Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pabuvo gamtos vaikais

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2008-07-04

Grūšlaukės pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo pedagogės Aldona Burbienė, Ramunė Stonkuvienė ir Jūratė Cirtautienė, parengusios projektą “Mes – gamtos vaikai”, 25 pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo vaikus iš Grūšlaukės, Plokščių, Akmenalių ir Latvelių kaimų sukvietė į dieninę poilsio stovyklą.

Esminis projekto-stovyklos tikslas – išmokyti vaikus turiningai praleisti laisvalaikį, stebint gamtą ir mokantis ją pažinti.

“Visą stovyklos laiką glaudžiai bendradarbiavome su Grūšlaukės girininkijos girininku Ignu Kripu, kuris dalyvavo pašnekesiuose, akcijose, o uždarant stovyklą vaikus apdovanojo Kretingos miškų urėdijos parūpintomis knygomis gamtos tematika”, - sėkminga draugyste su miškininkais pasidžiaugė projekto vadovė A.Burbienė.

Ji bei jos kolegės pasistengė, kad vaikai stovykloje nenuobodžiautų. Stovyklautojams buvo surengtas turistinis žygis į Grūšlaukės pušyną. Jame kartu su miškininkais vaikai prieš beveik trejus metus buvo aptvėrę skruzdėlyną, tad išties buvo įdomu stebėti, kaip jis per tą laiką pasikeitė.

Į gamtos paslapčių pasaulį vaikai gilinosi ir rengdamiesi viktorinai “Gamtos paslaptys”. Įgytas žinias vaikai panaudojo ir per piešinių konkursą “Miško turtai”, rašydami rašinėlius gamtos tema. Ji, beje, atsispindėjo ir stovyklautojų šūkiuose: juos sukūrė visų trijų komandų – “Erelių”, “Skruzdėlyčių” bei “Bitučių” – nariai.

Per dviračių žygį stovyklautojai aplankė išnykusius Birštvininkų, Mažonų, Dirgalių kaimus, aplankė menininko Antano Mončio sodybą, pabuvojo prie senojo, kelis šimtmečius skaičiuojančio Plokščių ąžuolo ir šiek tiek ilgiau užsibuvo Pieteraičiuose, kur sukūrė laužą, kepė dešreles ir dalijosi žygio įspūdžiais.

“Viena svarbiausių auklėjimo priemonių buvo mūsų sumanyta akcija rinkti miške šiukšles. Jų prikrovėme visą traktoriaus priekabą, - pasakojo pedagogės. – Buvo smagu girdėti, kai vaikai patys sau žadėjo miške nebešiukšlinti ir apie tai perspėti kitus – tiek bendraamžius, tiek suaugusiuosius”.

Stovyklautojų nepastebėti neliko ir mažosios liaudies architektūros objektai: koplytėlės, kryžiai. Be to vaikai dar susipažino bei patys rinko ir užrašinėjo žodinį paveldą: patarles, mįsles, priežodžius, susijusius su gamta bei jos reiškiniais. Šį darbą atlikti vaikams padėjo bibliotekininkė Birutė Markaitienė. Baigiantis stovyklos laikui, pedagogės surengė minimalią apklausą – vaikų buvo paprašyta išsakyti savo įspūdžius apie stovyklą. Vaikai ypač buvo sužavėti kelione į Trakus bei Rumšiškes. Ši išvyka bei stovyklos uždarymo šventė vainikavo bendrą pasibuvimą būryje.

Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo bei užsibaigdavo pačių sukurta stovyklautojų daina-himnu “Mes – gamtos vaikai”. Nė karto, anot mokytojų, vaikai nepažeidė ir pagrindinių stovyklos taisyklių: kasdien ateiti su šypsena ir gera nuotaika.

“Manau, kad pagrindinių tikslų – išmokyti tinkamai praleisti laisvalaikį, praplėsti vaikų žinias apie gamtą, miškosaugą – pasiekėme”, - mano stovyklą surengusios pedagogės, kurios, atsižvelgdamos į vaikų pageidavimus, tokį pat projektą norėtų pratęsti ir kitais metais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas