Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dešimtokas kuria muziką ir rašo miniatiūras

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-04-28

„Esu aktyvus ir kūrybingas, bet nesu „moksliukas“, - taip save „Kuprinės‘ skaitytojams apibūdino Marijono Daujoto vidurinės mokyklos dešimtokas Artūras Ketlerius. Vaikinas groja gitara, pats kuria muziką bei rašo miniatiūras ir eiles.

Be jaudulio bendraujantis su didele auditorija, Artūras Ketlerius dažnai mokyklos renginiuse būna vedančiuoju.

Artūras pasakojo, jog muzika domėjosi nuo pat vaikystės, tačiau gitarą pirmąsyk į rankas paėmė prieš porą metų. „Tai buvo sena vieno mano gerokai vyresnio draugo gitara. Jis pastebėjo mano susidomėjimą ir pamokė groti. Kai sukako penkiolika metų, iš sutaupytų pinigų nusipirkau naują gitarą. Ja groju ir dabar. Tai nėra pati brangiausia ir geriausia gitara. Tačiau ji yra tikroji mano draugė: nebebijau nutraukti stygų, ja sukurtos pirmosios mano dainos“, - apie savo kūrybinius bandymus kalbėjo vaikinas.

Kad išmoktų pirmus keturis akordus, Artūras sukūrė ir pirmąjį ketureilį. Po to išmoko dar keturis akordus, kuriems vėlgi pats parinko žodžius. Taip pamažėle gimė pirmosios dainos. „Tarkim, sėdim su draugais gamtoje: kažką sugroju ir kažkas išeina. Draugai nustemba, o aš apsimetu, kad tą dainą seniai sukūriau“, - šmaikštavo Artūras.

Artūro dainos gimsta laisvalaikiu ir jų tematika labai priklauso nuo nuotaikos. Dešimtokas tikino, jog vėliau tas dainas dailina, šlifuoja. Dabar jo sukurtų dainų, kurios mėgiamos draugų rate, yra per dešimt. „Tačiau tik tris jau negėda groti rimtesnei suaugusiųjų auditorijai“, - atviravo pašnekovas. Vaikinas dažniausiai groja draugų kompanijoje arba vienas. Jam tai – geriausias atsipalaidavimas po dienos įtampos. Artūras ateina į grupės draugų, grojančių perkusiniais ( įvairiais Afrikos būgnais), repeticijas. Prisijungia prie jų, grodamas gitara. Praėjusią vasarą dešimtokui jau teko koncertuoti scenoje Anykščiuose jaunimo stovyklos metu surengtame muzikos festivalyje.

Pradinėse klasėse Artūras sakė pradėjęs rašyti ir eiles. „Bet kas tokiame amžiuje nerašo? Vaikystėje visi vaidiname poetus, - kalbėjo humoro jausmo nestokojantis pašnekovas. – Rimtesnes miniatiūras parašiau pernai. Apie rudenį, žmogaus ir gamtos santykį, sąsajas su jausmais. Šiaip jau mano kūryboje – dainose, miniatiūrose ir eilėse – dar nemažai paaugliško maištavimo, mėgstu akcentuoti asmenybės laisvę“. Vaikinas sakė, jog muzika ir poezija – dvi lygiagrečiai jo kūryboje einančios juostos, kurios viena per kitą nepersikerta.

Mokytojai, vaikino žodžiais, žino, kad jis groja. Tačiau dažniausiai mokyklos renginiuose jis kviečiamas būti jų vedančiuoju. „Nejaučiu diskomforto prieš publiką, be to, labai mėgstu šnekėti“, - atviravo pašnekovas. Dalyvauti užklasinėje mokyklos veikloje jis neatsisako, jei tai nesidubliuoja su jo užsiėmimais. „Dabar jau stengiuosi nebeužsikrauti tiek darbų išsyk, kad per juos negalėčiau net naktimis miegoti. Ir mokytojai tai supranta“, - tvirtino Artūras, savo ateitį siejantis su žurnalistikos studijomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas