Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbėnų vidurinės mokyklos abiturientės Ritos Perkamaitės esė, skirta tarptautinei DNR dienai, tapo viena geriausių Lietuvoje. Mergina buvo apdovanota Vilniaus universiteto rektoriaus Benedikto Juodkos premija.

Darbėnų vidurinės mokyklos abiturientės Ritos Perkamaitės (priekyje) esė apie DNR gyrė genetikos specialistai, už rašinį ji gavo Vilniaus universiteto rektoriaus Benedikto Juodkos diplomą bei 500 litų premiją. Pasirengti konkursui merginai padėjo anglų kalbos mokytoja Daiva Račkauskienė.

DNR diena Europoje buvo minima antrą kartą, Lietuvoje – pirmą. Tarp geriausiųjų patekęs R.Perkamaitės rašinys iškeliavo į tarptautinį konkursą, kurio ekspertai vertins kelių Europos šalių mokinių esė. Konkurse Lietuvoje dalyvavo 34 mokiniai, 12 iš jų buvo paskelbti laureatais.

„Rašyti apie genetiką – sudėtinga. Ilgai rinkau informaciją, o esė rašiau, tobulinau visą mėnesį. Pergalės nesitikėjau. Tačiau tai, kad mano rašinį įvertino specialistai, buvo didžiausia dovana“, - sakė R.Perkamaitė.

Ji iš 60 galimų taškų surinko 55: rašinį vertino literatūros kritikai ir genetikos specialistai.

„Konkurso sąlygos reikalavo savo esė kelti klausimą – kaip genetiniai faktoriai nulemia žmogaus ligą. Turime saugoti savo sveikatą ne tik dėl savęs, bet ir dėl ateities kartų: kad savo vaikams, anūkams neperduotumėme netinkamų genų. Jei žmonės neišmoks saikingai vartoti alkoholio, nesveikai gyvens, ateičiai nebeišsaugosime lietuviško genetinio fondo. Stengiausi aptarti aktualiausias šiandienos problemas, kurios ir daro įtaką genų pasikeitimams – tai alkoholis ir kofeinas“, - kalbėjo R.Perkamaitė.

Jos auklėtoja ir anglų kalbos mokytoja Daiva Račkauskienė, kuri kartu su savo vyru Alvydu Račkausku padėjo išversti rašinį į anglų kalbą, pasakojo, kad R.Perkamaitė buvo vienintelė mokykloje, kuri nepabūgo sunkios temos apie genetiką.

„Informacijos apie tai labai daug, o parašyti reikėjo trumpai – vos 750 žodžių. Reikėjo didelio kruopštumo ir sugebėjimo valdyti kalbą“, - sakė konkursui R.Perkamaitę parengusi D.Račkauskienė.

Abiturientė, iki tol sudalyvavusi ne vienoje biologijos, chemijos olimpiadoje, literatūrinę pergalę pasiekė pirmą kartą.

„Dvylikos metų darbai buvo apvainikuoti sėkme. Iki tol su genetika susidūriau tik teoriškai – rašydama esė. DNR dienai skirtoje konferencijoje turėjau galimybę apsilankyti Santariškių klinikos Genetikos centre. Kartu su manimi vyko ir visas būrys bendramokslių iš mano mokyklos. Laimėjimas konkurse man padovanojo ne tik diplomą, piniginę premiją, bet ir papildomų taškų stojant į universitetą“, - džiaugėsi dvyliktokė.

Ji panoro savo svajonių specialybę išlaikyti paslaptyje.

„Esu apsisprendusi, ką noriu studijuoti. Tačiau nenoriu svajonės sakyti garsiai – neišsipildys. Tai bus su realiniais dalykais susijusios studijos. Noriu sekti savo motinos pėdomis, kuri baigė net du universitetus“, - sakė R.Perkamaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas