Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 
Baltų mitologijos parko šeimininkas Julius Reinikis sveikina ugnies stichiją.

Darbėnų miestelio vardą turbūt jau girdėjo daugelis. Bet, galbūt, ne visi nujaučia, kad šis kraštas ypatingas įspūdingiausių objektų gausa bei įvairove.

Šią vasarą Kretingos rajono turizmo Taryba kartu su Kretingos rajono turizmo informacijos centru pristato nepaprastai įdomią, turiningą ir įkvepiančią naujovę – išskirtinę ekskursiją autobusu „Darbienū dyvū dyvā“. Daugiau nei keturių valandų kelionė, apgaubdama sielą ir kūną šio krašto mistika, spalvomis ir aromatais, leis pažinti regiono įvairovę.

Autobusiukas, pajudėjęs iš Kretingos, užsukęs į Palangą bei Žibininkus ir surinkęs šios ypatingos ekskursijos keliautojus, vinguriuodamas miško takais, netikėtai sustos tobulos ramybės,  gamtos ir skulptūrų oazėje – Baltų mitologijos parke.

Parko šeimininkas ir vedlys Julius Reinikis, visus susirinkusius apgaubęs mistiškiausia paslaptingos girios skraiste, ims vesti amžinai besisukančiu gyvybės ir mirties rato taku, nepamiršdamas metų laikų, žmogaus gyvenimo tarpsnių,  pagoniškų dievybių ir legendų. Kelionė, savyje talpinanti keturių stichijų elementus, pagonybės paslaptis, šiuolaikinio gyvenimo tempą, staiga ims ir įves į labirintą, kuriame patiriama sugrįžimo į save būsena, kai čia ir dabar – išties reiškia čia ir dabar. Kai nutols rūpesčiai, pradings nerimas, atsitrauks baimės, kai ims rastis atsakymai, o sielą ir kūną apgaubs ramybė. Parko šeimininkas ir šios vietovės žynys nusišypsos – transformacija pavyko. Autobusiukas gali judėti toliau. 

 

Tekstilės amatų centro įkūrėja Daiva Dudėnienė kviečia paragauti Darbėnų pyrag

Antrasis sustojimas – šalia Darbėnų esantis ir nuo 2007-ųjų metų meistrų iš Japonijos puoselėjamas, didžiausias Europoje Japoniškas sodas. 16-os hektarų teritorijoje formuojasi kalneliai, tyvuliuoja tvenkiniai, čiurlena upeliai, klesti didžiulė įvairaus amžiaus bonsų kolekcija ir į dangų stiebiasi per 500 sakurų, kurios kiekvieną pavasarį sodą nuspalvina nuostabiai rožine spalva. Šis unikalus, vienas didžiausių Europoje sodas – įgyvendinta palangiškio gydytojo Šarūno Kasmausko vaikystės svajonė.

Kadais perskaityta knyga apie sodų istoriją, kurioje buvęs vienas sakinys apie patį gražiausią Kiote esantį sodą, taip palietė sielą, kad Šarūnas, ilgai nešiojęs idėją širdyje, artėjant link keturiasdešimties, pagaliau ryžosi ją įgyvendinti Lietuvoje.  Šis sodas – tai ištisinė patirtis, gilinimasis, žinios apie augalus, medžius. Pasak pašnekovo, japonų požiūris į gamtą, žmogų ir gyvenimą kardinaliai skiriasi nuo mūsų, lietuvių. Tai žmonės tarsi iš kitos planetos, prie kurių veiklos bei supratimo apie grožį ir augalų magiją gali pajusti ne tik vaikščiodamas po įspūdingo dydžio teritoriją, bet ir stebėdamas juos dirbančius gyvai.

 

Japoniškame sode kiekvienas gali rasti prabangų ramybės kampelį, gamtos, grožio ir egzotikos.

Į trečiąją stotelę, Daivos ir Arūno Dudėnų Darbėnų miestelio širdyje įkurtą Tekstilės amatų centrą, kuriame glaudžiasi ne tik muziejus, bet ir kavinė „Spilgutė“, autobusiukas įriedės aidint žemaitiškai šnektai. Atvykusius pasitiks naminiais pyragais kvepianti šeimininkė, kuri praalkusius suskubs vaišinti, su kiekvienu pasilabindama ir apkabindama žemaitiškais komplimentais.

Darbėnų Tekstilės amatų centras – tai kruopščiai puoselėjamas vietinis šeimos verslas, savo įkurtame muziejuje saugantis daugybę austinių juostų, lovatiesių, rankšluosčių, klumpių, antpirščių ir avyčių kolekciją. Šioje erdvėje ne tik galybė įvairiausių lietuviškų raštų, spalvų bei formų, bet yra net 6 oficialiai registruoti Lietuvos rekordai, apie kuriuos, kol Jūs mėgausitės pyragais bei kava, smagiai papasakos šių namų šeimininkė Daiva. Ir šiame name-muziejuje-kavinėje Jūs pasijusite lyg savo vaikystėje pas močiutę kaime, kuomet kvepėjo pyragais, dūzgė ratelis ir ant linine austa lovatiese užtiestos lovos, šalia siuvinėtų pagalvėlių saldžiai murkė katinas.

Ekskursija „Darbienū dyvū dyvā“ – tai naujas Kretingos rajono turizmo Tarybos inicijuotas vasaros maršrutas, kurio metu kretingiškiai, miesto bei pajūrio svečiai ir poilsiautojai gaus išskirtinę progą vienos ekskursijos metu aplankyti tris unikalius objektus – Baltų mitologijos parką, Japonišką sodą ir Tekstilės amatų centrą. 

Ekskursija „Darbienū dyvū dyvā“ organizuojama kiekvieną antradienį (birželio 25 d., liepos 2 d., 9 d., 16 d., 23 d., 30 d., rugpjūčio 6 d., 13 d., 20 d., 27 d.).

Iš kur:

10.30 val. – nuo Kretingos rajono turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 2B, Kretinga; 11.30 val. – nuo poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“, Venecijos aklg. 2, Žibininkai.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 670 93890.

Visos ekskursijos trukmė – apie 4,5 val.

Ekskursijos kaina vienam asmeniui – 25 Eur, vaikams iki 7 metų – nemokamai. Vaikams nuo 7 iki 16 metų – taikoma 50 proc. nuolaida.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas