|
Nuo molinukų – iki NATO erdvių priežiūros
Kretingiškio verslininko, bendrovės „Raguvilė“ vadovo, 48-erių Virginijaus Brazausko gyvenimo kelias paženklintas stipriais išbandymais: kone tuo pat metu prasidėję vidiniai nuopuoliai ir išgirsta diagnozė – vėžys. Tačiau būtent šie iššūkiai jam ir tapo didžiuliu postūmiu išeiti iš aukos vaidmens ir įveikti ligą. Šiandieną, džiaugėsi V. Brazauskas, jo dvasinė ir fizinė sveikata veda jį ir į verslo sėkmę. V. Brazauskas, prieš kelis dešimtmečius pradėjęs molio dirbinių verslą savo gimtajame Raguviškių kaime, išmoko verslo abėcėlę, vėliau bandė ūkininkauti, tapo rajono politiku. Ilgainiui veiklos spektras plėtėsi: 2015-aisiais jo vadovaujama įmonė įėjo į rinką kaip biokuro gamintoja, kurios produkcija pasiekia ir Skandinavijos šalis. Pernai „Raguvilė“ tapo viena pagrindinių įmonės „Klaipėdos energija“ tiekėjų, šildė Palangą ir Kretingą. „Supratome, kad verslą reikia dar labiau išplėtoti – perėjome į krantotvarkos sritį: ėmėmės tvirtinti Palangos ir Kuršių nerijos kopas, prižiūrėti paplūdimių infrastruktūrą – kloti takus, įrengti laiptus, informacinius stendus“, – apie tai, kaip kilo verslas, pasakojo V. Brazauskas, šiandieną vadovaujantis 80 žmonių kolektyvui, o „Raguvilė“ veiklą vykdo dar keliomis kryptimis. Viena pagrindinių yra miestų viešųjų erdvių – gatvių, skverų, aikščių – tvarkymas, jų priežiūra. „Raguvilė“ rūpinasi 6 Lietuvos miestų – Klaipėdos, Mažeikių, Telšių, Plungės, Šilutės ir Alytaus – švara ir tvarka. Nėrė ir į visiškai atskirą švaros sritį – skystųjų atliekų tvarkymą, inžinerinių tinklų ir valyklų, požeminių trasų priežiūrą. Tarp stambiausių įmonės prižiūrimų objektų – Karinių jūrų pajėgų, tankų bataliono aikštelių prižiūra. Prieš NATO viršūnių susitikimą Vilniuje „Raguvilei“ buvo patikėta pasirūpinti saugumu – patikrinti, išplauti, filmuoti visą LITEXPO, kur vyko susitikimas, teritoriją.
Atsispyrė iš vidinio dugno Ir kai V. Brazauskas jau lyg ir buvo pasiekęs verslo aukštumas, vienądien susivokė atsidūręs vidiniame dugne: „Atrodė, kad nebemoku gyventi, nebemoku vadovauti. Viskas buvo blogai, niekas nebemiela. Santykiai darbe, šeimoje pašlijo, panirau į alkoholį. Dėl to kaltinau visą pasaulį, bet ne save. Atėjo nušvitimas, kad privalau atsispirti iš to dugno, išeiti iš aukos vaidmens“, – atviravo Virginijus. Tam jam pasitarnavo speciali pokyčių programa „DaVinči 365“. Pagal šią programą metus laiko, kasdien, jis atliko namų darbus – analizavo, ką daro ne taip, ką turi keisti. „Įvyko stiprūs vidiniai pokyčiai, pasikeitė mąstymas. Nebepavydėjau konkurentams, beje, taip jų nė nebevadinu, jie man yra kolegos – juk visi siekiame tikslų, vystydami verslą. Pasikeitė santykiai šeimoje, su kolegomis – dabar kalbamės, kartu sprendžiame problemas. Aišku, būna impulsyvaus pykčio, kaip ir sporte, bet jis ilgėliau neužsibūna – apsikabiname ir einame pirmyn“, – atviravo verslininkas.
Liga išmokė branginti žmones ir laiką Atrodytų, kai gyvenimas vėl nušvito naujomis spalvomis, prieš metus vyrą užklupo netikėta žinia – vėžys. „Vidumi jau buvau pasirengęs priimti gyvenimo iššūkius, todėl nepasimečiau: per kelias dienas susidėliojau veiksmų planą – pinigus, dokumentų vertimus, nes nusprendžiau vykti gydytis į užsienį, pagalbos prašiau draugų, pažįstamų. Iš pradžių galvojau vykti į Izraelį, bet tomis dienomis ten prasidėjo karas, pasirinkau Vokietiją. Praėjau chemoterapijos, švitinimo gydymą, ir šiandieną mano sveikatos tyrimai yra geri“, – apie tai, kaip pavyko įveikti vėžį, pozityviai kalbėjo verslininkas. Liga, sakė V. Brazauskas, jį išmokė persidėlioti vertybes, pamatuoti, kas esi pats ir kas yra tie, kurie šalia: „Septynis mėnesius buvau iškritęs iš kolektyvo, labai vertinu suburtą stiprią komandą, kad jie dirbo be manęs ir uždirbo įmonei pelną. Pradėjau branginti laiką: anksčiau perdien po 1–2 prasėdėdavau socialiniuose tinkluose – darbo reikalais ir šiaip sau. Betgi per metus susidaro 400–700 valandų, atimtų iš gyvenimo. Todėl esu optimizavęs ir sinchronizavęs informacijos šaltinius, kad pats kuo mažiau būčiau socialinėje erdvėje.“
Sieks gaminti aviacijos kurą ir parfumeriją Paklaustas, iš ko išmoko verslumo, kurio plėtra stebina, Virginijus atsakė: iš gyvenimo. Jis neslėpė, kad jam nuo pradžios nepakako vien būti „molinuku“, todėl išsikėlęs sau aukštesnius tikslus ir jų siekęs sistemingai. Viskas versle nebūna kaip sviestu patepta, tenka įveikti ir įvairius iššūkius, tačiau, tikino, vidinės vadovo nuostatos persiduoda ir įmonės veiklai: jei pats vidumi esi sveikas, tai ir įmonė sveika, jei pats supuvęs, tokia ir tavo įmonė. „Šiandien mūsų tikslas išlaikyti tai, ką turime, ribojant užsakymus, išlaikant stabilų darbuotojų kolektyvą, kad nesusprogtume iš augimo – iš didėjančių apimčių. Šiemet augame vos 10 proc., kad galėtume pasirengti naujiems startams“, – kalbėjo ugnį ir pragarą žemėje praėjęs verslininkas, neslėpdamas, kad jų išsikeltas tikslas – iš šakų ir atliekų, kurias perdirba į biokurą, pradėti gaminti tvarų kurą, kurį galima būtų naudoti aviacijoje, taip pat – parfumeriją.
|