Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Tris kūlupėniškes seseris – dvidešimtmetes dvynes Dovilę ir Živilę bei aštuoniolikmetę Dainorą – Kalėdų senelis dar gruodžio pradžioje nustebino neįprasta dovana: mama joms pagimdė ketvirtą sesutę.

„Mums ji - mažytis gyvas stebuklas“, - džiūgavo seserys ir jų 40 – metė mama Dalia Bieliauskienė.

Mažosios Vilintos gimimu džiaugiasi suaugusios seserys: (iš kairės) Dovilė ir Dainora. Viduryje – jų mama Dalia. Nuotraukoje nėra šiuo metu Anglijoje gyvenančios ketvirtosios sesers Živilės.

Mažylei seserys išrinko Vilintos vardą. „Tai – lietuviškas vardas, iš mokykloje skaityto romano apie lietuvaitę. Norėjome, kad sesutės vardas būtų pagal pirmąją tėčio Vaclovo vardo raidę. Mes jau dviese esame krikštytos pagal mamos vardą“, - tvirtino Dainora.

Dainora – dvyliktokė. Ji mokosi Salantų gimnazijoje. Po pamokų mergina skuba padėti mamai ruoštis namuose, nueiti į parduotuvę. Bieliauskų šeima gyvena vienkiemyje, apie puskilometrį nuo pagrindinės gyvenvietės, ir merginos pagalba mamai šiuo metu – labai reikalinga. Merginų tėtis – tolimųjų reisų vairuotojas, ir namuose tebūna lyg retas svečias. „Net gimstant Vilintai, tėtis krovė krovinius Maskvoje. Ją pamatė sugrįžęs, jau namuose“, - kalbėjo Dainora.

Dovilė mokosi Klaipėdos kolegijoje. Namo ji grįžta tik savaitgaliais. Kita jos dvynė sesuo Živilė kartu su vyru dirba Anglijoje: mažosios sesutės ji dar nė nematė.

Dainora ir Dovilė tvirtino, jog joms nebuvo nuostabu sužinojus, kad mama laukiasi. „Mūsų mama labai gerai atrodo. Ne vienas yra sakęs, jog ji – tarsi mūsų vyresnioji sesuo. Jai dar labai „pritiko leliukas“. Be to, pati mama, pamačiusi per televizorių ar paskaičiusi laikraštį, vis sakydavo – žiūrėkit, kokio brandaus amžiaus moteris pagimdė kūdikį. Mums tarsi nuojauta kuždėjo: jeigu mama pastos, ji būtinai gimdys“, - atvirai pasakojo seserys. Jų žodžiais, mama šią naujieną joms pranešė, vos pajutusi, kad laukiasi.

Anot mamos Daivos, šis kūdikis buvęs „netyčiukas“. „Abu su vyru esame prieš abortus, todėl nebuvo net minties, kad negimdysiu. Be to, ir mergaitės būtų pasmerkusios. Tik nerimavau, kad išnešiočiau ir pagimdyčiau sveiką kūdikį“, - kalbėjo moteris. Daiva tikino sekanti savo motinos pėdomis: ji yra kilusi iš šešių vaikų šeimos. „Skirtumas tarp vyriausio ir jauniausio jos vaiko – 18 metų. Mane mama irgi pagimdė brandžiame amžiuje, būdama 45-erių“, - pasakojo Daiva.

D.Bieliauskienė sakė nekreipusi didelio dėmesio į ketvirtojo kūdikio lytį. Moteris neslepia, jog berniuko lyg ir dėl įdomumo auginti būtų norėjęsi. Be to, taip lyg ir visuomenėje įprasta: po trijų dukterų reikėję sūnaus.

„Mudvi labiau norėjome mergytės. Jos būna švelnesnės“, - tvirtino seserys.

Merginos teigė, jog dėl mažosios sesers gimimo nejautusios jokių pašaipų iš šalies. Atvirkščiai – jas sveikinę draugai, klasiokai, mokytojai. „Turiu draugą. Jis labai apsidžiaugė sužinojęs, kad gimė sesutė. Grupės draugės irgi su lengvu pavydu sakė: kaip tau „faina“, praeisi praktiką ir savas kūdikis nebebus naujiena“, - atviravo Dovilė.

Dainora jai pritarė: „Apie tai, kad gimė sesutė, lyg ir nesigyriau. Bet tuoj pat sužinojo visa mokykla: paskaitė laikraštyje. Mane sveikino ir klasiokai, ir auklėtoja, ir dar keli mokytojai. Vieno klasioko mama anksčiau pagimdė trečią brolį. Tad klasei jau nebebuvo ypatinga naujiena“.

„Prisimenu, kai buvau kokių keturiolikos, galvodavau: fu, kaip būtų bjauru šeimoje dar vienas vaikas. Kai suaugau, vertybės visiškai pasikeitė“, - akcentavo vyriausioji sesuo.

Paklaustos, gal norėtų dar gausesnės šeimos, seserys nusijuokė – gal jau užteks. Jos vieningai tvirtino, jog nė kiek nenuogąstauja, kad mažesnis kąsnis dabar beklius joms: „Užaugsime, ir pasirūpinsime pačios. Visko užteks, svarbu, kad mamai nebus liūdna. Juk mes netrukus visai išeisime iš namų. Ir pati mama džiaugiasi, kad jos gyvenimas vėl bus visavertis, o mažylė vers ją ilgai jaustis jauna“.

Dainora ir Dovilė džiūgavo, jog jų sesutė yra rami: leidžia ir mamai, ir joms naktį pailsėti. Bet - skardžiabalsė: kai išalksta, nuo rėkimo skamba visi namai. Merginos atviravo, jog jau drąsiai keičia sesei ir „pampersus“, ir po kambarį panešioja. „Bet kai paėmiau į rankas pirmąkart, buvo baisoka: atrodė, kad galva gali nulūžti“, - juokavo Dovilė.

Kalėdų senis, mamos žodžiais, mažylei šiemet dar neruošė dovanos, mat, ši dar ne ką tesupranta. O vyresniosioms dukroms dovanos buvo pakuojamos iš anksto.

„Įsivaizduokit, iki 14-kos metų tikėjau Kalėdų seneliu. Kaip netikėsi: atrodo, namuose nėra pinigų, o dovanos po egle stebuklingai atsiranda. Dar iki pat šiol nepajuntame, kaip į mūsų namus ateina tas senis“, - stebėdamasi kalbėjo Dovilė. Mama pritarė, jog reikią nemažai pagudrauti ir, svarbiausia, po šventinės ruošos – neužmigti, kad į kuklų kambarį tylomis galėtum įnešti tris maišus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas