Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vasario 12 d. įvykusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Kretingos skyriaus tarybos susirinkime kilo aktyvi diskusija dėl planuojamos statyti vandenilio ir metanolio gamyklos Auksūdžio kaime Darbėnų seniūnijoje.

TS-LKD Kretingos skyriaus taryba vienbalsiai nepritaria tokio ar panašaus pramonės objekto atsiradimui ne tik Auksūdžio kaime, bet ir bet kurioje kitoje Kretingos rajono vietoje:

*Mūsų nuomone, chemijos pramonės plėtra Kretingos rajone visiškai nedera su numatytais Kretingos r. vystymosi prioritetais ir tikslais.

*Tūkstančiai Kretingos rajono ir aplinkinių savivaldybių gyventojų jau yra pasisakę PRIEŠ vandenilio ir metanolio gamyklos statybą, ir jų nuomonė, interesų PRIVALO būti paisoma.

*Visiškai akivaizdu, kad daug kur minimų 400 mln. Eur investicijų galutinis naudos gavėjas yra ne Kretingos rajono gyventojas. Nebuvo pristatyti jokie bendrovės verslo planai, nė karto neužsiminta, kiek įmonė investuos į Kretingos rajono savivaldybės infrastruktūros plėtrą ar kokiomis sumomis rems bendruomenių kultūros, sporto, kitus poreikius.

*Taip ir lieka neatsakytas klausimas, kodėl tokia gamykla nėra statoma Lietuvoje esančiose LEZ (Laisvosiose ekonominėse zonose), juk jei gamyklą pastatytų LEZ’e, o ne Auksūdyje, tai bendrovė galėtų gauti iki 100 mln. Eur siekiančių mokestinių lengvatų (iki 25 proc. nuo investuotos sumos).

LR Vietos savivaldos įstatymo 6 str. 22 punkte yra įtvirtinta, kad savivaldybės strateginio planavimo dokumentų ir juos įgyvendinančių planavimo dokumentų rengimas ir įgyvendinimas yra savarankiška savivaldybių funkcija.

2021 metų gruodžio mėnesį rajono taryboje tvirtinome Kretingos rajono strateginį plėtros planą 2021–2030 metams. Šiame svarbiausiame rajono vystymosi dokumente jokie chemijos pramonės milžinai nenumatyti. Ten numatyti visai kiti prioritetai – sparčiai augančio turizmo sektoriaus plėtra, siekiant įgyvendinti kurortinės teritorijos statusą. Dokumente kalbama apie ekologiją, gamtos tausojimą, žmogaus poveikio aplinkai mažinimą. Šios gamyklas atsiradimas radikaliai kertasi su tuo, kas numatyta rajono strateginio plėtros plano vizijoje: Kretingos rajonas – Vakarų Lietuvos gerovės kraštas, kuriame darniai sąveikauja vietos bendruomenė ir gamta. Vizijoje nėra vietos chemijos pramonės monstrui, norinčiam įsiterpti tarp vietos bendruomenės ir gamtos.

Mums taip pat sunkiai suvokiama, kodėl Kretingos rajono meras Antanas Kalnius nesistengia įgyvendinti 2021 metų pabaigoje patvirtinto Strateginio plėtros plano – galbūt menkai yra su juo susipažinęs, o gal dirba pagal kokį nors kitą planą.

TS-LKD Kretingos skyriaus tarybos vardu skyriaus pirmininkas Dovydas BAJORAS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas