką susirgti diabetu), lipidograma, kuria įvertinamas tiek „gerasis“, tiek „blogasis“ cholesterolis, elektrolitų tyrimai (kalis, magnis, natris), moterims itin svarbus geležies atsargų – feritino tyrimas, vertinama skydliaukės veikla, atliekamas skydliaukės hormonų tyrimas (TTH, FT4), nustatoma vitamino D3 koncentracija, kas svarbu ne tik dėl bendros savijautos ar geresnės nuotaikos, bet ir dėl kitų mineralų, tokių, kaip kalcis ar magnis pasisavinimo. Žemą šio vitamino lygį turinčioms moterims netgi padidėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, kai kuriais vėžiniais susirgimais. Šis paketas apima ir pagrindinius vėžinius žymenis: krūties, kiaušidžių vėžio markerius. Atlikus tyrimus, šeimos gydytojas įvertins tyrimų rezultatus.

Kretingos PSPC informacija


Edukatorė Nida Urbonaitė teigė, kad Tibeto dubenų skleidžiama vibracija turi teigiamą poveikį tiek fiziniai, tiek emocinei sveikatai.

Kretingos muziejaus Žiemos sode galima išgirsti į skambančius varpus panašų garsą. Tai – muzikavimas Tibeto dubenimis. Anot Kretingos muziejaus edukatorės Nidos Urbonaitės, skambant šiems garsams žmogus nurimsta, pabėga nuo kasdienybės, atpalaiduoja ir kūną, ir mintis.

Poveikis kūnui

Dar mokykloje muziką pamilusi ir kanklėmis grojusi Nida muzikos nauda organizmui tikėjo visada, tačiau garso skleidžiamo dažnio daroma įtaka kiekvieno organizmui domėtis pradėjo prieš kelerius metus, perskaičiusi „Pajūrio naujienose“ išspausdintą straipsnį „Kūno ir sielos harmonijai“. „Jame buvo rašoma apie vibracijas – kokias vibracijas žemė skleidžia tūkstančius metų, kiek hercų ir panašiai. Tai ir paskatino mane domėtis vibracijomis, jų poveikiu fiziniam ir subtiliam žmogaus kūnui“, – pradžią prisiminė edukatorė, pademonstravusi ir kitus muzikos instrumentus, tokius, kaip dambrelis, kanklės, kurie taip pat daro įtaką žmogui.

Norint efektyviai panaudoti muzikos skleidžiamus dažnius, Nidai teko perskaityti ir nemažai įvairios literatūros. „Domėjausi, kaip instrumentai padeda žmogaus kūnui atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, kankles galima uždėti ant žmogaus ir jomis groti. Būtent tas autentiškas jų skambesys, senovinės dermės žmogų harmonizuoja, atpalaiduoja, jis tarsi sugrįžta į save. Kanklės ir yra tai, kas padeda pasisemti stiprybės iš praeities“, – paaiškino N. Urbonaitė.


Haloterapijos, arba druskos terapijos, kambarys Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje – tarsi druskos kasykla, kurioje pacientai gali kvėpuoti druskos prisotintu oru. Pirma iš dešinės – kineziterapeutė Ilona Kaunienė.

Kretingos ligoninė sėkmingai plečia Ambulatorinio konsultacinio skyriaus fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugas ir pasidalino gera žinia, kad, investavus per 20 tūkst. Eur, pavyko įrengti haloterapijos, arba druskos terapijos, kambarį.

Jis veikia ne per seniausiai renovuotose fizinės medicinos ir reabilitacijos patalpose vidiniame ligoninės kieme. Pastatas atnaujintas iš pagrindų – pradedant stogu ir baigiant šildomomis patalpų grindimis. Ambulatorinio konsultacinio skyriaus vedėja Janina Kizielienė ir gydytoja reabilitologė Laima Baltmiškienė teigė, kad šiuo metu fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos Kretingos ligoninėje yra išplėtotos maksimaliai. „Vienintelio, ko neturime, – tai vandens procedūrų, bet apie tai svajojame“, – Kretingos ligoninės vyriausioji slaugytoja Janina Luotienė atkreipė dėmesį, kad fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugoms teikti ligoninė yra įsigijusi modernią šiuolaikišką aparatūrą, su kuria dirba aukštos kvalifikacijos specialistai.

Kambarys – kaip druskos kasykla

Haloterapijos seansus atliks šios terapijos išmokyti kineziterapeutai Viktoras Penkovskis ir Ilona Kalnienė bei fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytoja Diana Taurinskienė. Jų rūpestis – parinkti dozę, fiksuoti procedūros laiką, paruošti pacientą, jam išėjus – dezinfekuoti krėslus, išvėdinti patalpas, išvalyti generatorių, kad druskos dalelės jo neužkimštų.

Vienu metu seanse gali dalyvauti 7 pacientai, seanso trukmė suaugusiajam – iki 45 min., vaikui – iki 30 min.

Haloterapija, arba druskos terapija, – natūrali gydymo ir profilaktikos procedūra. „Šis nemedikamentinis gydymo būdas suteikia pacientui galimybę kvėpuoti druskingu oru, sukuriant drukos kasyklų mikroklimatą su nuolatine temperatūra ir oro drėgnumu“, – gydytoja L. Baltmiškienė paaiškino, kad druskos kambario sienos, lubos, grindys yra padengtos druskos, kuri kaitinama, kad nesudrėktų, sluoksniu. Per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos, arba natrio chlorido, aerozolis – druskos dalelės tokios mažos, kad pasiekia ne tik viršutinius, bet ir apatinius kvėpavimo takus, lengvai nusėda ant odos paviršiaus. Kvėpuojant tokiu oru, kvėpavimo takų gleivinė tampa atsparesnė aplinkos dirgikliams, sumažėja bronchų gleivinės uždegimas, palengvėja kosulys, pagerėja atsikosėjimas, sugrąžinamas alsavimas pro nosį.

Haloterapija turi ir raminamąjį poveikį, todėl po seanso žmonės jaučiasi pailsėję, atsipalaidavę, patyrę teigiamų emocijų. Svarbiausia, kad druskų kambaryje nėra kenksmingų mikroorganizmų ir alergenų, nes jiems druskinga terpė nepalanki.

Be sukurto natūralumo, druskų kambaryje skamba atpalaiduojanti muzika, keičiasi sienų spalvos, kas nori – gali žiūrėti ekrane rodomus vaizdus. Spalvų terapija pagrįsta idėja, kad spalvos ir spalvota šviesa gali prisidėti prie fizinės ar psichinės sveikatos gerinimo.


Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure įvykusių mokymų „Savižudybių prevencija Kretingos rajono savivaldybėje: prisidėti gali kiekvienas“ siekis – geriau suprasti savižudybių problemą Kretingos rajono savivaldybėje, nustatyti esamus pagalbos teikimo mechanizmus ir ko reikėtų artimiausioje ateityje, kad problema mažėtų.

Netekome 35 gyventojų

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą ir stebėseną, savižudybių prevencijos koordinatorė Laima Grigalauskienė informavo: nors Kretingos rajono savivaldybėje 2023-iaisiais lyginant su 2022-aisiais metais standartizuotas mirtingumas dėl tyčinio žalojimo skaičius sumažėjo nuo 23,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų iki 18,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, bet 2023 m. Kretingos rajono savivaldybėje standartizuotas mirtingumas dėl tyčinio savęs žalojimo rodiklis buvo didesnis už Lietuvos ir už Klaipėdos apskrities rodiklius (Kretingos rajono savivaldybėje – 23,1/100 tūkst. gyv., Lietuvoje – 18,8/100 tūkst. gyv., Klaipėdos apskrityje – 13,7/100 tūkst. gyv.). Iš viso per penkerius metus mūsų rajone gyvybę sau atėmė 35 gyventojai.

Aktuali problema – bandymai žudytis

Iki šiol Kretingos rajono savivaldybėje gana aktuali problema yra bandymai žudytis. Pagal šį rodiklį 100 tūkst. gyventojų tarp 60 savivaldybių Kretinga patenka į 47-ą vietą. Nors 2023 m. bandymų pakelti prieš save ranką, lyginant Lietuvos mastu, skaičius sumažėjo, tai gali reikšti tiesiog blogesnį atvejų registravimą, nes šis rodiklis atspindi tik sveikatos priežiūros įstaigose gydytus asmenis – jei tyčia susižaloję asmenys į gydymo įstaigas nesikreipia (pvz., jų susižalojimai nėra rimti), jie nepatenka į oficialią statistiką. Be to, su savižudybėmis susijusios temos vis dar yra stigma, ir žmonės, patekę į gydymo įstaigą, dažnu atveju prašo nerašyti šios diagnozės, taip bandydami apsisaugoti nuo gėdos ar kitų galimų socialinių ar emocinių pasekmių.

Kretingos rajono savivaldybėje penkerių metų laikotarpiu, palyginus pagal lytį, daugiau mirčių dėl savižudybių patiria vyrai negu moterys (29 vyrai ir 6 moterys). Lyginant pagal gyvenamąją vietovę, daugiau savižudybių įvyksta kaime negu mieste (kaime – 20 atvejų, mieste – 15 atvejų). Apžvelgiant pagal amžiaus grupes, daugiausiai savižudybių patiria gyventojai nuo 45 iki 64 metų (iš viso – 17 atvejų). Paskutinis vaikų iki 17 metų atvejis užregistruotas 2013 m., kai nusižudė 15 metų paauglys.

Per dešimtmetį nuo 2013 iki 2023-ųjų metų Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje užfiksuoti 78 savižudybės atvejai.


Aušra PETREIKĖ

Dietistė

Gi mūsų virškinimas – kaip vilkų, o vilkai ėda mėsą. Vilkai, nugalabiję grobį, visų pirma ėda plaučius, inkstus, širdį, kepenis, skrandį ir žarnas su turiniu – apvirškintomis žolėdžių žolėmis ir mikrobiomu, blužnį. Kvaili tie vilkai – brangiausią nugarinę, kumpinę ar šoninę palieka ramybėj, o pigius grobus sutaršo. Širdys, kepenys, smegenys ar inkstai yra gerokai vertingesni negu, tarkime, brangi kukurūzinio viščiuko krūtinėlė. Visi šie organai praturtinti mikro- ir makroelementais, ir vargiai juos pakeisti gali kokios nors daržovės. Žinoma, problemas keliantis yra mano požiūris – maistą didžiąja dalimi vertinu pagal tai, kokią naudą jis duoda organizmui.

Žinau, kad kepenys nėra vienas mėgstamiausių patiekalų, tačiau kepenys, taip pat kaip ir kiaušiniai, turi naudingo cholesterolio (cholesterolis gaminamas kepenyse). Primenu, kad cholesterolis maiste neturi didelės įtakos cholesteroliui kraujyje. 100 gramų kepenėlių jums duos apie 25 gramus baltymų, vitaminų D, E, K, A, folio rūgšties, B1, B2, B3, B5, B6, B12, cholino. Be to, valgant kepenėles gausime ir mineralų – kalcio, geležies, magnio, seleno, vario, cinko ir fosforo. Kad dar geriau suvoktume kepenėlių naudingumą, pateiksiu pavyzdį – jei suvalgysite 2 kilogramus įvairių vaisių, gausite tiek pat maistinių medžiagų, kaip ir suvalgę 100 gramų kepenėlių.

tis apkeptas daržoves ir vaisius. Ir dar – nepamirškite, kad parduotuvėse galime rasti ir pašteto, kuris daug priimtinesnėje formoje negu varginantis kepenėlių ruošimas. Paštetą ar kepenėles derinkite su pakepintomis keptuvėje kriaušėmis, obuoliais ar karamelizuotais svogūnais. Neseniai atradau ir dar vieną skonį – paštetas su sūdyta karamele. Atrodytų, kad tai yra neįmanomas skonis, tačiau paragavus tai buvo vienas nuostabiausių pojūčių receptoriams.


Sveikata – brangiausias mūsų turtas tiek jaunam, tiek vyresniam. Reguliarus lankymasis baseinuose ir pirtyse, sveikatą turtinančios mankštos su kineziterapeutu vandenyje, dalyvavimas pirties su pirtininku programose, organizmo grūdinimas žengiant Kneipo takeliu stiprina imuninę sistemą, gerina širdies ir kraujagyslių darbą, stiprina raumenų, kaulų ir sąnarių sistemas, kas itin svarbu šiuolaikiniam, mažai judančiam žmogui. Ir visa tai – nemokamai apsilankantiesiems „Atostogų parko“ baseinuose ir pirtyse.

Formuoti tinkamus įpročius galima įsigijus „Atostogų parko“ Vandens ir pirčių erdvės abonementą, kurio kaina – nuo 44 Eur asmeniui. Su šiuo abonementu baseinuose ir pirtyse darbo dienomis lankytis galėsite tiek kartų per mėnesį, kiek norisi, mat apsilankymų skaičius neribojamas. Taip pat nemokamai galėsite atsivesti vaiką iki 16 m. amžiaus.

https://atostoguparkas.lt/

produkto-kategorija/vandens-ir-pirciu-erdves-abonementai/

NUOLAIDŲ KORTELĖ – NUOLAIDOS VISOMIS DARBO DIENOMIS

Baseinuose ir pirtyse mėgstate lankytis kartu su visa šeima? Įsigijusiems Šeimos nuolaidų kortelę net 50 proc. nuolaida darbo dienomis suteikiama visai šeimai net ir per vaikų atostogas arba vasarą.

Taip pat su šia kortele suteikiama 50 proc. nuolaida haloterapijos procedūrai „Atostogų parke“ įsikūrusiame medicinos centre „Natura Termo SPA“, 10 proc. nuolaida sąskaitai restorane „Parko virtuvėlė“, apgyvendinimui ir gimtadieniui švęsti.

Gimtadienį švenčiančiam šeimos nariui su šia kortele „Atostogų parkas“ dovanoja apsilankymą baseinuose tik už 1 Eur, apgyvendinimui suteikiama 25 proc. nuolaida (pasiūlymas galioja tiek nakvynių, kiek užsakote).

https://atostoguparkas.lt/ produktas/seimos-kortele/


Kretingos ligoninės gydytojas Arnoldas Antanas Rudokas pacientus konsultuoja ir operuoja čiurnos ir pėdos traumų ir patologijų atvejais.

Kretingos ligoninės Bendrosios chirurgijos traumatologijos skyriaus gydytojų komandą prieš 3 mėnesius papildęs gydytojas ortopedas traumatologas Arnoldas Antanas Rudokas specializuojasi čiurnų ir pėdų chirurgijoje. Jis pacientus po traumų, sužalojimų, kitų negalavimų klausimais konsultuoja Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje, rimto gydymo reikalaujančios problemos sprendžiamos chirurginiu būdu.

Norint patekti konsultacijai pas gydytoją ortopedą traumatologą A. A. Rudoką, reikia turėti šeimos gydytojo siuntimą.

„Jau per pirminę konsultaciją galima diagnozuoti, reikės pacientui chirurginio gydymo ar ne. Visiems patarčiau vieną dalyką – jaučiant čiurnos, pėdos skausmus, diskomfortą einant, nereikia to kentėti – geriausias būdas išspręsti problemą yra kreiptis pagalbos į mus, chirurgus traumatologus“, – patarė beveik 20 metų darbo patirties turintis gydytojas, be tiesioginio darbo, daug dėmesio skiriantis ir profesiniam tobulėjimui. Jo stažuočių geografija – Jungtinės Amerikos Valstijos, Nyderlandai, Prancūzija, Vokietija, Airija, Didžioji Britanija. „Stažuotės neabejotinai suteikia naujausių žinių, tai – būdas pabendrauti su viso pasaulio pėdos chirurgais ir pasisemti patirties iš jų“, – teigė A. A. Rudokas, aktyviai dalyvaujantis ir Lietuvos čiurnos ir pėdos, Europos čiurnos ir pėdos, Artroskopijos ir sporto medicinos, Sąnarių endoprotezuotojų draugijų veikloje.

Kokių susirgimų atvejais reikėtų kreiptis į gydytoją ortopedą traumatologą?

Anot paties gydytojo A. A. Rudoko, jis konsultuoja ir gydo „kabančios“ pėdos deformacijos, plokščiapadystės, pėdos ir čiurnos sąnarių artrozės, kulno „pentinų“, Achilo sausgyslės patologijų, pėdos nervų pažeidimų atvejais, atlieka iškrypusio nykščio, plaktukinių pirštų korekcijas, artroskopiniu būdu gydo užkulnio išaugų deformacijas, atlieka injekcijas į sąnarius.

Gydytojo pastebėjimu, jo pacientų amžius – nuo 20 iki 70–80 metų, tačiau pacientams, sulaukusiems per 80 metų operacinio gydymo A. A. Rudokas sakė neberekomenduojantis – jo, kaip mediko, praktikoje, būna atvejų, kada žmonės, ilgus metus kentėdami skausmus ir diskomfortą, vis dėlto „susilaukia“ laiko, kai tam tikri gydymo metodai nerekomenduotini.

Be abejo, pacientai, patyrę čiurnų ar pėdų operaciją, kuo greičiau nori grįžti į visavertį gyvenimą. „Tai priklauso nuo operacijos sudėtingumo, tačiau medicinos pažanga suteikia galimybę atlikti ir tokias operacijas, po kurių žmogus vaikščioti gali ja tą pačią dieną“, – teigė A. A. Rudokas.

---

Kretingos ligoninės Ambulatorinio konsultacinio skyriaus registratūros tel. (0 445) 79046, išankstinė registracija internetu ipr.esveikata.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas