Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Medžio“ baldžius gelbsti eksportas

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2011-01-11

Daugiau kaip dvidešimtį metų baldų gamyba užsiimantis bendrovės “Medis”, veikiančios Kretingoje, vadovas ir savininkas Petras Kurmis tvirtina, jog jo įmonę nuo žlugimo šiandieną gelbsti pagamintos produkcijos eksportas. “Jeigu neliktų galimybės baldus parduoti užsienyje, įmonės vartelius jau rytoj tektų uždaryti”, - sakė verslininkas.

„Krizė išmokė dirbti dar kokybiškiau ir kaip tą kokybę parodyti”, - sakė įmonės „Medis“ direktorius Petras Kurmis apie sunkmečio pamokas.

Lietuvos baldų rinka susitraukė

Bendrovė “Medis” orientuojasi į nestandartinių baldų gamybą, kuri yra imlesnė rankų darbo. Iki ekonominės krizės bendrovė savo produkciją realizavo beveik vien Lietuvos rinkoje, eksportuodavo 10-15 proc. Įmonėje dirbo per pusšimtį darbuotojų. Stojus krizei ir apie 50-60 proc. sumažėjus gamybos apimčiai, 16 darbuotojų atleido.

“Žmonėms nebeperkant baldų, turėjome uždaryti ir 12 prekybos taškų, jų dabar beturime penkis”, - teigė P.Kurmis. Jis pasidžiaugė, jog suspėjo tą padaryti ir taip išvengė nuostolių dėl kitų įmonių bankroto. “Bankrutuoja, kitiems skolas palieka, įsteigia naujas bendroves – feniksus ir toliau “verslauja”. Taip su įstatymų, kurie leidžia pabėgti nuo skolų ir pradėti naują veiklą, pagalba smaugiamas verslas”, - piktinosi P.Kurmis mūsų valstybėje nesutvarkyta įstatymine verslo aplinka.

Gausiai šiuolaikine įranga aprūpintuose įmonės cechuose dirba per trisdešimt žmonių.

Lietuvos baldų rinka, P.Kurmio tvirtinimu, vis dar nepaliauja mažėti. “Dabar Lietuvoje dar užsako tie, kurie turi mūsų pagamintus baldus ir reikia juos papildyti vienu, kitu baldu ar kokia atskira detale. Rimtesnių užsakymų tiek buičiai, tiek visuomeninės paskirties objektams – kavinėms, viešbučiams, biurams – būna vos vienas kitas, - teigė baldžius ir pridūrė, jog krizė pakeitė ir klientus. - Anksčiau norėdavo gaminio čia pat ir tuoj pat, dabar daugėja užsakovų, kurie planuoja savo pirkinius, supranta, jog virtuvės baldų komplektą galima ir per savaitę pagaminti, tačiau jeigu nori kokybiškų baldų, pagamintų laikantis technologijos reikalavimų, užtrunka ilgiau: suklijavai – reikia laiko, kol klijai sutvirtės, nudažei – irgi”.

Užsienio rinkas užkariauja kokybe

Iki ekonomikos nuosmukio įmonė “Medis” eksportuodavo 10-15 proc. pagamintų baldų, šiandieną į užsienį jų išveža apie 60 proc. Praėjusiais metais “Medžio” baldai buvo gabenami į Norvegiją, Maskvą, Kaliningradą, šiemet planuoja jų parduoti ir ukrainiečiams – į Kijevą. P.Kurmio teigimu, baldų eksporto apimtys į Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją (iš šių šalių užsakymų yra turėję anksčiau) galėtų būti gerokai didesnės, jei verslui kojos nekištų politika. “Jeigu nors truputį mūsų politikai būtų lankstesni kaimynų atžvilgiu, geriau gyventume”, - įsitikinęs verslininkas.

“Užsakovus užsienyje reikia atrasti, užmegzti ryšius ir su jų dizaineriais, o svarbiausia – įrodyti, kad gaminame kokybiškai ir griežtai laikomės terminų, kad esame patikimi, pranašesni už kitus baldų gamintojus”, - teigė P.Kurmis.

“Medžio” eksporte dominuoja nestandartiniai baldai kavinėms, klubams, biurams, viešbučiams. Baldų buičiai užsako nedaug, dažniausia iš Kaliningrado. Turtingi žmonės iš Rusijos pasižymi ir ekstravagantiškumu. Vienam užsakovui iš Kaliningrado visus baldus gamino vien baltos spalvos.

“Medžio” baldų kokybę garantuoja gamintojų sukaupta patirtis, pasirinktos medžiagos, šiuolaikinė įranga ir technologijos. Baldai gaminami tiek iš natūralaus medžio, tiek iš jį pakeičiančių šiuolaikinių medžiagų. “Medžio” baldžiai pagal kliento norą baldus gali ”pasendinti”, auksuoti, variuoti, papuošti drožybos elementais ar čia pat, įmonės metalo ceche, apdirbti metalu, išgauti kitus efektus. “Krizė išmokė dirbti dar kokybiškiau ir kaip tą kokybę parodyti”, - tvirtino P.Kurmis. Tam, kad išlaikytų kokybę ir spaudžiama krizės, įmonė investavo į technologinę įrangą, darbuotojų kvalifikaciją. Pernai grupė darbuotojų buvo išvykusi į dažytojų-apdailininkų kursus.

“Nesiskundžiame, praėjusiais metais, ypač nuo rudens, darbo užtektinai buvo ir visus įsipareigojimus įvykdėme. Viliamės, kad nebus prasčiau ir šiemet”, - optimistiškai nusiteikęs “Medžio” vadovas P.Kurmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas