Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 
Emilia Sebeckis – daug kuo besidominti gimnazistė ir puikiai žinanti, kur jai verta koncentruoti savo dėmesį, tad kryptingai siekia tikslų.

Palangos senosios gimnazijos vienuoliktą klasę ką tik pabaigusi Emilia Sebeckis jau seniai suprato, kokia kryptimi jai labiausiai patinka eiti. Jos mėgstamiausi dalykai dažnam kelia galvos skausmą. O Emilia mielai imasi krimsti chemijos, biologijos ar matematikos kietų mokslo riešutėlių ir tuo mėgaujasi. Nepabūgsta savo jėgų išbandyti ir konkursuose, kuriuose ji sutinka itin daug bendraminčių, tuomet galima padiskutuoti aktualiomis jaunuoliams temomis.

Sekasi konkursuose

Kaip pasakojo Emilia, ji visada žinojusi, kas ją labiausiai domina, o tai yra gamtos ir tiksliųjų mokslų kombinacija. „Iš pradžių didžiausią dėmesį skyriau biologijai ir matematikai, šie dalykai man visada labai patiko, o paskui atsirado ir tarpinis dalykas tarp jų – chemija. Pastaruoju metu daugiausiai ir gilinausi į chemijos mokslą, kad atrodo, jog jau nusibodo. Bet būna tokios susidomėjimo bangos“, – šypsojosi Emilia.

Jos laimėjimai chemijos srityje džiugina – gegužės mėnesį ji dalyvavo didžiausiame Lietuvoje Akademiko Jono Janickio chemijos konkurse ir vienuoliktokų grupėje laimėjo pirmąją vietą. „Nelabai tikėjau, kad man pavyks užimti pirmąją vietą. Susidūriau ir su kliūtimis, bet prisiminiau savo senelio žodžius: jeigu nerandi durų, lipk pro langą. Aš taip ir padariau, išlipau pro langą ir man pasisekė“, – šypsojosi Emilia.

Šiame konkurse ji dalyvauja nuo aštuntos klasės. „Niekada nebuvau drąsi, nesiverždavau į jokius konkursus, bet kai tuometinė mokytoja paskatino sudalyvauti, tai labai nesipriešinau. Ir visai puikiai pavyko, užėmiau trečiąją vietą“, – prisiminė pašnekovė.

Puikiai gimnazistei kaskart sekasi ir olimpiadose. Ji mėgsta save išbandyti ir kitų dalykų olimpiadose, konkursuose. „Konkursuose tikimasi pamatyti, kokie mokiniai yra kūrybingi ir kokių sprendimo būdų randa. Man todėl ir patinka, nes tai yra savitas ieškojimas, o ne iš anksto išmoktas“, – pasidalino gimnazistė.

 

Smagiausi konkursai, kuriuose Emilia dalyvauja, – chemijos.

Svarsto apie chemijos studijas

Emilia ir savo laisvalaikio metu stengiasi pasimokyti naujų dalykų. Taip vienų atostogų metu ji tobulinosi jaunųjų chemikų mokykloje, apie kurią ir sužinojo dalyvaudama konkursuose.

„Šiais metais važiavau į šią mokyklą, spėjau veiklą pabaigti per vienerius metus, nors numatyta trukmė – dveji metai. Besimokydama toje mokykloje turėjau atsiskaityti už praėjusius darbus, tad sukaupiau nemažai žinių. Tai man padėjo pamokose ir kiek kitaip pradėjau matyti chemijos mokslą, kūrybiškiau“, – papasakojo Emilia, pripažinusi, kad jai patinka toks gilesnis nagrinėjimas, ypač uždavinių sprendimas.

Emilia jau ruošiasi paskutinei klasei, tad jau sau leidžia nemenkai pasvarstyti, o kokį kelią jai rinktis po mokyklos. „Pagalvoju apie grynos chemijos studijas arba mediciną. Smagu nuvykti į konkursus, kur daug yra bendraminčių, su kuriais galim pakalbėti tokiomis temomis. Tai vieni jau nusprendę mokytis chemijos, kiti nori būti chemijos mokytojais. Sutikom ir labai atvirų mokytojų, kurie skatina rinktis mediciną. Manau, kad kai pasirinksiu, neabejosiu savo pasirinkimu. Šiuo metu girdėjom, kad chemijos pedagogiką renkasi labai nedaug studentų“, – svarstė Emilia, kuri neatmeta galimybės pasirinkti ir gretutines studijas, kad būtų daugiau darbinių galimybių.

Julija KADYTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas