Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 
Aleksandras Bondarchuk nepabūgo veiklos Lietuvos Raudonajame Kryžiuje, o dabar yra vienas iš lyderių.

Palangiškis šešiolikmetis Aleksandras Bondarchuk – vienas iš aktyviausių Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) jaunimo skyriaus savanorių. Jis pastaruosius dvejus metus aktyviai savanoriauja, dalyvauja renginiuose ir akcijose, o tai, kaip jis pats pripažino, jį labai praturtino ir netgi padeda drąsiau kurti savo ateities planus.

Pirmosios pamokos ir įsitraukimas

Aleksandrą savanorystė itin ėmė dominti, kai pirmoji jo sutikta koordinatorė papasakojo apie Kryžiaus istoriją ir dabartinę veiklą. Tada ir pradėjo žengti pirmuosius žingsnius. Dabar jis Klaipėdos savanorių lyderis ir užsiima įvairiomis veiklomis.

„Mano darbas – dalintis informacija su savanoriais, taip pat aš vykdau ir įprastas LRK jaunimo skyriaus savanorio pareigas – vedu pamokas. Pamokos, kurias vedu, labai skiriasi – tai ir pirmosios pagalbos mokymai, ir mūsų organizacijos veiklos istorija“, – pasakojo pašnekovas.

Taip pat jaunuolis pradėjo naują jaunimo skyriaus iniciatyvą „Lietuvių kalba iš jaunimo jaunimui“, kuri dabar vykdoma visos Lietuvos mastu. „Tai mūsų iniciatyva mokyti jaunimą lietuvių kalbos suprantamai ir lengvai. Per mokslo metus pamokos vyksta kiekvieną savaitę“, – sakė Aleksandras.

 

Aleksandras veda pamokas apie pirmosios pagalbos teikimą ir jaunuoliams suteikia daug naudingos kitokios informacijos.

Puiki bendruomenė

Pasiteiravus, kas paskatino jį likti šioje veikloje, pašnekovas patikino, kad tai buvo pati bendruomenė ir kitų savanorių kompanija.

„Lietuvos Raudonajame Kryžiuje mūsų kolektyvas – labai smagus ir aktyvus jaunimas su panašiais pomėgiais“, – šypsojosi Aleksandras.

Pasak savanorio, bendruomenė yra fundamentali savanorystės dalis: „Kryžiaus bendruomenė, mano manymu, yra svarbiausia savanorystės dalis. Mūsų bendruomenė sudaro labai „fainą“ savanorystės aplinką. Todėl mūsų (savanorių) tiek daug, nes mes ne tik atliekame gerą darbą, bet ir jaučiamės gerai darydami tai“.

Savanoris pripažįsta, kad jaunimo skyriaus savanoriai kuria atvirą kolektyvą, o šis požymis ir lemia ilgą savanorystės gyvavimą. „Jei nebūtų mūsų bendruomenės, būtent be tokių žmonių mūsų jaunimo skyriuje, nebūtų čia ir manęs“, – įsitikinęs jaunuolis.

Domisi inžinerija ir technologijomis

Be savanorystės Aleksandras turi ir kitų mielų sau pomėgių. Palangiškis domisi inžinerija bei technologijomis ir būtent tokia kryptimi svajoja pasukti ateityje. Tą padaryti jam palengvins LRK skiriami papildomi balai, stojant į aukštąsias mokyklas. Tokia galimybė leidžia drąsiau svajoti ir jau kurti ateities planus.

„Dėl LRK teikiamų papildomų balų, pridedamų prie egzaminų, pabaigęs mokyklą planuoju stoti į VGTU inžinerijos fakultetą į valstybės finansuojamą vietą“, – pasidalino ateities planais Aleksandras.

Jis jau pradėjo savo kelią į inžinerijos pasaulį – dalyvauja šių metų „Ateities inžinerijos“ projekte.

 

Labiausiai Lietuvos Raudonojo Kryžiaus bendruomenėje Aleksandrą žavi patys žmonės.

VILNIUS TECH nuotolinio ugdymo platforma „Ateities inžinerija“ yra skirta bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų 7-12 klasių mokiniams padėti praktiškai ugdyti(s) savo inovacinius gebėjimus, apimančius kūrybingumo, STEAM dalykų, šiuolaikinių technologijų ir antreprenerystės kompetencijas. Platforma nuo 2017 m. nemokamai sudaro galimybes Lietuvos mokyklų mokiniams atlikti integruotus projektinius ar brandos darbus inžinerijos ir kitų STEAM dalykų srityje, orientuotus į realių gyvenamosios aplinkos problemų tyrimą ir praktinį sprendimą.

Savanorystė pakeitė požiūrį į gyvenimą

Apie savanorystę dabar dažnas jaunuolis ar ir suaugęs pasvajoja, bet prtrūksta ryžto ar drąsos. Aleksandras pataria žmonėms, norintiems pradėti savanorystę bet kokioje organizacijoje, nebijoti komunikuoti.

„Nebijokit žmonių, nes jeigu bijai kalbėti, labai sunku prisidėti prie kolektyvo ir gerai praleisti laiką. Niekas iš bendraminčių nenori padaryti nieko blogo, todėl tikrai nėra ko bijoti“, – šypsojosi pašnekovas.

Taip pat pašnekovas atskleidė, kad savanorystė pakeitė jo požiūrį į gyvenimą: „Savanorystė labai pakeitė mano supratimą apie žmones, pasaulį. Matant daug naujų žmonių, girdint jų istorijas, daug ko gali išmokti“.

Smiltė ŠIURKUTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas