Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar jums įdomu, kodėl pykstasi rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės merą Juozą Mažeiką pasiekė Padvarių, Klibių, Daktarų, Traidžių kaimų gyventojų prašymas įrengti dviračių taką ruože Kretinga-Klibiai. Su šiuo prašymu, kurį pasirašė 259 gyventojai, meras supažindino ir Kretingoje viešėjusius Kelių direkcijos atstovus, kai šie sprendė klausimą dėl dviračių tako įrengimo per Pryšmančius.

Gyventojų nuomone, Padvarių, Klibių, Daktarų, Traidžių kaimai nors ir yra netoli Kretingos miesto – 2,5 ar 5 km atstumu, tačiau susisiekimas dviračiu ar pėsčiomis yra nesaugus ir pavojingas.

„Šių kaimų gyventojų vaikai mokosi Kretingos bendrojo lavinimo mokyklose. Juos į mokyklas pavėžėja autobusai, tačiau tie mokiniai, kurie dalyvauja popamokinėje veikloje ar lanko meno mokyklą, namo grįžta pėsčiomis, nes naudotis visuomeniniu transportu jie neturi galimybės – autobusai važiuoja per retai, - teigiama merui adresuotame rašte. – Su ta pačia problema susiduria ir suaugusieji bei senyvo amžiaus žmonės – vasarą autobusas važiuoja tik triskart per dieną. Kadangi kaimuose nėra maisto prekių parduotuvės, nusipirkti produktų bei į medicinos įstaigas žmonės taip pat vyksta į Kretingą“.

Klibių, Daktarų, Traidžių ir Voveraičių kaimų seniūnaitis Aušrutis Jankauskas bei prašymą pasirašę gyventojai įsitikinę: pėsčiųjų-dviračių takas šioms gyvenvietėms yra gyvybiškai svarbus klausimas.

„Šiame kelio ruože vien nuo 2005 m. iki 2010-ųjų žuvo 3 žmonės, įvyko 57 eismo įvykiai. Bendraujant su žmonėmis netgi iškilo toks faktas, kad vairuotojai, turintys pasiekti Salantus ar Kūlupėnus, aplenkia šį ruožą būtent dėl avaringumo“, - teigė A.Jankauskas.

Jis bei kaimų žmonės prašo rajono vadovų apsvarstyti galimybę įrengti dviračių-pėsčiųjų taką kelio ruože Kretinga-Klibiai, kad būtų patenkinti žmonių kasdieniai poreikiai bei užtikrintas jų saugumas, išsaugotos gyvybės.

„Pageidautume šį prašymą laikyti prioritetiniu bei įtraukti į planuojamą rajono dviračių takų plėtros programą, tikslingai panaudojant valstybės ir Europos Sąjungos plėtros pinigus“, - teigiama merui adresuotame rašte.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas