Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Valdžiai nebebus kur trauktis, ūkininkai savo pasieks“, – vylėsi Airidas Viskontas.

Po visoje šalyje įvykusios Lietuvos žemės ūkio tarybos (ŽŪT) organizuotos laužų deginimo akcijos, kuria siekta atkreipti politikų dėmesį į žemės ūkio sektoriaus problemas, žadėti žemdirbių protestai tęsiasi toliau: Vilniaus savivaldybė suteikė leidimą dvi dienas protestuoti prie Vyriausybės pastato miesto centre. Antradienį, sausio 23 d., ūkininkai čia atriedės su savo žemės ūkio technika.

„Laužai-2“ – Vilniuje

„Bus „Laužai-2“, – taip šią iniciatyvą apibūdino organizacinių reikalų rajone ėmęsis Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Rimantas Paulikas.

Protesto dalyvių ir juos palaikančiųjų skaičių jis teigė patikslinsiąs po to, kai, kaip tikisi, iki šio sekmadienio ryto atsilieps į visų besiruošiančiųjų į Vilnių telefono skambučius bei elektroninius laiškus ir sudarys sąrašus.

„Kadangi akcija planuojama ne vieną dieną, svarbu žinoti, kiek mūsiškių ūkininkų bus, kiek vietų užsakyti moteliuose arba viešbučiuose. „Be to, negalime keliauti kas kaip sugalvojo padrikai, privalau užrašyti kiekvieno traktoriaus valstybinius numerius“, – sakė R. Paulikas.

Maršrutai taip pat kol kas dar dėliojami, juos protesto organizatoriai šiandien ar ryt atsiųs kuo saugesnius, nes, susidarius technikos kolonai, svarbu kad kuo mažiau būtų netiesių kelių, vingių, nereikėtų pavojingai lenkti.

Šiomis dienomis R. Paulikui – lavina ir kitų rūpesčių. Su dviem žemės ūkio technika prekiaujančiomis įmonėmis, kurios turi tralus, jau susitarė ir gavo kontaktus, kurie būtų reikalingi, jeigu kelyje kam nors sugestų traktorius arba ištiktų kita nelaimė. „Bėdoje nepaliktume nė vieno žmogaus“, – užtikrino jis.

Ūkininkų sąjungos Kretingos rajono skyriaus pirmininkas pasirūpino ir autobusu, kuriuo į Vilnių galės važiuoti norintieji protestuotojus palaikyti morališkai – meras Antanas Kalnius pažadėjo, kad Savivaldybė padės.

Reikalavimai tie patys

Paties R. Pauliko vedama traktorių kolona iš Kretingos pajudės pirmadienį ir tik po nakvynės Kaune, susijungusi su protestuotojais iš kitų Lietuvos rajonų, policijos lydima, sostinės centrą pasieks antradienį apie pietus, saugiai, tvarkingai sustos į nurodytas vietas, kad nesudarytų kamščių. O autobusas su protesto akcijos rėmėjais iš Kretingos Rotušės aikštės išvažiuos porą dienų vėliau – sausio 24 d., trečiadienį, paryčiais, kad pagrindinę protesto dieną Vilniuje atsirastų apie 8–9 val. ryto. Atgal į Kretingą autobusas grįš tą patį vakarą, o protestuojantys žemdirbiai laužų deginti liks dar ir ketvirtadienį, sausio 25-ąją. Iš miesto namo kolona policijos bus išlydėta penktadienio rytą.

Prieš ministro Kęstučio Navicko vykdomą žemės ūkio politiką protestuojančių žemdirbių reikalavimai liko tie patys: kad naftos dujų akcizas nebūtų didesnis negu yra kaimyninėse valstybėse; uždrausti rusiškų grūdų tranzitą per Lietuvą; atšaukti draudimus žaliąjį dyzeliną pilti į transporto priemones, kurios gali būti panaudotos ne tik žemės ūkiui; spręsti nesibaigiančią pieno krizę Lietuvoje; panaikinti sprendimus atkurti daugiametes pievas; spręsti saugotinų teritorijų, paviršinių vandens telkinių apsauginių juostų bei zonų plėtros klausimus.

Protestą organizuoja Lietuvos Žemės ūkio taryba, kuri vienija 10 narių: Ūkininkų sąjungą, Ekologiškų mėsinių galvijų augintojų, Pieno gamintojų, Grūdų augintojų, Žemės ūkio bendrovių, Žemės ūkio kooperatyvų, Paukštininkystės, Juodmargių galvijų gerintojų, Veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų, Galvijų gerintojų asociacijas.

„Laukuose deginti laužus neužteko, todėl dabar telkiamės, pilamės degalų, visu tempu ruošiamės į Vilnių – suplūdę ten su savo technika iš visos Lietuvos, parodysim, kad jis ne toks ir didelis“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė 2022-aisiais Kretingos rajone „Metų ūkio“ respublikiniame konkurse antrąją vietą laimėjęs Grūšlaukės ūkininkas Airidas Viskontas.

Nors tą pačią dieną, kai liepsnojo laužai, Žemės ūkio tarybos atstovai buvo susitikę su Premjere Ingrida Šimonyte, įteikė jai rezoliuciją su reikalavimais ir net gavo kai kuriuos pažadus, tačiau pasigedo konkrečių terminų, per kuriuos keliamos problemos būtų išspręstos. Iki kito susitikimo kovą, kaip buvo pasiūlyta, ūkininkai laukti nenori.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas