Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį neeiliniame posėdyje be didesnių diskusijų patvirtino Savivaldybės 2024–2024 metų Strateginės veiklos planą ir 2024 metų biudžetą, diskusijos įsiplieskė Violetai Turauskaitei socialdemokratų frakcijos vardu paklausus, kaip meras Antanas Kalnius vykdo prieš vandenilio ir metanolio gamyklos statybą Auksūdžio kaime Darbėnų seniūnijoje sausio 25 d. prie Savivaldybės protestavusiems žmonėms duotą pažadą sustabdyti gamyklos poveikio aplinkai vertinimą (PAV).

A. Kalnius apgailestavęs, kad Danijos verslo Darbėnuose planuojama 400 mln. eurų investicija suskaldė ne tik Darbėnų, bet ir viso rajono bendruomenę, patvirtino, kad PAV procedūra tęsiama. Patikino, kad Mažučių, Darbėnų bendruomenių protesto raštus persiunčia ir valstybės institucijoms, kaip antai, Aplinkos ministerijai, prie jos veikiančiai Aplinkos apsaugos agentūrai, Prezidento ir Vyriausybės kanceliarijoms. Kalbėdamas apie institucijų atsakymus meras leido suprasti, kad būti ar ne šiai chemijos gamyklai šalia Darbėnų, palieka Savivaldybei nuspręsti. A. Kalniaus teigimu, stabdyti PAV jis pažadėjo suklaidintas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, Palangos mero Šarūno Vaitkaus, pasėjusių abejonių valstybės institucijomis, teisine sistema. Meras ragino įjungti sveiką protą, sulaukti PAV išvadų ir tada priimti sprendimus dėl leidimo statyti gamyklą.

„Išgirdome, kad PAV nėra sustabdytas, vyksta toliau, ar buvote susitikę su iniciatyvine grupe (protesto prieš gamyklos statybą Darbėnų seniūnijoje – aut. past.)?“ – mero toliau klausė V. Turauskaitė. Atsakydamas A. Kalnius aiškino, kad, kol nėra PAV rezultatų, jo išėjimas į visuomenę būtų bergždžias. „Ar galiu atsakyti, kiek reikės gamyklai elektros, vandens? Aš nežinau. Į techninius klausimus atsakyti Savivaldybės administracija neturi specialistų“, – sakė A. Kalnius.

Tarybos valdančiosios daugumos narės Justė Stonkutė, Jolanta Girdvainė dargi įžvelgė Lietuvos valstybės priešiškų jėgų veikimą organizuojant protestą prieš šį strateginį visai šaliai projektą. „Neleiskime baimei ir mūsų bauginimui užkimšti ausų, kad negirdėtume argumentų dėl gamyklos statybos“, – tarė J. Stonkutė. Taip pat valdantiesiems priklausanti Vilma Priebienė, skiriama vadovauti Savivaldybės administracijai sakė: „Šiuo metu esu daugiau prieš gamyklos statybą, ji būtų per arti Darbėnų gyvenvietės, mokyklos, mano nuomonė gali keistis.“

Opozicijai priklausantys V. Turauskaitė, Gediminas Venckus pageidavo, kad į rajoną pareinančios investicijos būtų aptariamos Savivaldybės taryboje, plačiau apie jas informuoti visuomenę. Jie pritarė daugelio išsakytai nuomonei, kad žmonės dažnai bijo to, ko nežino. „Šiandieną trūksta žinojimo to, kas vyksta. Mes norime verslo, tinkamo mūsų rajonui tinkamoje vietoje, kad apie verslo atėjimą būtų informuota bendruomenė“, – kalbėjo V. Turauskaitė.

„Niekas per galvas nelips, ir jokių veiksmų, kurie pažeistų įstatymus, nesiims. Neužsiiminėsiu populizmu, kaip Mindaugas Skritulskas, siekdamas rinkėjų palankumo. Pasitikiu valstybės institucijomis, laukiame PAV – jei bus nors mažiausia grėsmė – žemės sklypo paskirtis gamyklai statyti nebus pakeista“, – užtikrino A. Kalnius.

Tarybos narys Tomas Abelkis suabejojo Savivaldybės galiomis nuspręsti dėl 400 mln. Eur gamyklos statybos rajone, prasitaręs, kad po jiems itin nesėkmingo susitikimo su gyventojais Darbėnuose investuotojai buvo nuvykę pas dviejų ministerijų vadovus ir Vyriausybės lygiu svarstė gamyklos statybai iškilusias kliūtis.

„Darbėnų bendruomenė iš mūsų nori girdėti, kad rajono valdžia yra garantas bendruomenei, jei po PAV paaiškės, kad gamykla kels pavojų, kad mes būsime tie sarginiai šunys, kurie pasakys gamyklai ne“, – tarė Tarybos senbuvis, opozicijai priklausantis Juozas Mažeika.

Taryba atsisakė Savivaldybės Strateginiame 2024–2026 m. veiklos plane numatyto pagalvės mokesčio, kuris būtų gulęs ant apgyvendinimo paslaugas rajone teikiančio verslo. Į posėdį atvykę verslininkai naujos rinkliavos iš plano išbraukimą palydėjo plojimais. Posėdžio išvakarėse įvyko verslininkų susitikimas su Savivaldybės atstovais, kuriame pradėta sudaryti darbo grupė, kuri aiškinsis, kaip plėtoti turizmą, jo infrastruktūrą rajone. Verslininkai nusiteikę prisidėti įgyvendinant vertus projektus ir priešinosi dar vienam, selektyviam mokesčiui, kuris, tikėtina, pasimestų Savivaldybės biudžete, netektų jo iniciatorių žadėtos tikslinės paskirties.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas