Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėl geriausio skaitovo vardo rungėsi pradinukai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Šventės
  • 2010-03-23

Pirmą kartą Kretingoje įvyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui skirtas pradinukų meninio skaitymo konkursas. Komisija iš 39 dalyvių išrinko penkis laureatus.

Vertintojai nusprendė, kad geriausiai konkurse pasirodė Vaikų ugdymo centro pirmokas Jonas Pakutka, Simono Daukanto vidurinės mokyklos antrokas Linas Ragainis, Vaikų ugdymo centro ketvirtokė Evelina Lipskytė, mokyklos-darželio „Žibutė“ ketvirtokė Teodora Stonkutė, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos ketvirtokė Neda Varpukauskaitė.

„Visi dalyviai stengėsi žodžiu piešti aiškų, ryškų pasaulį, todėl komisijai teko sunkus darbas išrinkti geriausius. Skaitovai susirinko iš trylikos Kretingos rajono mokymo įstaigų. Vertintojai liko patenkinti ne tik tuo, kaip raiškiai vaikai skaitė klasikinius bei šiuolaikinius kūrinius. Pasak komisijos narių, konkursas parodė, kaip pradinukus reikia mokyti raiškiojo skaitymo. Labai dažnai atsitinka taip, kad vaikas skaito meninį tekstą, o jo pasirodyme aiškiai matyti vaiką rengusio mokytojo braižas. Gi šiame konkurse scenoje kalbėjo vaikai – jautėsi jų savimonė, emocijos, išryškėjo originalumas“, - kalbėjo renginio vedėja, mokyklos-darželio „Pasaka“ mokytoja Nijolė Meškauskienė.

Renginį organizavusios mokyklos-darželio „Pasaka“ mokytoja pastebėjo, kad vaikai labiausiai yra pamėgę skaityti poeziją, tačiau buvo ir tokių, kurie konkursui pasirinko prozinius kūrinius.

„Konkurso esmę ir tikslą nusakė šventės simboliai – maži laivai. Laivas – tai knyga, kuri negali plaukti, kol vaikas jos neskaito. Norime paskatinti vaikus skaityti – keliauti į nuostabų lietuviškų žodžių, posmų, pasakų pasaulį“, - konkurso tikslus apibūdino N.Meškauskienė.

Tikimasi, kad šis konkursas taps tradiciniu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas