Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per penkerius metus Jurgio Pabrėžos gimnazijos jaunųjų dizainerių būrelis, kurį lanko apie 30 vyresniųjų klasių moksleivių, sukūrė tris įstabias rūbų kolekcijas - „Lino mitas“, „Juoda balta“, „Rožių sodas“,- kurias demonstravo per įvairius rajono mokyklų renginius bei miesto šventes. Jaunosioms rūbų kūrėjoms ir manekenėms vadovauja dailės mokytoja, dizainerė Valdonija Karaliūnienė.

Jaunųjų dizainerių vadovė Valdonija Karaliūnienė (centre) tarsi „paskendo“ merginų sukurtame „Rožių sode“.

Pirmoji sukurta dizainerių kolekcija „Lino mitas“ – tai modeliai ir piešiniai baltų mitologijos tema. „Teko studijuoti nemažai etnografinės ir istorinės literatūros, kol ant lino perkėlėme pagonybės laikų motyvus. Šią kolekciją galima „kaltinti“ kuo nori, tik ne fantazijos stoka“, - tvirtino būrelio vadovė.

Kolekcijos „Juoda balta“ pristatymas, įjungus sceninį efektą, remiasi sinchroniniu judesiu, kariniu ritmu. Pasak V.Karaliūnienės, rūbai ir judesiai tarsi atspindi dvi viena kitai prieštaraujančias gyvenimo puses.

Naujausia kolekcija „Rožių sodas“ gimė, kai vėl madingos tapo įvairios sintetinės rožės. „Mes tarsi šaipomės iš puotos ir jos dalyvių: šokiruojame žiūrovą rūbų ir apavo nederme, o pristatymo pabaigoje akcentuojame, kad visuma – rūbai, šukuosena ir batai – sukuria tikrąją moters eleganciją“, - taip šią kolekciją apibūdino V.Karaliūnienė.

Pasak vadovės, sudėtingiausias ir įspūdingiausias merginų darbas – tai XIX a. pabaigos Vakarų Europos ponių suknelės ir detalės prie jų. Tokius kostiumus pačios susikūrė septynios moksleivės. „Nagrinėjome to laikmečio madas, modernizmo specifiką. Europos ponių suknelės priminė S formą, joms būdinga atsikišusi „uodega“. Priedai: rankinukai, skėčiai, kaspinai, dirbtinės gėlės“, - pasakojo V.Karaliūnienė.

Tokias senovines sukneles sukūrusios vienuoliktokės Nelė Lukauskaitė ir Giedrė Tamošauskaitė tvirtino, jog jos pasiūtos iš užuolaidų: „Lakstome po „skudurynus“ ieškodamos medžiagų, batelius skolinamės iš močiučių, iš mamų - karolius“.

Jaunųjų dizainerių kūryba neapsiriboja vien kostiumų kūrimu, - jos pačios tampa ir modeliais. Be to, jos mokosi ir scenos meno, nes kolekcijos yra „įvelkamos“ į šokio rūbą. Dizainerėms talkina mokyklos choreografai Danutė Savčuk ir Ingridas Kiškys.

„Visos merginos – kūrybingos: vienos papildomai lanko šokių ir dailės studijas, kitos – muzikuoja, vaidina. Jų patirtis praverčia pristatant kolekcijas. „Atžalynietė“ Eglė Balčiūtė vėlimo technika pasigamino gėles. Viktorija Bočkutė yra mūsų būrelio gėlių kūrimo konsultantė. Eglė Kazbaraitytė – makiažo specialistė, ji puikiai piešia ant nuogo kūno. Inga Švatelytė, lankiusi sportinių šokių užsiėmimus, atsakinga už dizainerių šokio judesį. Eglė Petrauskaitė - kolektyvo psichologinio klimato specialistė. Sandra Petkutė, Respublikos jaunųjų dailininkų akademijos dalyvė, pasiūlo originalių idėjų“, - merginų gebėjimais pasidžiaugė vadovė.

Geru žodžiu merginos minėjo ir mokyklą jau baigusią kolektyvo narę, scenos žinovę – profesionalią manekenę Korneliją Gerikaitę, kurios dėka jos išmoko elegancijos, grakštumo bei emociškai tvirtos savijautos scenoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas