Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar lankėtės grafų Tiškevičių koplyčioje senosiose Kretingos kapinėse?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, žinoma šalies grafikė, surengė pirmąją personalinę įvairių ženklų parodą.

Šiandien, vasario 9 dieną, 16 val. Palangos kurorto muziejuje atidaroma menininkės, grafikės, Palangos miesto garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės sukurtų logotipų, herbų, kitokių ženklų, kuriais džiaugiasi įvairios kurorto įstaigos ir organizacijos, paroda. Ji taip ir pavadinta – „Ženklai Palangai“.

Menininkė, save labiau realizuojanti tapybos ir grafikos srityje, kurios pamėgtos darbų temos – dažniausiai baltiškąja tema arba susijusios su gamta, šįkart save pristatys visai kitokiame amplua. Į parodą ji pateikė 30 įvairių ženklų, vėliavų, herbų, sukurtų kurorto kultūros įstaigoms, trims darželiams, Šventosios vidurinei mokyklai, Birutės parkui, etnografiniams ansambliams, tarp jų – „Mėguvai“. Grafikė taip pat atnaujino ir Palangos miesto herbą.

Pasak G. Oškinytės-Eimanavičienės, šie ženklai sukurti per pastaruosius tris nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius.

Vaikščiodami po Palangą, nė nesusimąstome, kad dauguma kurorte šiandieną matomų ir atpažįstamų ženklų, yra sukurti būtent šios menininkės. Miesto ženklai yra meniški ir subtilūs, lyg gintaro karoliai suverti į vieną Palangos ženklų vėrinį.

Palangos miesto savivaldybės taryba 2016-aisiais už aktyvią kultūrinę, visuomeninę veiklą ir svarų indėlį Palangos miestui, kuriant bendruomenės kultūrinę gerovę, dailininkei G. Oškinytei-Eimanavičienei suteikė Palangos miesto Garbės pilietės vardą.

„Savo sukurtų ženklų, surinktų į vieną krūvą, ligi šiol niekad neeksponavau, bet šiemet, artėjant Palangos miesto gimtadieniui, kurį švenčiame balandį, sumaniau juos surinkti ir parodyti miesto žmonėms bei svečiams“, – kalbėjo garsi ne tik kurorto, bet ir šalies menininkė. Jos ženklų paroda veiks ligi pavasario.

„Daugelis mano kūrybą pažįsta iš paveikslų, o logotipai – naujovė, todėl ir kviečiu juos pamatyti parodoje „Ženklai Palangai". Tai yra ir – savotiška laikmečio kaitos paroda: per tris dešimtmečius keitėsi priemonės – nuo paprasto pieštuko ir tušo iki neribotų kompiuterio galimybių“, – kalbėjo neseniai 82-ąjį gimtadienį atšventusi G. Oškinytė-Eimanavičienė.

Nuotr. iš G. Oškinytės-Eimanavičienės archyvo

Iš Kauno kilusi G. Oškinytė-Eimanavičienė save jau vadina palangiške: nuo 1965 m., kai baigė Valstybinio dailės instituto grafikos fakultetą, ji apsigyveno Palangoje, tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare. 2005 m. jai suteiktas meno kūrėjo statusas. Nuo 1993 m. yra aktyvi Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ narė, dalyvauja kasmetinėse šios grupės parodose, pleneruose Lietuvoje ir už šalies ribų.

„Ligi šiol tebedirbu, išvien su kitais menininkais dažniausiai rengiame temines parodas. Pastaroji, heraldikos ir kitokių ženklų – personalinė, kurių vis retyn, nes atrodo, kad palangiškiai mano kūrybą ir taip jau gerai pažįsta“, – kalbėjo įvairia technika kurianti dailininkė.

Savo grafikos darbuose ji naudoja ofortą, akvatintą, kartono raižinį, tušą ir plunksną, monotipiją, piešia pastele ir grafitu.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas