Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mero ataskaitos pasiklausė vos keli vydmantiškiai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2024-06-21
 

Meras Antanas Kalnius tęsia prieš savaitę pradėtą maratoną po Kretingos rajono seniūnijas: 2023 metų savo ir Savivaldybės tarybos veiklos ataskaitą pristatė Kartenoje, Kretingoje, Darbėnuose, o praėjusį antradienį – Vydmantuose.

Rūpėjo vaikų darželiai

Į kultūros namų salę susirinko vietinių gyventojų tiek, kad ant vienos rankos pirštų galėjai suskaičiuoti. „Jeigu dabar paprašyčiau čia dalyvaujančių Tarybos narių atlaisvinti patalpą, tai, be kultūros namų vedėjos, seniūno ir bendruomenės pirmininko, gal dar vienas kitas žmogus liktų“, – juokavo ir pats meras. Jis svarstė, gal, vykstant Europos futbolo čempionatui, jo ir Savivaldybės tarybos veiklos ataskaitai išties ne pats geriausias metas?

„Tačiau tvarka yra tvarka, kalbėsiu trumpai, nes iš patirties žinau, kad žmonės mėgsta daugiau išgirsti apie tai, kas bus, o ne apie tai, kas jau buvo“, – sakė A. Kalnius.

Kone vienintelis asmuo, aktyviai leidęsis į diskusiją, buvo pryšmantiškis Karolis Metrikas. Jaunam vyrui rūpėjo vaikų darželiai. Kaip tik šiuo metu renovuojama Vydmantų „Pasagėlė“. Karolis pasiteiravo, ar nebuvo pamastymų šį darželį plėsti, nes, trūkstant vietų, vaikus „nusiurbia“ kaimyninė Palanga. „Jie ten užauga, ten eina ir į gimnaziją, o mes pralaimim“, – kalbėjo jis.

Meras įžvalgą pagyrė, tačiau ragino modeliuoti, kaip naudingiau regiono mastu. Kretingos rajonas esąs dėkingoje geografinėje padėtyje: Klaipėda yra Kretingos darbo, o Palanga – poilsio zonos. „Esam persimainę“, – sakė A. Kalnius.

Vaikų darželiui antrojo aukšto iškelti negalima, nes „neatlaikytų“ pamatai. Be to, yra bendrieji sveikatos saugos reikalavimai, kiekvienam vaikui turi atitikti higienos normos. Buvo pamąstymų statyti priestatą, bet tada vaikai neturėtų kur lauke sportuoti. Anot mero, vietų trūkumą gali padėti išspręsti Rūdaičių darželis, iki kurio nuo Vydmantų – ranka paduoti, geriausias sprendimas būtų nutiesti asfaltą. K. Metrikas klausė ir apie galimybes vaikų darželį atidaryti Kretingos miesto lapyno teritorijoje, kur anksčiau yra buvusi „Voveraitė“ – būtų palengvinimas besiplečiančio Geštautų kvartalo šeimoms. Bet, pasak A. Kalniaus, pagal šeimų registraciją daugiausiai kuriamasi Kluonalių g., Dupulčių kvartale – nebent ten darželis galėtų atsirasti.

„Aš suprantu, kad patogu šalia jį turėti, bet žvelgiame kompleksiškai: ar bus kur parkuoti mašinas, kokie srautai, koks rytmetinis ir vakarinis pikas, ar važiuoja visuomeninis transportas“, – vardijo meras.

Jis prisiminė 2016-uosius ar 2017-uosius metus, kai lapyne buvo uždarytas darželis „Voveraitė“. Ir pats Taryboje tuomet balsavęs „už“, nes nebuvo lankančių vaikų. O po gana trumpo laiko atsirado jų 80, kas galėjo pagalvoti, kad atsiras problema, kur juos dėti. Šiuo metu rekonstruojamas „Eglutės“ darželis Padvariuose. Prie jo bus pristatytas priestatas, atidarytos trys naujos grupės, kurios, A. Kalniaus žodžiais, labai greitai bus užpildytos.

Sporto centras – ne dėl pinigų, o dėl laimės

Iš per 2023-iuosius atliktų darbų A. Kalnius paminėjo suremontuotas Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus patalpas, pasidžiaugė, kad pasikeitė ir nuo šiol dirba, kaip apibūdino, stiprūs, kompetentingi vadovai – Kretingos rajono kultūros centro Kristina Rimienė ir Kretingos muziejaus Romandas Žiubrys. Šešios rajono mokyklos – Jurgio Pabrėžos universitetinė, Darbėnų, Salantų, Vydmantų gimnazijos ir Marijono Daujoto bei Simono Daukanto progimnazijos dalyvauja „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje. J. Pabrėžos universitetinė pasirinko gamtos mokslų sritį, S. Daukanto progimnazija – medijų kryptį, integraciją su menais, Marijono Daujoto progimnazija – informatikos, problemų sprendimo sritis.

Anot A. Kalniaus, sėkmingai tiesiamas ir viliamasi, kad šiemet bus baigtas dviračių takas nuo Kretingos iki Vydmantų. Suremontuotos Kretingos Tiekėjų, Vytauto gatvės. Turėjo startuoti, bet dėl objektyvių priežasčių, rajono Tarybos pritarimu, į kitus metus buvo nukelta Melioratorių g. rekonstrukcija. Investicijos į kelius, kurių sutvarkyta daug, pernai siekė beveik 6 mln. Eur.

Nuo 2021 metų apie 90 proc. pakeistas Kretingos gatvių apšvietimas. Tarp baigtų projektų – ir riedlenčių parkai Darbėnuose bei Kretingoje, taip pat stadionas prie Pranciškonų gimnazijos. Mero žiniomis, čia sportuoja apie 150 kretingiškių vaikų. Nauda – didelė, nes jie bent tuo metu „išlipa“ iš telefonų, nerūko. Pasiteisinusiu projektu A. Kalnius pavadino po rajoną kursuojantį nemokamą visuomeninį transportą – pervežama daugiau keleivių. Savivaldybė Autobusų parkui yra suteikusi leidimą dalyvauti konkurse ir pirkti 10 elektrinių autobusų, tikimasi, kad norinčiųjų važiuoti pritrauks dar daugiau.

Iš rajone esančių 4-ių Savivaldybės įmonių vienintelį nuostolingai dirbusį „Kretingos turgų“ nuspręsta prijungti prie bendrovės „Kretingos komunalininkas“. Anot mero, turgaus paslaugos nenaikinamos, įkainiai lieka tie patys.

Pavyko įgyvendinti ir bene vieną laukiamiausių projektų – užbaigti Kretingos sporto centro statybą. Vydmantų seniūnas Rimvydas Šalinis pasiteiravo, ar dėl šio centro išlaikymo Savivaldybė nepatiria nuostolio? Mero teigimu, Sporto centras buvo statomas jau iš anksto žinant, jog tai bus socialinis objektas, per metus biudžetui gali kainuoti iki 0,5 mln. Eur.

„Bet jei žmogus laimingas gyvendamas savo rajone, jei gauna visas socialines paslaugas, laisvai naudojasi baseinu, treniruojasi sporto salėse, tai mažiau ir serga, mažiau yra irzlus ir negatyvus, kuria pridėtinę vertę, o tai – gerokai svarbiau“, – sakė A. Kalnius.

Ištiesė ranką bendrystei

Kad ir keliems mero ataskaitą išklausyti pasiryžusiems vydmantiškiams prisistatė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Algimantas Budginas. Iki tol, sakė, važiuodamas į darbą Palangoje, pastebėdavęs „bagažinių“ turgelį, „Grilio pievą“, dar apie Vydmantus žinodavęs, kad aktyviai renkamos aukos bažnyčios statybai.

„Džiaugiuosi jauna, iniciatyvia, tradicijas puoselėjančia jūsų bendruomene. Susipažinau su seniūnu, turime vieni kitų kontaktus. Taip, kaip Kretingos rajono Savivaldybė įdiegė naujovę – kretingiškio tribūną, kurioje gyventojus išklauso prieš Tarybos posėdžius, – turėkime ją ir mes. Norėsiu girdėti jūsų pastabas, kai reikės, – padėti“, – sakė A. Budginas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas