|
Vakarų LietuvaPas šventą Antaną – ne melstis, o dirbti
Šį savaitgalį Kretingoje išvien su miesto švente rengiami šventojo Antano atlaidai, kurių tradicija užgimė prieš šimtmečius. Žmonės nuo seno būriais plūdo prie šv. Antano Paduviečio, kuris dar gyvas būdamas garsėjo stebuklais, altoriaus. Šiuo metu altorius restauruojamas, o garsių restauratorių komandoje dirba ir 24-erių kretingiškė Ingrida Valantiejutė.
Atradimai – gyvenimo ir knygų puslapiuose
„Lietuviai iki šiol yra labai nedrąsūs ir susikaustę, mums vis atrodo, kad viską darome ne taip, esame provincialūs. Ironiška tai, kad tą patį apie save mano visi. Nuolatos girdžiu tiek vokiečius, tiek amerikiečius, tiek italus, burnojančius ant savo šalių ir dūsaujančius, kad visi kiti yra geresni“,- pasakojo kretingiškė Lina Suodytė, kuri šiuo metu Niujorke studijuoja leidybą ir atrastomis knygų pasaulio įdomybėmis bei savo mintimis su tautiečiais pasidalija tinklaraštyje.
Moterys priimant sprendimus: duotybė ar siekiamybė?
“Lietuvoje moterys užima aukščiausius valdžios postus, vadovauja verslui, pirmauja pagal aukštąjį išsilavinimą. Ar tai reiškia, kad jau įtvirtinta lyčių lygybė?” - svarsto ir klausia Europos Parlamento, Darbo partijos narė Justina Vitkausdkaitė-Bernard, palygindama Lietuvos moterų dalyvavimą priimant sprendimus su kitų ES šalių rodikliais.
Centras, kuriame dovanojama viltis
Jau pusmetį Klaipėdos miesto prieigose, greta ligoninių komplekso, veikia Šv. Pranciškaus onkologijos centro pirmasis korpusas, kuriame įkurdintas Informacijos ir meno terapijos centras. Tai – vienintelis dienos centras ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kur teikiama dvasinė pagalba ir nemokamos novatoriškos socialinės paslaugos onkologiniams ligoniams bei jų artimiesiems.
Vadovauti patikėta tam pačiam
Įvyko Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Skyriaus pirmininku trejų metų kadencijai vėl išrinktas Antanas Stonkus. „Jis dirba nuoširdžiai ir net daugiau, negu reikia“,– išklausius skyriaus veiklos ataskaitą, savo nuomonę apie kandidatą pareiškė Ūkininkų sąjungos narys Valerijonas Kubilius.
Ukrainos Euromaidanas ir šalies geopolitinė nežinia
Žemaitija – paskutinė relikvijų kelionės stotelė
Kovo 14-16 dienomis į Žemaitiją atskraidinamos kunigo saleziečio, vaikų ir jaunimo ugdytojo, šventojo Jono Bosko relikvijos. Apie šios pasaulinės piligriminės relikvijų kelionės turą Lietuvoje papasakojo už ją mūsų šalyje atsakingas Vilniaus Šv.Jono Bosko parapijos klebonas Alessandro Barelli.
Valstybės atkūrimo dieną atvėrė dainų bei šokių skrynią
Minint Valstybės atkūrimo dienos 96-ąsias metines salantiškiams veiklos netrūko: krepšinio bei teniso mėgėjai rungėsi varžybose, kiti rinkosi į Salantų kultūros centrą, kur buvo surengta muzikos popietė „Nuo vakarų ligi rytų gros kapelos kartu“, dar kiti aplankė laisvės kovų vietas.
Pradinukams – geležinkelininkų pamoka
Kretingos geležinkelio stoties viršininkė Inga Virpilaitytė negalėjo likti abejinga, pamačiusi, kaip prieš pat traukinį prabėgo pradinukas – apie tai ji pranešė šalia geležinkelio bėgių esančiai Simono Daukanto pagrindinei mokyklai, o vėliau ir sutiko joje apsilankyti, kad mokiniams papasakotų, kaip reikia elgtis saugiai.
Kazachstano svarba Centrinei Azijai, ES, Kinijai ir Rusijai: santykių pažanga
Centrinės Azijos regionas užima strateginę geopolitinę vietą pasaulio žemėlapyje. Jame glūdi milžiniškas ekonominis ir energetikos potencialas bei gausūs gamtos ištekliai. Centrinę Aziją sudaro penkios buvusios Tarybų Sąjungos respublikos: Kazachstanas, Kirgizstanas, Tadžikistanas, Turkmėnistanas ir Uzbekistanas. Šis regionas kelia didžiulį susidomėjimą tarp ekonomine jėga pasižyminčių pasaulio galios centrų, tokių kaip ES, Rusija ir Kinija. Centrinės Azijos regionas turi turtingą prekybos ir energetikos plėtros istoriją bei šimtmečius siekiančius santykius su Kinija ir Rusija, kas paaiškina, kodėl šis regionas yra toks patrauklus ir intriguojantis.
|