Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mindaugas ČERNECKIS

Kretingos rajono tarybos narys, Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas

Pasklido kalbos, kad Kretingos rajono savivaldybės tarybos dauguma užsimojo įvesti „pagalvės“ mokestį. Su niekuo nepasitarę, vienašališkai ir jau šią vasarą! Tai noriu visus nuraminti, kad tai yra netiesa.

Pirmą kartą apie „pagalvės“ mokestį užsiminta viešai per Kretingos rajono savivaldybės kolegijos posėdį, svarstant rajono trejų metų strateginį planą. Šiame plane nurodyta, kad vienas Kretingos rajono savivaldybės tarybos daugumos planų yra tai, kad Kretingos rajone per ateinančius trejus metus galėtų atsirasti vietinės rinkliavos, arba kitaip – „pagalvės“ mokestis. Šis mokestis būtų skaičiuojamas turistams, kurie apsistoja nakvynei Kretingos rajone esančiose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose vietose. Mokestis galėtų būti 1 euras žmogui už naktį. Pavyzdžiui, kaimyninėje Palangoje šis mokestis yra 2 eurai. Taip pat mokestis nebūtų skaičiuojamas vaikams iki 18-os metų ir kitoms socialiai pažeidžiamoms grupėms. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šis mokestis yra mokamas ne vietinio verslo, tačiau turistų, kurie atvyksta į rajoną, o pats mokestis proporcingai yra labai mažas, palyginti su nakvynės kaina. Didžioji dalis keliaujančių žmonių prie jo yra įpratę, nes ši praktika Lietuvoje vyrauja jau senai.

Kodėl rajono turizmo sektoriui tai – naudingas sprendimas?

Kretingos rajonas yra ypač geroje geografinėje vietoje, turintis turtingą istoriją ir kultūrą. Taip pat – labai gabius verslininkus, kurie yra sukūrę visoje Lietuvoje ir net Europoje išskirtinių ir mases žmonių traukiančių vietų. Ir visa ta visuma Kretingos rajoną paverčia turistiniu rajonu, kuris šiuo metu yra VIII vietoje tarp visų 60 Lietuvos savivaldybių pagal turistų skaičių apgyvendinimo įstaigose. Kretingos rajonas lenkia Vilniaus, Trakų, Klaipėdos rajonus ir net Šiaulių miestą.

Tačiau manau, kad Kretingos rajono turizmo potencialas vis dar yra kur kas didesnis. Todėl ir reikia siekti jį dar labiau skatinti. Skiriant ir esamas Savivaldybės biudžeto lėšas, esu įsitikinęs, kad galima pasiekti labai gerų rezultatų, pritraukiant turistus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Sukuriant ne tik pavienio turizmo objekto reklamą, o sistemingą, viso rajono veidą reklamuojančią rinkodaros kampaniją. To pasekmė – kad padidėjusius turistų srautus pajustų visos įmonės ir įstaigos, esančios rajono turizmo sektoriuje, o tai, be abejo, pasitarnautų Kretingos rajono žinomumui ir gyventojams, kurie dirba šiame sektoriuje. Atkreipiu dėmesį, kad šis galimas mokestis tikrai nėra pakankamas infrastruktūrai gerinti. Tačiau tikslingai dirbant ir pasiekus dar geresnių turizmo rodiklių, tai bus puiki priemonė, siekiant įrodyti šalies Vyriausybei, Kelių direkcijai, kodėl mums reikia papildomo finansavimo tankesniam dviračių takų tinklui sukurti ir gatvėms remontuoti. Ypač kalbant apie Žibininkų kaimo pusę, kurioje ir gyvuoja pagrindinės Kretingos rajono turizmo vietos.

Apibendrindamas noriu pasakyti, kad šis mokestis visa savo apimtimi sugrįžtų atgal į turizmo sektorių ir padėtų jam augti. Taip pat šia publikacija noriu atverti duris diskusijoms su Kretingos rajono verslininkais, gyventojais, politikais, visais, kuriems yra aktualus šis mokestis. Nes tai yra tik pati pradžia, ir Kretingos rajono tarybos daugumos siekis yra, kad tai būtų kuo labiau išdiskutuota.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas