![]() |
![]() |
|
Žemė ir ūkisPragyventi galima ir iš vienos karvės
Kai kurie žmonės, gyvenantys kaime teigia, jog karvės laikyti neapsimoka - daugiau vargo negu naudos. Tačiau Jokūbave gyvenanti ir dvi karves laikanti Irena Žutautienė yra priešingos nuomonės.
Buvusiame linų fabrike bus pradėtas gaminti biokuras
Buvusiame Kūlupėnų linų fabrike bendrovė “Baltijos Agro grupė” jau spalį ketina pradėti biokuro gamybą. Kaip sakė bendrovės direktorius Sigitas Vaitkevičius, įmonės specialistams teks gerokai padirbėti, kad ūkininkai įsitikintų, jog parduoti šiaudus ir gauti papildomų pajamų – apsimoka.
Ūkininkų - mažėja, ūkiai – stambėja
Kaip “Pajūrio naujienas” informavo rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė, šiais metais pasėlius deklaravo 3 tūkst. 128 rajono ūkininkai. Jie, pirminiais duomenimis, deklaravo 43 tūkst. ha pasėlių.
Ir šiemet valgysime brangias bulves
Kretingos rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė “Pajūrio naujienoms” patvirtino, jog iki šiol skyrius nėra gavęs jokių Vyriausybės ar Civilinės saugos departamento nurodymų dėl ūkininkų patirtų nuostolių skaičiavimo. “Nuostolių ūkininkai, be abejo, patyrė, tačiau kokie jie – nežinome. Kai kurie ūkininkai tuo rūpinasi patys, ir tai pravers, jeigu būsime įpareigoti tuos nuostolius užregistruoti”, - sakė Ž.Seniūnienė.
Kėkštų ir Valėnų gyventojai užgyveno „mėmelenderių“ žemes
Tolių, Valėnų, Kėkštų kaimai nuo Kretingos į Klaipėdos pusę nutolę vos 3-5 kilometrus. Tačiau kaimų specifika visiškai kitokia, negu Žemaitijoje – čia išlikęs Mažosios Lietuvos istorijos dvelksmas. Dar galima išgirsti vieną kitą iš tikrųjų Klaipėdos krašto gyventojų, senolių, vadinamųjų „mėmelenderių“, šnekančių jų šneka – pusiau vokiškai ir pusiau žemaitiškai. Išlikę prieškario statiniai – raudonų plytų ir drėbto molio sienomis - būdingi tik šiam kraštui. Po karo į Vakarus pasitraukus daugumai šio vokiečiams priklausiusio krašto gyventojų, atėjūnai iš Didžiosios Lietuvos apsigyveno jų ištuštėjusiose sodybose, dirbo jų žemę.
Kretingos bitininkų draugijai - 90 metų
Kretingos muziejuje buvo surengta mokslinė konferencija, skirta Kretingos bitininkų draugijos 90-mečiui pažymėti. Konferenciją rengė Kretingos bitininkų draugija ir Kretingos muziejus.
Sėkmę ūkininkaujant atneša ir netradiciniai sprendimai
Kretingos rajono ūkininkai bei jų kolegos iš Skuodo šią savaitę ūkininkauti mokėsi tarptautiniu lygmeniu: pakviesti bendrovės “Agrochema” bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kretingos rajono biuro jie kartu su ūkininkais iš Estijos ir Latvijos dalyvavo lauko dienoje. Šioji buvo surengta Šakių rajone, Žvirgždaičiuose esančioje Laimutės ir Aleksandro Stonkų agroserviso įmonėje. Pagrindinis lauko dienos tikslas – supažindinti ūkininkus su ypač galinga lauko technika bei akcentuoti teigiamus skystųjų trąšų naudojimo aspektus.
Ekspedicijos dalyviai grįžta ne tuščiomis
Kretingos muziejus surengė dviejų savaičių etnografinę ekspediciją į Kartenos ir Žalgirio seniūnijas. Ekspedicijos metu renkami vestuvių ir laidotuvių papročiai, nuotraukos, įamžinami kryžiai, koplytstulpiai.
„Ūkininkai baigė šienapjūtę
Kretingos rajono ūkininkai - Romaldas Karazinas, Marius Eglynas, Loreta Razmienė, Gražina Stanevičienė ir Juozas Preibys – per šienapjūtę savo technika talkino vienas kitam.
Kelia rūpesčių užplūdę kolorado vabalai
Intensyviai plinta kolorado vabalai. Jie aptinkami ne tik bulvių pasėliuose. Jais nusėti ir uostamiesčio bei Palangos paplūdimiai.
|