Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Pamilo egzotiškus būgnus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-02-24
Jaunųjų Kretingos būgnininkų grupė „NSO“: (iš kairės) stovi Karolis Gvildys ir Marius Ellikas, sėdi pirmoje eilėje Artūras Ketlerius ir Aurimas Strakšys, antroje eilėje – Eva Jonutytė, Paulius Bruzdeilynas, Milvydas Mažonas, Lauryna Serapinaitė ir Kristina Černaitė.

Grupelę trijų Kretingos mokyklų – Marijono Daujoto vidurinės, Jurgio Pabrėžos ir Pranciškonų gimnazijų – vyresniųjų klasių moksleivių suvienijo bendra aistra: nuo praėjusio rudens vakarais jie renkasi senajame Savivaldybės pastate, J.K.Chodkevičiaus gatvėje, ir groja netradiciniais – Lotynų Amerikos ir Pietų Afrikos – būgnais.

„ Vaikinai ir merginos, atstovaujantys neformaliai Kretingos jaunimo organizacijai „Mes tik“, būgnus įsigijo, rengdami projektus bei geradarių dėka. Patalpas repeticijoms jiems parūpino rajono Savivaldybė.

Paskata susiburti mums, bendraminčiams, atsirado per Kretingos meno mokykloje surengtas jaunimo dienas. Tąkart vyko muzikos terapijos užsiėmimai. Per akustinės muzikos vakarėlį kartu su mokytoju Audriumi Danilevičiumi bandėm derintis prie muzikinio fono, grodami gitara ir būgnu“, - pasakojo vienas iš susibūrimo iniciatorių Marius Ellikas.

Dauguma vaikinų ir merginų – savamoksliai muzikantai. Tik dviese mokėsi muzikuoti Meno mokykloje: Marius Ellikas grojo birbyne, o Kristina Černaitė – fortepijonu.

Entuziastingai demonstruodami, kaip mušami būgnai, jie tikino, jog būgną reikia jausti. „Paimi būgną ir jauti ritmą. Vienas muša jį vienaip, kitas – kitaip. Dviese pagal ritmą mušti yra paprasčiau. Sudėtingiau, kai įsijungia trys, keturi, penki. Mes stengiamės pajausti vienas kitą ir savaip improvizuoti ritmus“, - tikino būgnininkas Aurimas Strakšys, kuriam yra tekę groti vienoje grupėje su Tautrimu Rupulevičium, dabar sėkmingai debiutuojančiu Eurovizijos atrankos konkurse.

„Marius myli būgnus lyg savo vaikus, - apie draugus į grupę, pasivadinusią „NSO“, subūrusį „idėjinį vadą“ pasakojo Artūras Ketlerius.

Vaikinai tikino, kad Lotynų Amerikos būgnai yra ypatingai jautrūs orų kaitai. Per šalčius juos į paskubomis įsirengtą studiją muzikantai atsigabena apvyniotus antklodėmis.

Pasak Mariaus, išgaunat garsą, labai svarbu, iš ko – plastiko ar medžio – yra pagamintas būgno korpusas. Netgi grojant su pirštinėmis garsas yra gerokai sodresnis. Pirmąjį būgną, kaip suvenyrą, Mariui iš kelionės po Afriką parvežė tėtis. „Juo pradėjau groti tik šiemet“, - prisipažino vaikinas.

Pradedantieji muzikantai tvirtino, jog ir namie prie televizoriaus jie ramiai nenusėdi – rankos pačios savaime ritmiškai muša į stalo viršų.

Nuo nuolatinio būgnų mušimo jiems mėlynuoja pirštų sąnariai. „Bet tai – niekis, lyginant su malonumu, kurį patiri įsijautęs į ritmą. Tai toks „draivas“: nueina nerimas, išnyksta bet koks nuovargis“, - tvirtino būgnininkai. Šis pomėgis jiems – ne tuščias laiko švaistymas, o visaverčio gyvenimo atsvara. „Kai nori, viską ir visur suspėji suderinti“, - įsitikinę Milvydas Mažonas, lankantis pramoginių šokių studiją, ir Marius Ellikas, vaidinantis „Atžalyno“ teatro studijoje. O Paulius Bruzdeilynas – jau ir dirbantis studentas.

Būgnininkai savo muzikavimo rezultatus vertina optimistiškai: „Per kelis mėnesius – pasiekimai milžiniški. Keliuose miesto renginiuose integruotai koncertavome kartu su folkloro grupe „Gervelė“, grojome „Špitolėje“, - džiaugėsi muzikantai.

Jų planuose – groti Klaipėdos klubuose, dalyvauti Klaipėdoje vyksiančiame folkloro festivalyje „Ralio“, dalyvauti bendruose muzikiniuose projektuose, kur skambės sumodernintas folkloras. Šiuo metu jie parengė projektą rajono Savivaldybei, kad gautų finansavimą dalyvauti keturių dienų seminare Biržuose, kur patys mokysis pasidaryti būgnus bei jais groti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas