Pajūrio naujienos
Help
2024 Rugsėjis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas
Moliūgo šventė
 
Dovydas BAJORAS

Negaliu tylėti, kai olimpiniame bokso ringe trans-kažkas, kuris tikrai atrodo kaip vyras, sudaužė moterį. Tai susiję su daugeliu mūsų – ir mano vaikai žiūri Olimpiados transliaciją, jiems turėjau paaiškinti, kas čia vyksta. Manau, to paties klausė ne mano vieno vaikai.

Tai buvo ne tik graudu, tai buvo smurtavimas ringe nelygioje kovoje! Ar už tokias lygias teises LGBT (LGBT – inicialai, kuriais apibūdinamos lesbietės, gėjai, biseksualūs ir translyčiai žmonės; terminas naudojamas nuo XX a. 10-ojo dešimtmečio ir pakeitė prieš tai naudotą frazę „gėjų bendruomenė“, kuri nereprezentavo daugelio LGBT bendruomenės narių – red. past.) bendruomenė kovoja savo paraduose? Neabejoju, kad LGBT bendruomenėje yra žmonių, kurie nepritaria toms nesąmonėms, kurios vyksta olimpiniame ringe, Olimpiadoje Paryžiuje, bet jie bijo apie tai atvirai kalbėti, bijo būti užgauti ir smerkiami jų pačių bendruomenės viduje.

Bokso ir kitų kovų ringe tegu varžosi vyrai prieš vyrus, ir nesvarbu, ar kuris nors jų yra gėjus, gal net abu. Moterys tegul varžosi su moterimis, ir nesvarbu, ar kuri nors jų yra lesbietė. Lygiai taip pat tegul ringe stovi ir biseksualus vyras, bet prieš vyrą, arba biseksuali moteris, bet prieš moterį. Ir tai jau nebe naujiena, taip jau buvo sporte ir iki šios Olimpiados. Man tai normalu.

 

Tai, kas vyko olimpiniame bokso ringe, kelia daug klausimų viso pasaulio visuomenei.

Translyčiai šiandienos Olimpiadoje neturėtų kovoti nei prieš vyrus, nei prieš moteris. Pritariu tam, kad Olimpiadoje būtų vyrų boksas, moterų boksas ir kitų lyčių boksas.

Reikėtų atsižvelgti į tokius faktus: Tarptautinė bokso asociacija paskelbė pareiškimą, kuriame pakartojo, kad I. Khelif „neturi teisės varžytis moterų kategorijoje“; kad IBA smerkia Tarptautinį olimpinį komitetą už leidimą jai dalyvauti varžybose ir neapsaugojus savo sportininkų. Į šį pareiškimą taip pat menkai kas sureagavo. Socialiniuose tinkluose drąsiai pasisakė Vytautas Abraitis, Lietuvos biomedicinos mokslų daktaras, turintis 24 metų darbo patirtį. Jo išvada – aiški: Alžyro sportininkas – vyras.

Galbūt atsiras manančių, sakančių, kad lendu ne į savo varpinę, kad neišmanau apie LGBT bendruomenę ar esu jai priešiškas. Nesu homofobas, kaip darbdavys per savo karjerą esu priėmęs į darbą ir kitos rasės, ir kitos religijos, ir kitos seksualinės orientacijos žmonių, nes jie – geri savo srities specialistai. Man žmonių orientacijos visiškai netrukdo, bet yra tam tikros ribos, kaip šiuo atveju vaizdas bokso ringe, kur ribos buvo peržengtos. Visiškai nesvarbu, priklauso ar ne Alžyro sportininkė(-as) LGBT bendruomenei, LGBT bendruomenė tylėti neturėtų. Reikia visiems, nepaisant mūsų visų žmogiškų skirtumų, diskutuoti, ieškoti atsakymų į klausimus, kurie purto pasaulį. Ar LGBT gina tik savo narių teises? Nesame LGBT nariai, iš kur mums žinoti, kokia LGBT bendruomenės, ypač – Lietuvoje, reakcija į šį incidentą Olimpiados bokso ringe.

Jūs esate mūsų visuomenės dalis, daug pasisakote dėl menkesnių dalykų, o čia – užsitvėrėte tylos siena.

Dovydas BAJORAS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas