Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Talija atsisveikino su savo suburta šokių grupe

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-05-26

Pranciškonų gimnazijos moksleivė Vitalija Venclovaitė, tarp kretingiškių jaunimo išgarsėjusi kaip Talija ir subūrusi merginas į to paties pavadinimo ritminių šokių grupę, pakvietė grupės gerbėjus, draugus bei artimuosius į paskutinį jos vadovaujamo kolektyvo pasirodymą. Septyniolikmetė V.Venclovaitė „Talijos“ šokėjoms vadovavo trejus metus.

Vitalija Venclovaitė, šokiui paskyrusi dešimt metų, nusprendė rimtai “kibti” į mokslą.

Baigiamasis koncertas „Gyvenimas šokyje“ buvo surengtas Kultūros centro šokių salėje. „Talijos“ šokėjų pasirodymą papildė į koncertinę programą pakviesti V.Venclovaitės bičiuliai: Salantų merginų šokių grupė „Toxic cat“ bei Pranciškonų gimnazijos moksleivių gitarisčių grupė. Keletą savos kūrybos dainų atliko buvęs Talijos suolo draugas Tautrimas Rupulevičius Onsa. Žiūrovus žavėjo dainininkės Agnės Pučkoriūtės vokalas.

„Kitąmet prasidės abitūros egzaminai, ir laiko nebeužtenka mokslams“, - taip savo pasitraukimą iš grupės „Pajūrio naujienoms“ motyvavo V.Venclovaitė.

Šokiui atidavė dešimt metų

Nuo mažumės mėgstančią šokti Vitaliją mama pirmiausia atvedė į tautinių šokių kolektyvą. Nuo ketvirtos klasės ji pati kūrė šokius ir demonstravo juos per klasės žiburėlius. Vėliau Vitalija šoko hip–hopo stiliaus šokius Jurgos Vaineikienės vadovaujamoje grupėje, važinėjo į Klaipėdą, kur buvo pakviesta į „Tina dance“ šokėjų kolektyvą.

Prieš trejus metus, būdama keturiolikmetė, tačiau nemažą šokio patirtį turinti mergina pati ryžosi įkurti grupę. „Norėjosi, kad visos gabios Kretingos merginos galėtų šokti ir per šokį realizuoti save, - tvirtino Vitalija. – Iš prigimties esu nebloga organizatorė. Be to - ryžtinga ir pasitikiu savo jėgomis“.

Pati nuėjo pas Kretingos kultūros centro direktorę ir paprašė salės repeticijoms. Draugės Gintarės Krasauskaitės padedama, mieste išklijavo skelbimus, kuriuose šokti kvietė mokyklinio amžiaus merginas. „Pirmąsyk atėjo 15 merginų. Vėliau apie mus merginos sužinojo viena iš kitos. Būdavo, kad į grupę ateidavo iki 60-ties šokėjų. Tekdavo daryti jų atranką. Per trejus metus grupėje pasikeitė apie 400 merginų. Tačiau dvidešimties šokėjų branduolys išliko iki šiol“, - sakė Talija.

Talijos žodžiais, apie tai, kad ji subūrė merginų šokių grupę, iš pradžių nežinojo nė mama. „Savo pirmąjį šokį norėjau dovanoti mamai. Bet ji pradėjo smalsauti, kur aš dingstu vakarais. Be to, jos bendradarbės dukra atėjo į grupę. Ir paslaptis išaiškėjo“, - apie nenusisekusią staigmeną pasakojo vadovė.

Tėvai, Talijos žodžiais, duoda jai veikimo laisvę, o erdvę ji susiranda pati. Pasitikėjimas yra svarbiausia. Staigmenų tėvams ji pateikusi ne vieną. Sykį per „Maximos“ atidarymo koncertą Kretingoje ji priėjo prie dainininkės V.Riaubiškytės ir pasiprašė, kad ši ją su Gintare nuvežtų į Vilnių, kur vyko TELE-2 rengiamas koncertas. Mama, atlydėjusi iki mašinos, liko be žado netikėta dukters pažintimi su garsia dainininke. Atvykusi į Vilnių, Talija sugebėjo patekti į užkulisius ir pabendrauti su žymiomis grupėmis bei atlikėjais.

Šokėjoms buvo lyg mama

Talija tvirtino, jog pomėgis skaityti jai suteikia gyvenimo išminties, kuria ji pasinaudojo kurdama gerą atmosferą grupėje. „Su merginomis išsikalbėdavom apie įvairias problemas. Aš turiu savitą požiūrį į gyvenimą, daugeliu atvejų brandesnį, negu bendraamžių, ir jaučiau, kad galiu joms padėti, - kalbėjo Vitalija. – Stengiuosi propaguoti sveiką gyvenimo būdą: aš nerūkau, nevartoju alkoholio, atsisakau čipsų, gazuotų gėrimų, ir to mokau šokėjas“.

Įdomiausia – tai, kad Talija, būdama vadove, kurį laiką amžiumi tarp šokėjų buvo jauniausia. Merginos buvo nustebusios, kai, švenčiant Talijos gimtadienį, paaiškėjo, jog jai – tik penkiolika.

Per trejus metus grupės „Talija“ šokėjos surengė daugybę pasirodymų, kurių vadovė šiandien nė nebesuskaičiuoja: dalyvauta miesto šventėse, koncertuota įvairių miestų mokyklose, krepšinio varžybose, teatrų festivaliuose. Surengtos trys grupės fotosesijos, šokių filmavimai. Grupė keliavo į Lenkiją.

„Suvokiau, kad atėjo laikas permainoms. Taip, kaip ligi šiol siekiau šokio aukštumų, taip dabar turiu „atsidėti“ mokslams. Labai skauda širdį: šokis – grožis, kuris leidžia suvokti, kad esi skirtingas. Bet kiekvienam dalykui – savas metas“, - įsitikinusi pašnekovė.

Vitalija norėtų tapti renginių organizatore: „Jeigu neįstočiau į kultūros ir meno vadybą, bandyčiau studijuoti choreografiją ir lankyčiau sportinių šokių užsiėmimus. Gal kada nors grįšiu į Kretingą ir mokysiu šokti mažuosius“, - samprotavo Vitalija.

Kad grupė neiširtų, vadovauti „Talijos“ šokėjoms ketina Vitalijos kolegė, šešiolikmetė Monika Zubaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas