Pajūrio naujienos
Help
2025 Kovas
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar racionaliai naudojami viešieji finansai valstybėje, savivaldybėse?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai su poete Elena Karnauskaite (stovi 2 eilėje antra iš dešinės) nusifotografavo prie ką tik sukurtų eilių ekspozicijos.

Per Pranciškonų gimnazijoje įvykusį susitikimą-kūrybines dirbtuves „Poetas: profesija ar pašaukimas?“su šios mokyklos alumne poete Elena Karnauskaite IX–X kl. mokiniai iš šios, taip pat Jurgio Pabrėžos universitetinės, Darbėnų ir Salantų gimnazijų ieškojo atsakymo į iškeltą klausimą ir patys kūrė eiles.

Gimnazistus, kuriems nesvetimas gimtosios kalbos jausmas, literatūrinis mąstymas ir tikslaus žodžio turtingame lietuvių kalbos žodyne paieškos minčiai išreikšti, žemaitiška liaudies daina pasveikino Pranciškonų gimnazijos IGb klasės mokinė Elzė Baltūsytė. Su poetės biografija ir bibliografija – mokiniai galėjo pavartyti 9-ias Elenos Karnauskaitės knygas ir paskaityti jos eilėraščius, esė – supažindino ir pluoštą eilėraščių perskaitė karjeros specialistė Livija Grajauskienė.

Savo eiles skaitė ir pati poetė, kad, anot jos, mokiniai galėtų palyginti: kaip eiles skaito jų autorius ir kaip interpretuoja skaitovas. Paminėjusi, kad po Pranciškonų gimnazijos – tuometinės I vidurinės mokyklos – baigimo ji čia sugrįžo pirmąkart, E. Karnauskaitė apibūdino, kas yra literatūra ir poezija.

„Poezijos esmė – truputį kilstelėti nuo žemės“,– apibendrino poetė, prisipažinusi, kad, nors gali rašyti eiles ir silabotonine eilėdara, jai priimtinesnės baltos eilės. Peržvelgusi lietuvių poezijos klasiką E. Karnauskaitė mokiniams parodė ir kai kuriuos šių laikų poetų kūrinius, kuriuose taip užsižaidžiama forma, kad nebelieka poezijos.

„Mūsų dabartinė lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinė programa labai skurdi, o mokytojai kartais mokinius atgraso nuo poezijos, išgąsdina ja, – sakė buvusi Palangos Senosios gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė.– Poezija yra šių dienų žanras: eilėraštį skaityti nereikia daug laiko. O nedidelis poetinis tekstas yra talpus, šiuolaikiškas. Tik va – kaip jį pateikti? Kaip padaryti, kad jį skaitytų, kad atsivertų akys – tai jau kitas klausimas.“

Kas yra eilėraštis, kaip jį pateikti, kur ieškoti įkvėpimo ir kas gali būti poezijos įkvėpimo šaltiniai – nuo pro gimnazijos langą atsiveriančio vaizdo iki prisiminimus sukeliančio suvenyro, tokio, kaip kažkada Venecijoje pirkta vėduoklė – su gimnazistais aptarusi E. Karnauskaitė davė užduotį ir mokiniams, ir juos atlydėjusioms karjeros specialistėms. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai turėjo per pusvalandį parašyti ne mažiau kaip aštuonių eilučių eilėraštį, laisvai pasirinkę jo formą.

Pasibaigus užduočiai skirtam laikui, E. Karnauskaitė pakvietė gimnazistus pasidalinti tuo, ką sukūrė. Kūrybinėse dirbtuvėse sukurtus eilėraščius perskaitė Pranciškonų gimnazijos mokiniai Kamilė Bružaitė (IIGa), Aleksandras Slušnys (IIGa), Mėta Maciutė (IIGc), Ieva Vaitkutė (IIGc) ir Vilija Vaitkutė (IIGc) ir Domantas Poškys, Martynas Žvaginis ir Gabija Mamonaitė iš Darbėnų gimnazijos IIGa klasės.

Poetės E. Karnauskaitės paraginti, visi kūrybinių dirbtuvių „Poetas: profesija ar pašaukimas?“, kurias rajono gimnazijų mokiniams, besidomintiems literatūra bei kūryba, suorganizavo Kretingos rajono švietimo centro karjeros specialistės, dalyviai ant scenos it skalbinius ant virvės pakabinę baltus lapus su savo ką tik sukurtais eilėraščiais įsiamžino bendroje nuotraukoje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas