Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šalia prekybos – ir serviso paslaugos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Verslas
  • 2023-11-21

Kretingiškis verslininkas Antanas Litvinas įmonę įkūrė daugiau kaip prieš 30 metų ir sėkmingai ją plėtoja.

Kretingiškis Antanas Litvinas savo įmonę – sodo-miško įrankių parduotuvę ir servisą – įkūrė daugiau kaip prieš 30 metų. „Pirmoji prekė buvo motorinis pjūklas, o po to... Asortimentas plėtėsi, gausėjo, ir pamažu atėjo suvokimas, kad parduoti yra viena, o suteikti serviso paslaugą – antroji ir labai svarbi verslo dalis“, – A. Litvino pastebėjimu, išgyventi vien iš prekybos būtų neįmanoma – vis dėlto žmogus, nusipirkęs nepigų daiktą, nori, kad šis ir tarnautų kuo ilgiau.

Per 20 metų A. Litvinas dirbo nuomojamose patalpose, netoli Kretingos miškų urėdijos. Pradėjus Žemaičių alėjos, kuris yra dalis Šiaulių–Palangos plento, rekonstrukciją, pamatė, kad vis dažniau klientams pasidarė nebepatogu privažiuoti prie parduotuvės ir remonto dirbtuvių, o ir plečiantis prekių pasiūlai, darėsi ankštoka. Tad priėmė sprendimą statyti savo parduotuvę, kuri ir išaugo šalia Šiaulių–Palangos plento – ji sėkmingai veikia jau 5-erius metus.

„Turime 200 kv. metrų ploto prekybos salę – labai patogu eksponuoti sodo-daržo ir miško techniką, trys meistrai pluša 100 kv. m ploto dirbtuvėse, geras neklaidus privažiavimas. Patogumas yra svarbu ir darbuotojams, ir klientams“, – pastebėjo A. Litvinas, kuris atstovauja vienam patikimiausių Europoje STIHL prekinių ženklų.

Erdvioje ekspozicijos salėje sutelpa daugybė technikos: pradedant motopjūklais ir baigiant vejos priežiūros traktoriukais.

Anot verslininko, vokiečių gamybos STIHL technika yra tvirta, patogi naudoti, ją ypač vertina profesionalūs miško kirtėjai, ja plačiai naudojasi ir mėgėjai sodininkai, daržininkai. Kadangi gausėja akumuliatorinių įrankių asortimentas, jais domisi ir moterys: jie nesunkūs, patogūs naudoti, kai kuriuos sodybų priežiūros darbus šiais įrankiais gali atlikti ir jos. Be to, tokie įrankiai tausoja gamtą, dirbant jais mažesnis triukšmas.

„Apskritai gyvenimas yra labai pasikeitęs: prieš keliolika metų vos vienas kitas turėjo žoliapjovę ir ja prižiūrėjo savo sodybą, dabar jau, be žoliapjovių, sodybose triūsia robotai, kuriuos irgi išmokome remontuoti – jų priežiūra užsiima vienas mūsų meistrų, – A. Litvinas sakė, kad šiuo metu robotai ir žoliapjovės „ilsisi“ – laukia kitų metų pavasario ir vasaros. – Va, tada išgyvename tikrą darbų karštymetį – vos spėjame remontuoti, galąsti, keisti detales – kad ir kokia patikima technika bebūtų, ji dėvisi. Stengiamės būtų operatyvūs, labai retai kada užtrunkame, ir tai dažniausiai nutinka dėl kokios nors pakeliui į servisą užstrigusios detalės.“

STIHL centras Žemaitės al. 43 Kretingoje

dirba I–V – nuo 8 iki 18 val., VI – nuo 8 iki 14 val.

Įmonės meistrai – patyrę, gerai išmano gedimus ir kaip juos pašalinti. Gerą vardą turinčiai A. Litvino įmonei savo techniką remontuoti patiki ir Kretingos, Palangos komunalininkai, „Kretingos vandenų“ bendrovė, miškininkai, medžių kirtėjai, kitos įmonės, kurios savo veikloje naudoja daug aplinkos tvarkymo, pjovimo įrankių.

Šiuo metu, nors klientų ir apmažėję, žmonės vis dar dairosi lapų pūstuvų arba rinktuvų – regis, jau žiema artyn, bet lapų tebėra daug, o juos žmonės įpratę rinkti – nepalieka nei ant vejos, nei po medžiais. Kitas rūpestis bus sniegas, su kuriuo susidoroti taip pat padeda šiuolaikinė technika.

„Kad ir mažiau, bet žmonės vis dar ruošia malkas, ypač, kas turi nuosavo miško. Jaunimas nelabai noriai eina į miškus, bet geros miško pjovimo technikos dairosi ir profesionalūs miško kirtėjai, ir privatūs asmenys, kuriems svarbi daikto kokybė, o šiam „pavargus“ – ir kokybiškas aptarnavimas“, – gerą žodį savo meistrams skyrė A. Litvinas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas