|
Vakarų Lietuva„Kaip žmogus be šeimos, taip ir pilietis be Tėvynės negali jaustis visavertis“
Telšių Žemaitės gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Vilija Vaičiulienė – mokinių ir kolegų gerbiama, mylima ir vertinama pedagogė – šiais metais pateko į Telšių rajono geriausių mokytojų trejetuką. Trisdešimties metų pedagoginio darbo stažą sukaupusi mokytoja, tiesdama tiltus tarp senųjų laikų ir šiandienos istorijos, ugdo jaunąją kartą, kad ji būti pilietiška, smalsi, vertintų tikrąsias vertybes.
Elektros jungtys – visų Baltijos šalių laimėjimas
Praėjusį pirmadienį Valdovų rūmuose Vilniuje Baltijos regiono valstybių vadovai ir Europos Komisijos atstovai simboliškai įjungė elektros jungtis „NordBalt“ su Švedija ir „LitPol Link“ su Lenkija.
Tobulos Kalėdos
Kas yra Kalėdos? Kvailas klausimas, ar ne? Kaip čia pasakius. Užkluptas juo gal jau ir ne vienas krikščionis sutriktų. Christouyenna, Crīstesmæsse, Christmas, Natale, Noel, Bože Narodzenia, Weihnachten. Išskyrus Kalėdas, paimtas gal iš rusėnų, o gal – latgalių žodžio, reiškiančio plotkelę, išmaldą, didžiausia metų šventė pasaulyje reiškia gimimo dieną. Jėzaus gimtadienis. Nors naktis iš gruodžio 24-osios istoriškai tikrai nėra Kristaus gimimo diena, būtent šią naktį visi krikščionys jau daugybę amžių sutartinai švenčia Viešpaties gimtadienį.
Kad neužkibtume
Dramatiškais Kardo rinktinės keliais
Renovuotame Kretingos dvaro Ūkvedžio name atidarius naują Kretingos krašto ekspoziciją, vienoje iš jos salių atidaryta pokario partizanų Kardo rinktinės, veikusios visoje Vakarų Lietuvoje – nuo Skuodo ligi Klaipėdos krašto ir nuo Palangos ligi Plungės – istorijos ekspozicija.
Skautų veikla jaunuolius atsijoja lyg rėtis
„Dievui. Tėvynei. Artimui“ – tokiu šūkiu besivadovaujančios Žemaitijos skautų organizacijos padalinys – Vydūno draugovė – prieš trejus metus pradėjo veikti Žemaičių Kalvarijoje (Plungės r.). Jos vadovė mokytoja draugininkė Ilona Jasaitienė sako, kad skautų organizacija miestelyje atsirado gana neįprastomis aplinkybėmis. „Tiesiog per pamoką su aštuntokais perskaitėme vadovėlyje išspausdintą tekstą apie skautus. Vaikai susidomėjo, ėmė klausinėti, o netrukus pareiškė, kad ir patys labai norėtų tokioje veikloje dalyvauti“, – pasakojo mokytoja Ilona.
Kas kitais metais gyvens geriau?
Artėja kitų metų valstybės biudžeto svarstymo pabaiga. Verta įsigilinti, kur dabartinė Vyriausybė numato realų žmonių pajamų padidinimą, o kur tik jį imituoja ruošdamasi rinkimams. Su nebloga nuotaika 2016-ųjų turėtų laukti kultūros darbuotojai, kuriems numatytas atlyginimų kėlimas. To pavyko pasiekti Seimo opozicijos siūlymu. Kadangi ankstesniais metais tokius mūsų siūlymus palaikė ir dalis valdančiųjų partijų narių, Vyriausybė šį kartą darbo užmokesčio padidinimą jau įtraukė į kitų metų biudžetą.
Kalakutų ūkio principas: nuo lauko iki stalo
Kretingos rajone, Kalniškių kaime, įsikūrusiame Vilijos ir Vlado Baltuonių kalakutų ūkyje – intensyvus darbymetis: įmonėms – nuolatinėms ūkio klientėms ar naujai atsiradusiems pirkėjams – suskubus pasirūpinti šventinėmis dovanomis, tenka spėriai suktis priimant užsakymus, sudarant produkcijos išvežiojimo maršrutus, skerdžiant paukščius.
„Didžiuojuosi, kad Lietuva yra didelės NATO šeimos dalimi“
Būtina stiprinti regioninę politiką
Nacionalinės regioninės politikos įgyvendinimo rezultatai nėra geri. Nepaisant tam tikrų pastangų, tarpregioniniai socialiniai-ekonominiai skirtumai, matuojami įvairiais rodikliais, tarp dabartinių regionų-apskričių ir jų viduje iš esmės nemažėja arba mažėja, bet per lėtai. Regionuose kuriama per mažai darbo vietų, į kaimiškuosius regionus pritraukiama per mažai investicijų, juose nemažėja socialinė atskirtis. Manau, kad tai prisidėjo prie žmonių migracijos į miestus, taip pat emigracijos į užsienį. Jei būtų efektyvesnė nacionalinė regioninė politika, iš Lietuvos turbūt nebūtų išvykę tiek daug darbingo amžiaus Lietuvos žmonių. Būtina rasti naujų būdų ir galimybių efektyvinti nacionalinę regioninę politiką.
|