Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Maža mokykla turi ir savo pranašumų

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kuprinė
  • 2006-10-27

Kalniškių pagrindinėje mokykloje mokosi 35 vaikai. Joje dirba 8 mokytojai. Kalniškiuose mokykla veikia nuo 1922 metų.

Mokyklos direktorė Janina Jonkuvienė susirūpinusi, kad Kalniškiuose mažėja vaikų.

Yra išlikęs ir senasis medinis mokyklos pastatas. Dabar vaikai mokosi 1968 metais pastatytame priestate. Buvo metas, kai mokykloje mokėsi daug moksleivių ir pamokos vykdavo abiejuose pastatuose. Vienu laikotarpiu mokykla buvo įsikūrusi kolūkiui priklausančiose patalpose. Tačiau brangiau kainavo jos išlaikymas, ir mokykla vėl buvo perkelta į savo patalpas.

Mokykla neturi salės. Tačiau glaudžiai bendradarbiaujant su Kretingos kultūros centro Kalniškių filialu, renginiai vyksta jų salėje. Filialo vedėja yra ir mokyklos tarybos narė.

Mokykloje yra valgykla, bet pietūs čia negaminami, o atvežami iš Kartenos.

- Problemų su maitinimu neturime, termose atvežama net sriuba. Meniu sudaromas visai savaitei,- sakė mokyklos direktorė Janina Jonkuvienė.

Penkiolikai moksleivių skirtas nemokamas maitinimas.

Pasak mokyklos direktorės, labai liūdna, kad kaime mažėja vaikų. Šiemet nėra ir priešmokyklinės grupės. Kitąmet priešmokyklinę grupę lankys trys vaikai. Klasėse esant mažiau negu dešimt moksleivių, jos grupuojamos. Pirma klasė sujungta su trečia, o antra - su ketvirta. Nors vaikų ir mažiau, bet pedagogams taip dirbti - sunkiau. Pasak direktorės, svarbu - kad vaikams būtų gerai. Mokykla jokių perspektyvų neturi.

Kalniškių mokykla iš savo lėšų neišsiverčia, todėl ją dotuoja Savivaldybė.

- Stengiamės ir patys. Esame laimėję viešosios prieigos projektą,- sakė J.Jonkuvienė.

Laimėjusi projektą mokykla gavo keturis kompiuterius, kuriais gali naudotis ir kaimo bendruomenė.

Pirmokės Kristina Liaudinskytė (pirma iš kairės) ir Rūta Andriekutė pasakojo, jog joms mokykloje linksma ir smagu.

Mokykla laimėjo projektą ir mokytojo padėjėjo etatui įsteigti. Mokyklą lanko ir du moksleiviai, kuriems reikalinga speciali pagalba. Mokytojo padėjėjas padeda jiems ruošti pamokas, atlikti praktinius užsiėmimus.

Pasak mokyklos direktorės, gerai ir tai, kad mokyklą lankantys vaikai gyvena visai netoli ir jiems atvežti nereikia transporto. Kiek toliau, prie Kalniškių durpyno, gyvenančius vaikus važiuodama į darbą atveža viena mama.

Moksleiviai teigia, kad jiems patinka mokytis nedidelėje mokykloje. Trečiokė Laura Eitavičiūtė mano, jog jų mokykla - šilta ir jauki. Jai pritarė ir pirmokės Kristina Liaudinskytė ir Rūta Andriekutė. Mergaitės neįzivaizduoja, kaip reikėtų kasryt keltis gerokai anksčiau ir važiuoti į mokyklą. Pasak Rūtos, jai ir taip toli į mokyklą, nors direktorė sakė, jog mergaitė gyvena vos už kelių šimtų metrų.

- Gerai, kad čia yra mokykla ir nereikia niekur važiuoti,- kalbėjo aštuntokė Giedrė Metrikytė.

Moksleivė sakė, jog maža mokykla turi ir savo pranašumų: kai mažiau moksleivių, esama glaudesnio ryšio su mokytojais, kiekvienam moksleiviui jie gali skirti daugiau dėmesio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas