Pajūrio naujienos
Help
2024 Lapkritis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Komentarų topas

Vakarų Lietuva

ProDJ – renginio sėkmės garantas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-11-14

Garsas, šviesa, LED ekranai, scenos, specialieji efektai – tokia yra renginių techninio aptarnavimo įmonės ProDJ direktoriaus 31-erių Dovydo Bajoro verslo kasdienybė. Tai, ką mato į renginius atėjęs žiūrovas, ir tai, kas lieka renginio užkulisiuose – skirtingi, bet vienas nuo kito neatsiejami dalykai, turintys reikšmės renginio sėkmei.


Regiono merai universitetui pasiruošę padėti

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-10-24

Susitikime-diskusijoje, kurią surengė Klaipėdos universitetas, Vakarų Lietuvos savivaldybių merai ne tik pasižadėjo toliau bendradarbiauti, bet palaikė ir idėją šią vienintelę regione esančią aukštąją mokyklą stiprinti ir remti finansiškai.


Pirtis – tai kūno ir minčių depiliacija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-10-10

Pramogų ir laisvalaikio komplekse „Atostogų parkas“, prieš trejus metus įsikūrusiame Žibininkų kaime, tarp Palangos ir Kretingos, duris atvėrus pirčių kompleksui, nuo pat pirmų dienų jame pirtininku dirbantis 60-metis palangiškis Eduardas Mišeikis teigė, kad pirtis teikia malonumą kūnui ir laisvę mintims.


Veiklos sukaktį pasitinka naujomis investicijomis

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-09-26

„Philip Morris International“ mini 20 metų veiklos sukaktį, kai įvykdė „plyno lauko“ investiciją ir fabriką iš Klaipėdos senamiesčio perkėlė į Laisvąją ekonominę zoną. Simboliška, kad šis jubiliejus sutapo ir su fabriko modernizavimo projekto pirmojo etapo užbaigimu – į plėtrą jau investuota 19 mln. Eur.


Bėgdami padės Kretingos varguoliams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-09-05
Į Kretingos gatves su Šv. Pranciškaus vardu išbėgsiantys bėgikai skurstantiems neš vilties žinią, kad visuomenė jiems nėra abejinga.

Spalio 1-osios vidurdienį, po Šv. Mišių katalikų bažnyčioje, Rotušės aikštėje startuos antrąkart surengta akcija- bėgimas „Šv. Pranciškaus taurė“. Į Kretingos miesto gatves iš visos Lietuvos pasipils minios bėgikų, kurie Šv. Pranciškaus vardu telks miesto bendruomenę tam, kad padėtų labdaros valgyklos „Rūpestėliai“ valgytojams.

Idėją parsivežė iš Bostono

Nauja Kretingos miesto bendruomenės tradicija tampantis bėgimas vienintelis Lietuvoje sutelkia šalies bėgikus bėgti už socialinėje atskirtyje esančius žmones.

Šio renginio idėjos generatorė labdaros-paramos fondo „Rūpestėliai“ vadovė Akvilė Virbalienė, ji taip pat – ir Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinio darbo katedros vedėja, tvirtino, jog bėgdami žmonės vienu metu atlieka du gerus darbus – aukoja alkstančiajam bei telkia bendruomenę kilniam tikslui.

„Pernai sumanėme akciją – bėgti per Kretingą, kad atkreiptume visuomenės dėmesį į labiausiai pažeidžiamą miesto bendruomenės dalį – tuos žmones, kurie skursta, vargsta, nemoka ar negali patys savimi pasirūpinti. Šią idėją išvien su socialinio darbo kolegomis bei „Rūpestėlių“ atstovais parsivežėme iš Bostono, JAV, pamatę, kaip „Išganymo armijos“ savanoriai miesto gatvėse rinko aukas benamiams ir vargšams. Kilo mintis kažką panašaus padaryti ir Kretingoje“, – tvirtino A. Virbalienė.


Tautodailininkas, kuriantis rožių karalystę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-08-08

Karteniškis 65-erių Arvydas Klovas apylinkėse kone keturis dešimtmečius buvo žinomas vien kaip tautodailininkas, drožiniais išpuošęs savąjį miestelį, Žemaitiją bei šalies parkus. O nuo pernai Kartenoje bei visame Kretingos rajone garsas pasklido apie jį kaip rožių sodo kūrėją-architektą, savo sodybą pavertusį šių išskirtinio grožio gėlių karalyste.


Ketvirtis amžiaus versle – iššūkių pilna kasdienybė

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-06-20
Bendrovės „Vara“ įkūrėjas ir direktorius Rimvydas Beniušis (centre) ilgus metus įmonėje dirba kartu su savo broliais Audriumi (kairėje) ir Giedriumi.

Kretingos r. Vydmantuose įsikūrusi ir jau ketvirtį amžiaus sėkmingai veikianti uždaroji akcinė bendrovė „Vara“ Vakarų Lietuvos regione ir šalyje yra žinoma kaip patikima durų ir laiptų gamintoja. Šios įmonės steigėjas ir direktorius Rimvydas Beniušis, apibendrindamas 25-erių metų veiklos patirtį, prisipažino: „Lengvų dienų nebuvo. Kiekviena diena – pilna iššūkių ir būtinybės priimti greitus, tikslius ir įmonei palankius sprendimus“.

Nuo paprastumo – prie kokybės

Pirmosios staklės bendrovėje „Vara“ sugaudė 1992 m. birželio 10 d. Įmonės pradžia – kaip ir daugelio šalies bendrovių, kurios statėsi, kūrėsi, pradėjus byrėti kolūkiams ir tarybiniams ūkiams.

„Turint vadinamuosius baltuosius čekius reikėjo suburti bendriją – mūsų buvo 22 akcininkai, – prisiminė R. Beniušis, kuriam Vydmantų agrotarybiniame-prekybiniame ūkyje buvo patikėta vadovauti stalių bei paminklų dirbtuvėms. – Dirbome, kad atsiskaitytume su akcininkais, ir mums tai pavyko – 1995-aisiais jau tapau bendrovės šeimininku.“

Nuo pat įmonės įsikūrimo pradžios „Vara“ gamino laiptus, duris, paprastus langus, ir tai buvo gana paklausi produkcija, kurios gamyba turėjo perspektyvą – juk tuo metu dar nebuvo taip išpopuliarėjusio plastiko. „Bėgant laikui, pamačiau, jog būtinos investicijos – pasistatėme medienos džiovyklą, po to investavome į lentpjūvę. Išsigrynino gamyba: atsisakėme langų – mačiau, kūrėsi įmonės, kurios labai stipriai kibo į langus, tad nebuvo prasmės su tokiomis konkuruoti, tad, be durų ir laiptų, pradėjome gaminti dailylentes, parketą, kurį dabar kuo puikiausiai keičia mūsų gaminamos grindų lentos. Konkurencija nuo pat pradžių buvo didžiulė – medienos apdirbimo įmonės pradėjo dygti kaip grybai po lietaus, daug gamintojų pradėjo pas mus pirkti medieną. Tačiau yra vienas niuansas – žmonės pradėjo reikalauti ir kokybės“, – pastebėjo R. Beniušis, kuris sėkmės metais pavadino 1997-uosius, kai pirmą kartą įmonė „Vara“ sudalyvavo parodoje ir ten sutikti potencialūs klientai surado „Varos“ produkciją.

„Varos“ direktorius tiek įmonės veiklos pradžioje, tiek ir dabar, praėjus 25-iems metams nuo įsikūrimo, sakė laikosi dviejų principų: kokybės ir duoto žodžio laikymosi. Tai, anot jo, ir yra verslo sėkmės garantas. „Ir kai man perdavė vieno rimto kliento įvertinimą, jog visame Vakarų regione esu gerbiamas būtent už tvirtą žodį, man tai buvo daugiau negu aukso puodą laimėti“, – tvirtino R. Beniušis.


Kretingiškių radiniai domina užsienio archeologus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-05-30

Degintiniame kape rastas XI-XII a. dviašmenis kalavijas su žalvario kniedėmis, urna iš pilkapio, Romos imperijos laikotarpio moteriškas vėrinys iš emalės, padengtos vario oksidu, – šie unikalūs radiniai iš Kretingos rajono Ėgliškių-Andulių piliakalnio, istoriškai besiribojančio su Klaipėdos (Memelio) kraštu, bei Kretingos muziejininkų parengta medžiaga sudomino mokslininkus ir praturtins germanų-baltų archeologijos lobyną.


Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjant kretingiškio Arūno Venckaus nužudymą ir apklausiant vieno kaltinamųjų – 46 metų kretingiškio Aidono Budreckio – sugyventinę Dianą Daržinskienę, prireikė daryti trumpą pertrauką. Moteris stipriai susijaudino ir jai ėmė svaigti galva, po to, kai buvo priremta klausimų, ar ne už tai, kad duotų kitam kaltinamajam – 35 metų Sauliui Mačiuliui – palankius parodymus, ji jau yra gavusi rūkytos mėsos produktų ir pinigų.


Lietuvos rekordininko dirbtuvėse dygsta kaktusai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-05-02
Vytautas Kusas stebina ne tik miniatiūriniais kūriniais, bet ir tuo, kad pats iš sėklų užsiaugina kaktusų savo kolekcijai.

Palangiškis menininkas kolekcininkas poetas bei 7 įregistruotų Lietuvos rekordų pasiekėjas 67-erių Vytautas Kusas dar yra ir didelis kaktusų mėgėjas bei jų augintojas. Savo dirbtuves jis pavertė kaktusų karalyste: įvairių rūšių ir dydžių kaktusai auga ant palangių, lentynų, stalo bei inkubatoriuje.

Pamėgo miniatiūrinius augalus

O įdomiausia yra tai, kad menininkas kaktusus užsiaugina pats iš sėklų. Jo manymu, kiekvienas gali nusipirkti kaktuso gumbelį gėlių parduotuvėje, kiekvienam jų gali padovanoti bet kokiomis progomis. Bet ne kiekvienam užtenka kantrybės pačiam sudaiginti ir lyg gyvą padarą puoselėti miniatiūrinį gumbelį, kol šis tik per kelerius metus pavirsta į monetos dydžio kamuoliuką.

Kaktusų mylėtojo įrengtas inkubatorius primena vaikystėje matytą dėžę, kurioje perindavo viščiukus, tik – mažesnę. Dėžė uždengta stiklu, viršuje pritvirtinta lempa, deganti dieną naktį, kad, kaip tvirtino V. Kusas, daigai nuolat jaustų šilumą – greta pritvirtintas termometras rodė plius 25-27 laipsnių.

„Sėkleles pasėjau vasario pabaigoje, praėjo jau kiek laiko, o tesimato ne ką už degtuko galvutę didesni 7 išlindę gumbiukai. Tik rudeniop jie paūgės ir jau bus galima persodinti į vazonėlius. O agavos daigas auga dar lėčiau, – šią persodinti gali tik po 2-3 metų. O didžiuosius kaktusus auginu jau kelerius metus“, – aprodydamas kolekciją, kalbėjo palangiškis menininkas.

“Man yra įdomus pats procesas, kai iš mikro sėklytės teišauga mikro daigelis. Jį šildai, lauki, kol ta gyvastis sutvirtės. Kodėl tai darau? Ogi tam, kad neičiau į gatvę apžiūrinėti svetimų žmonių – kas kaip apsirengęs, kas su kokia mašina nuvažiavo ir neskaičiuočiau jų pinigų“, – juokėsi miniatiūrinius darbus kurti pamėgęs ir tuo šalyje jau išgarsėjęs menininkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas