Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Šį rudenį – spalio 13 d. – rinksime Lietuvos Respublikos Seimą, naujai 4 metų kadencijai. Lietuvos Respublikos Seimą sudaro 141 Seimo narys, 70 jų išrenkami daugiamandatėje rinkimų apygardoje pagal proporcinę rinkimų sistemą (kai rinkimuose dalyvaujančios visos visuomenės politinės grupės vietų Seime gauna proporcingai rinkimuose gautų balsų skaičiui), 71 tautos atstovas į Seimą patenka per vienmandates rinkimų apygardas.

Viena pirmųjų kandidatus į Lietuvos Respublikos Seimą paskelbė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Kuršo vienmandatėje rinkimų apygardoje, apimančioje nemažą dalį Kretingos ir Skuodo rajonų, Seimo nario mandato sieks LSDP Kretingos skyriaus pirmininkė, Savivaldybės tarybos narė, vadovaujanti Tarybos opozicijai, Violeta Turauskaitė. Partija yra sudariusi ir paskelbusi daugiamandatės rinkimų apygardos sąrašą, jame – 141 kandidatas, šiame sąraše Violeta Turauskaitė yra 54, be jos į sąrašą įrašyti kretingiškiams žinomi žmonės – LSDP Kretingos skyriaus pirmininko pavaduotoja, Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Gedvilaitė, ji sąraše yra 106, ir 88 numeriu įrašytas Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas, su LSDP į Seimą einantis ir Klaipėdos miesto vienmandatėje Baltijos rinkimų apygardoje.

Viešai ne kartą paskelbė vienmandatėje Kuršo rinkimų apygardoje į Lietuvos Respublikos Seimą kandidatuosiąs dabartinis Seimo narys, 2020 m. išrinktas Kuršo rinkimų apygardos rinkėjų, Antanas Vinkus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Kretingos skyrius kandidate į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Kuršo rinkimų apygardoje kelia Vidaus reikalų ministerijos viceministrę Agnetą Kazlauskaitę. Mėguvos, apimančioje Palangos miesto savivaldybę ir dar dalį pajūrio bei Kretingos rajono vakarinį pakraštį, kandidatu iškeltas dabartinis Seimo narys palangiškis Mindaugas Skritulskas, kurį į 2020–2024 m. kadencijos Seimą delegavo šios apygardos rinkėjai.

Konservatoriai-krikščionys demokratai tradiciškai organizuoja Demokratijos šventę – daugiamandatės rinkimų apygardos sąrašo reitingavimą. Reitingavimui skirtame sąraše yra 204 pretendentai kandidatuoti į Seimą. Jie į eilę surašyti pagal lietuviškos abėcėlės raidžių loteriją, pirmoji ištraukta raidė buvo u ir sąraše pirma yra Auksė Usienė. Į sąrašą pateko keturi TS-LKD partijai priklausantys kretingiškiai: Birutė Viskontienė – Nr. 10, Arūnas Abželtis – Nr. 28, Dovydas Bajoras – Nr. 30 ir Tomas Jurgutis – Nr. 93. Agneta Kazlauskaitė daugiamandatės rinkimų apygardos sąraše yra 116-a, Mindaugas Skritulskas – 177-as. Birželio 30 d. vyks šio pirminio daugiamandatės rinkimų apygardos TS-LKD sąrašo reitingavimas, po kurio paaiškės galutinis partijos kandidatų į Seimą sąrašas.

Reitingavime dalyvauti gali TS-LKD partijos nariai, taip pat nepartiniai rinkimų teisę turintys Lietuvos piliečiai, norą dalyvauti šiame reitingavime pareiškę iki š. m. birželio 20 d. Kretingoje reitingavimas vyks skyriaus būstinėje J. K. Chodkevičiaus g.10. Už reitingavimo organizavimą atsakingas skyriaus narys, kuris yra ir Kretingos rajono tarybos narys, Vaidotas Kuprelis, pažymėjo, kad reitinguoti sąrašą skyriaus būstinėje bus galima nuo 12 iki 16 val. V. Kuprelis patikino, kad reitingavimas prilygsta VRK organizuojamiems rinkimams – iš partijos centrinės būstinės į partijos skyrių atvežami reitingavimo biuleteniai, jų griežta apskaita. Reitinguoti iš 204 asmenų sąrašo galima ne daugiau 15 asmenų, po reitingavimo sąraše liks 141 kandidatas, kurių kiekvieno vieta sąraše priklausys nuo reitinguojant gautų balsų skaičiaus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas