|
Vakarų LietuvaNūdienos aktualija
Sulaukėmė naujienos – Vyriausybė nelinkusi pritarti grupės Seimo narių parengtoms Konstitucijos pataisoms, kuriomis norima įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus. Tai nuteikia kritiškai.
Į knygą suguldyti prisiminimai taptų gyva istorijos pamoka
Neseniai 95-erių sulaukęs šilutiškis pedagogas Marcelinas Ignatavičius iki šiol stebina žvalumu, noru bendrauti, fenomenalia atmintimi. Bemaž prieš dešimtmetį M. Ignatavičius už nuopelnus buvo apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu. 2007 metais garbingą apdovanojimą Valstybės dienos proga jam įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.
Mažeikių jaunieji šauliai patriotizmo mokomi ne lozungais
Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių šaulių 1-oji kuopa savo istoriją rašo nuo 1920 metų spalio. Tada ji vadinosi Mažeikių XIII šaulių rinktine. Dabar Mažeikių 1-oji šaulių kuopa rajone vienija apie 300 jaunųjų ir vyresnių šaulių – tai viena stipriausių ir gausiausių kuopų rinktinėje. Aktyvi veikla Mažeikių šauliams, jauniesiems šauliukams – puiki patriotizmo ir pilietiškumo mokykla.
Ryškėjanti pilietiškumo erozija
Valstybei ir regionams vizualiai nusakyti turiu tokį palyginimą: upė – galutinis rezultatas, bet didžiausią darbą atlieka upeliai.
Tremtinių likimai skrieja laiškais, gula į knygas
Kretingiškis tremtinys 73-ejų Vladas Petrauskas ne per seniausiai į Rusijos Krasnojarsko srities Irbej miestą išsiuntė laišką šiame mieste gyvenančiam likimo draugui Antonui Boos, kuris rašo knygą apie tremtį, įvairių tautybių – lietuvių, vokiečių ir kitų – tremtinių likimą.
Istorijos neištrinsi. Ką slepia nesunaikinti KGB archyvai
Okupuotoje Lietuvoje 1954–1991 metais veikusi KGB (SSSR valstybės saugumo komitetas) mūsų žmonėms asocijuojasi su represijomis ir psichologine prievarta, kankinimais ir šantažu, užsakytomis žmogžudystėmis, masiniu agentų verbavimu ir slaptomis politinių kalinių kapinėmis. KGB arsenale – klasta ir kompromitacija, psichotropinių preparatų taikymas, priedanga teroristams ir žudikams, karinių ir pramoninių paslapčių vagystės. Net ir žinomi žmonės, mokslininkai, akademikai neatsispyrė KGB pagundoms.
Įstatymas dėl pensijų kompensavimo priimtas paskutinę Seimo pavasario sesijos dieną
Seimo pavasario sesijos paskutinio posėdžio metu priimtas įstatymas, kuriuo leidžiama kompensuoti per ekonominę krizę sumažintas pensijas. Pirma, pavyko pasiekti, kad kompensacijos būtų išmokamos ne iš „Sodros“, o iš valstybės biudžeto, tam skiriant reikiamus asignavimus. Jei numatyta suma būtų skiriama iš „Sodros“ biudžeto, tai iš pensininkų atimtų viltis artimiausiais metais gauti didesnes pensijas. Pagal dabar priimtą įstatymą, pensininkams, kurie gauna mažas pensijas ir nepretenduoja į kompensacijas, atsiranda tikimybė gauti didesnes pensijas. Ir tikėkimės, kad didesnes nei dabar Vyriausybės skelbiamas vidutinis didinimas tik 5 eurais.
„Braliukai“, skelbiantys meilę Lietuvai ir oranžiniam kamuoliui
„Kur krepšinis, – ten mes, kur Lietuva, – ten irgi mes“, – šypsojosi Kretingos gatvėse sutikti skandalais ir originaliomis kūno tatuiruotėmis išgarsėję 45-erių broliai dvyniai Nauris ir Normunds Maciai iš Rygos. Ieško savo šaknų Į Kretingą tądien jie atvyko pasimelsti bažnyčioje, pavaikščioti po miestą, o svarbiausia, – ieškoti savo šaknų. Vakare Klaipėdos „Švyturio“ arenoje jie ketino stebėti „Neptūno“ bei „Lietuvos ryto“ komandų krepšinio rungtynes. Už kurią komandą „sirgs“ atskleisti nepanorę dvyniai teigė į rungtynes vesiąsi ir uostamiestyje gyvenantį savo dėdę Praną Jablonskį. Šis 75-erių sulaukęs senolis – anksti Anapilin išėjusio jų tėvo Kazio netikras brolis, kurį Nauris ir Normunds susirado prieš keletą mėnesių.
Savivaldybių politinis žemėlapis po rinkimų
Įvykus savivaldos rinkimams, „Vakarų Lietuva“ pasidomėjo, kokiomis gi politinėmis spalvomis nusidažė Vakarų regiono – Klaipėdos r. (Gargždų), Kretingos, Mažeikių, Plungės, Rietavo, Skuodo, Šilutės ir Telšių – savivaldybių žemėlapis, kokių netikėtumų įvyko ar atvirkščiai – nieko naujo nepateikė – pirmąkart įvykę tiesioginiai merų rinkimai.
Gyvas Prezidento įspaudas Jokūbave
Antrasis Lietuvos Respublikos Prezidentas Aleksandras Stulginskis 14 savo gyvenimo metų (1927-1941) praleido ūkininkaudamas Jokūbave, netoli Kretingos. Prabėgus čia savo vaikystę ligi šiol atmena 94-erių vienturtė Prezidento duktė Aldona Stulginskaitė-Juozevičienė, gyvenanti JAV, tačiau palaikanti tvirtą ryšį su jos tėvo vardu pavadintos mokyklos bendruomene.
|