Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Medžio“ baldams kainą diktuoja klientai

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2018-06-19
Petras Kurmis ir Vidmantas Sutkus (dešinėje) su „Medžio“ meistrų meistru tituluojamu Romu Jokša.

Bendrovė „Medis“ baldus Kretingoje gaminti pradėjo 1986 metais. Tuomet, kaip ir daugelis į šį verslą nėrusių smulkių gamintojų, tenkinosi pavieniais užsakymais. Šiandieną „Medžio“ baldus perka ne tik lietuviai, bet ir preciziški vokiečiai, išskirtiniu skoniu pasižymintys prancūzai, skandinavai. Pastaraisiais metais įmonė yra orientuota į nestandartinių vienetinių baldų, jų komplektų visam butui, namui projektavimą ir gamybą.

Lietuviui sunkiau įtikti

„Mes gaminame tą, ko masinėje gamyboje konvejeriu nepagamina, tą, kam reikia daug rankų darbo, auksinių meistrų rankų“, – apie bendrovės „Medis“ išskirtinumą sakė jos savininkas ir direktorius Petras Kurmis.

Vienetinius baldus projektuoja 4 įmonės dizaineriai, vadovaujami projektų vadovo Kęsto Ramolio. Tačiau užsakovas gali turėti ir kitą, iš šalies pasirinktą dizainerį. „Medžio“ pardavimų direktorius Vidmantas Sutkus teigė, kad užsieniečiai užsakovai įmonės dizaineriams nėra tiek reiklūs, įnoringi kaip lietuviai. „Patenkinti vietinių klientų norus yra sunkiau“, – tarstelėjo jis.

Apie 80 proc. „Medžio“ pagaminamų baldų iškeliauja į Norvegiją, Švediją, Rusiją, Latviją, Angliją, Vokietiją, Prancūziją. Vien iš Prancūzijos kiekvieną mėnesį būna maždaug po du užsakymus. „Norime Prancūzijoje pardavimus plėsti, nes Prancūzijos didelė rinka“, – planais dalijosi P. Kurmis.

V. Sutkaus teigimu, baldus gaminant užsienio rinkoms, svarbu žinoti tų rinkų specifiką. Štai skandinavai mėgsta minimalizmą, kuris, anot V. Sutkaus, ima dominuoti ir kituose kraštuose. „Minimalizmas, modernūs medžio, stiklo, metalo, kitų natūralių medžiagų junginiai šiandieną yra „ant bangos“, – sakė jis.

Prieš 4 metus „Medžio“ meistrai pradėjo gaminti ir minkštus baldus pagal individualius užsakymus. „Medžio“ meistrai didžiąją dalį pagamintų baldų klientui nuveža ir sumontuoja patys, užsienyje irgi. „Nėra paprasta – tenka susipažinti su kiekvienos šalies reikalavimais darbo saugai, gauti leidimus dirbti, tačiau, kai gabename, montuojame patys, iki minimumo sumažėja įvairiausių galimų nesusipratimų“, – aiškino P. Kurmis.

Baldams gaminti naudojamos ir modernios staklės. Prie vienų iš jų – meistras Tomas Trakys.

Žaliavas perka ir Lietuvoje

„Stengiamės, kad ir po garantinio termino mūsų pagamintas baldas tarnautų taip, lyg tebebūtų naujas“, – apie produkcijai keliamus aukštus kokybės reikalavimus sakė P. Kurmis, akcentavęs, jog įmonė „Medis“ neperka žaliavų iš atsitiktinių, nepatikrintų tiekėjų.

Medžio rėmus klasikiniams baldams atsiveža iš Italijos, furnitūrą – iš Vokietijos, Italijos. Baldų gamyboje naudoja tokių žinomų gamintojų, kaip antai – „Blum“, „Grass“, „Hettich“, mechanizmus.

Kokybiškas, grūdinto metalo spyruokles „Medžiui“ tiekia jų gamintojai iš Panevėžio. „Jos nesusėda, dėl to baldas nepraranda formos, ilgiau tarnauja“, – apie Lietuvoje gaminamų spyruoklių pranašumą sakė V. Sutkus. Minkštiems baldams naudoja lietuviškus „Audėja“ audinius. Dalį audinių atsiveža iš Lenkijos, Švedijos, klasikiniams baldams – iš Italijos.

„Medžio“ iššūkiai

P. Kurmis įsitikinęs, jog įmonės sėkmę lemia kolektyvo gebėjimas įveikti nuolatos besikeičiančio baldų dizaino, jų gamybos technologijų, medžiagų iššūkius. „Pažangos tempas didelis, bet, kai jį priimi, ir pats tobulėji“, – teigė „Medžio“ įkūrėjas ir vadovas.

„Iššūkis, kad ne tu kainą, o klientas diktuoja“, – apie bendrovės „Medis“ pardavimų specifiką sakė V. Sutkus. Štai virtuvės kainą klientai yra įpratę skaičiuoti metrais. „To metro kainos žirklės gali būti nuo 300 iki 3 tūkst. eurų. Viršutinės kainos ribos netgi nėra, tarkim, užsakovas užsimanys spintelių dureles pulteliu valdyti“, – kalbėjo V. Sutkus. Jo teigimu, įmonės darbuotojai klientui, pagal jo išgales, pasiūlo optimaliausią variantą. Kuo virtuvė funkcionalesnė, tuo ji brangesnė, nes kainą ir funkcionalumą ypač didina mechanizmai, įvairūs priedai, kurie sudaro apie trečdalį ir daugiau komplekto kainos. „Būna, kad žmonės mechanizmams pataupo, vėliau grįžta, nes įsitikina, kad jie yra reikalingi, ir montuojame papildomai, sprendžiame visas dėl iš mūsų įsigytų baldų iškylančias problemas“, – teigė V. Sutkus.

Bendrovė „Medis“ asortimente turi ir firminių standartinių baldų, gamina baldus viešbučiams, kavinėms, restoranams.

„Medis“ 2014 m. ir 2015 m. yra pelnęs „Gazelės“ nominaciją, pagal viešai skelbiamą apyvartą yra auganti Lietuvos įmonė, kurioje šiandieną dirba 67 žmonės.

---

Bendrovės „Medžio“ baldų parduotuvė su ekspozicijomis veikia Laisvės g. 14 Kretingoje.

„Medžio“ baldai parduodami ir internetinėje svetainėje www.baldai.firmamedis.lt .


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas