Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Esu nusiteikęs optimistiškai, balsuosiu už tą, kuris geriausias“, – sakė kaunietis Mečislovas Urbanavičius.

Nuo antradienio iki ketvirtadienio dalis gyventojų, tarp jų kretingiškiai, ir vėl skubėjo iš anksto balsuoti rinkimuose į Lietuvos Respublikos Prezidento postą. Antrajame ture varžosi du per pirmą turą stipriausiai pasirodę kandidatai – dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir Premjerė Ingrida Šimonytė. Už antros kadencijos siekiantį G. Nausėdą pirmame ture balsavo 43,95 proc., už konservatorių kandidatę I. Šimonytę – 20,05 proc. rinkėjų.

Aktyvumas beveik toks pat

Kaip ir pirmame ture, rajono Savivaldybės, kurioje įrengta vienintelė rajone išankstinio balsavimo vieta, durys buvo atvertos nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro. Savo balsus čia galėjo atiduoti rinkėjai, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.

„Nusprendžiau ir aš pasinaudoti tokia galimybe, mat Kretingoje planuoju būti iki kitos savaitės antradienio“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė optimistiškai nusiteikęs kaunietis Mečislovas Urbanavičius. Vyras teigė atėjęs iš anksto apsisprendęs, kuriam kandidatui atiduos pirmenybę, tad balsavimo vietoje užtruko vos kelias minutes.

Moksleiviui Mykolui Daračiui šie Prezidento rinkimai – pirmieji.

Anot rinkimų komisijos pirmininkės Almos Voveraitienės, prie staliukų, kur išduodami biuleteniai, ir prie balsavimo kabinų eilutė antradienį buvo išsirikiavusi tik vienu momentu – maždaug apie 13.30 val. „Kad eilių nėra, nereiškia mažesnio rinkėjų aktyvumo negu pirmame ture – tikimės sulaukti panašiai, judėjimas vyksta nuolat“, – sakė pirmininkė.

Balsavimo vietoje incidentų nei pirmame ture, nei šiame kol kas nepasitaikė, tik viena moteris patriukšmavusi dėl to, kad į antrą turą nepateko jos favoritu laikytas kandidatas Eduardas Vaitkus. Gali būti, kad ši rinkėja biuletenį tiesiog sugadino, bet sugadintų, A. Voveraitienės žodžiais, pasitaiko per kiekvienus rinkimus.

Už pastovumą, už viltį

„Balsuosiu „tiesiu taikymu“, žinau, už ką“, – šypsojosi pirmąkart rinkimuose dalyvaujantis devyniolikmetis Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivis Mykolas Daračius.

Jis sakė besidomintis politika, net svarstęs šiuos mokslus studijuoti universitete, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių, ko gero, rinksis kitą specialybę – videokūrybą ir medijas. Apsispręsti, kuris kandidatas į Prezidentus Lietuvai tinkamiausias, teikia viltį, vaikinui padėjo politikų debatai, kuriuos jis stebėjęs per televiziją, taip pat portalas „Žinau, ką renku“. „Labai patinka ši organizacija, net norėčiau joje savanoriauti“, – prisipažino Mykolas.

„Aš renkuosi pastovumą“, – atviravo Rimvydas Šakinis.

Gydytoja Janina Kizielienė ir Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis savo balsus irgi atidavė iš anksto. „Turėjau reikalų Savivaldybėje, tai tuo pačiu...“ – sakė Rimvydas. Bet jis balsavęs ne už tą kandidatą, už kurį balsą atidavė pirmame ture: „Dabar – už pastovumą. Svarbiausia, kad įsivyrautų santarvė, kad išlaikytume taiką Lietuvoje ir aplink.“

J. Kizielienės kandidatas į antrą turą nepateko, reikėjo rinktis iš esamų. „Ko tikiuosi? Kol kas – nieko, matysim... Norėčiau, kad nebūtų blogiau“, – sakė ji.

---

Iki ketvirtadienio 13 valandos rinkimuose į šalies Prezidento postą iš anksto gauta 1 tūkst. 50 balsų. Rinkėjai, kuriems rinkimų dieną bus sukakę 70 metų, neįgalūs arba neįgaliuosius namuose slaugantys, juos prižiūrintys asmenys ar dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės penktadienį ir šeštadienį galės balsuoti namuose. Pagrindinę rinkimų dieną – sekmadienį – visų apylinkių durys bus atidarytos nuo 7 val. iki 20 val.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas