Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pradinukai varžėsi „Šviesoforo“ konkurse

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Švietimas
  • 2010-04-20

„Nesitikėjome, kad laimėsime, juk pernai buvome priešpaskutiniai. Kai paskelbė mūsų mokyklos pavadinimą, net susižvalgėme su mokytoja – suabejojome, ar teisingai išgirdome“,- džiaugsmu tryško Vaikų ugdymo centro pradinukai, laimėję konkurso „Šviesoforas“ rajoninį etapą ir atstovausiantys Kretingai zoninėse varžybose.

Konkurso „Šviesoforas“ prizininkai: I-osios vietos laimėtojai (kairėje) – Vaikų ugdymo centro pradinukai ir II-ąją vietą pelniusi mokyklos-darželio „Žibutė“ komanda. Už vaikų – mokytoja Irma Ilkevičienė, policijos pareigūnai Ramūnas Jankauskas, Aušra Baločkienė, Marius Gedvilas, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Liucija Lengvinienė, mokytojos Dainora Statneckienė ir Janina Šipavičienė.

Į Šilalę, kur balandžio 30 dieną susitiks geriausios Klaipėdos apskrities komandos, vyks Vaikų ugdymo centro pradinukai: Erika Tolpeginaitė, Andrėja Strigauskaitė, Kasparas Diminskis, Laurynas Lazauskas, Paulius Litvinas, Gvidas Juozaitis, Ugnė Kurlinkutė ir Egidijus Mažonis.

Šie mokytojos Irmos Ilkevičienės auklėtiniai geriausiai pasirodė rajoniniame „Šviesoforo“ konkurse, o antrąją vietą laimėjo mokyklos-darželio „Žibutė“ komanda, kurią parengė mokytojos Dainora Statneckienė ir Janina Šipavičienė. Tačiau suvenyrai ir saldūs prizai buvo įteikti visoms konkurse dalyvavusioms dešimt komandų iš įvairių ugdymo įstaigų, o padėkos raštai – juos parengusiems pedagogams.

Sunkiausia vaikams tekusi užduotis – teisingai pereiti gatvę nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje. Seniau šią užduotį vaikai turėdavo atlikti salėje.

Dar viena šių metų naujovė – kiekvieną komandą sudarė aštuoni vaikai: po du pirmokus, antrokus, trečiokus ir ketvirtokus, o seniau formuojant pradinukų komandas, į amžių nebūdavo atsižvelgiama.

„Vaikai buvo gerai pasirengę, pasitaikė tik vienas kitas netikslumas, gali būti, kad kai kam koją pakišo jaudulys. Visi klausimai buvo susiję su elgesiu kelyje, apie tai, kas aktualiausia būtent vaikams. Todėl tikimės, kad šias žinias jie panaudos konkrečiose situacijose“, - sakė konkurso „Šviesoforas“ vertinimo komisijos pirmininkė Aušra Baločkienė, Kelių policijos poskyrio specialistė.

Komisija, kurioje dirbo trys policijos pareigūnai ir trys vairavimo mokytojai, įvertino, kaip vaikai atsakinėja į klausimus, išsprendžia situaciją maketuose, atlieka praktines užduotis.

Šiemet pirmą kartą buvo vertinami ne tik komandų prisistatymai, bet ir piešiniai saugaus eismo tema – juos įvertino mokytoja ekspertė Nijolė Maštarienė.

„Šis renginys – tai visų metų mokymosi apie saugų eismą užbaigimas, o jame visada noriai dalyvauja ir vaikai,- sakė konkursą organizavusi Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Liucija Lengvinienė. – Turime idėją sukurti saugaus eismo centrą vienoje rajono mokyklų. Šiame centre būtų sukauptos reikalingos priemonės Kelių eismo taisyklėms mokyti, vyktų įvairūs užsiėmimai".


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas