Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusį savaitgalį, lapkričio 17–19 dienomis Telšių Žemaitės dramos teatre buvo surengta XXVI Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų regioninė apžiūra-šventė „Atspindžiai”. Per tris dienas 20 mėgėjų teatrų iš visos Žemaitijos parodė dvidešimt įvairių žanrų, krypčių ir stilių – dramos, komedijos, tragedijos, poezijos, pantomimos, šokio ir kitokių – spektaklius.

Tarp kolektyvų iš įvairių Žemaitijos vietų pasirodė ir trys mūsų rajono mėgėjų teatrai: Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras, vadovaujamas režisieriaus Nerijaus Gedmino, parodė žiūrovų pamėgtą Vaižganto dramą „Žemės ar moters“, Vydmantų „Gerų žmonių“ teatras, vadovaujamas Sauliaus Vaičiulio, parodė N. Gogolio „Nuotrupa“, o Kurmaičių skyriaus dramos kolektyvas, kuriam vadovauja režisierius Donatas Žilinskas, nuvežė spektaklį „Gegužio vienatvės“ pagal Romualdą Granauską.

Šio konkurso šventės-apžiūros organizatoriai yra Lietuvos nacionalinis kultūros centras, regioninę apžiūrą surengęs išvien su Telšių Žemaitės dramos teatru.

Kretingiškio režisieriaus N. Gedmino žiniomis, komisija jų spektaklį įvertino gerai: „Pagyrė už vaidmenis, rūbus ir scenografiją, pasidžiaugė, kad ir Vaižgantas gali novatoriškai skambėti. Tačiau rezultatų dar nežinome, jie paaiškės tik savaitės pabaigoje. Labai didelių vilčių patekti tarp laureatų nepuoselėjame, nes iš viso šiemet atrankoje, vykusioje 5 šalies regionuose, dalyvavo 99 mėgėjų kolektyvai – visi savaip spalvingi ir stiprūs. Po kelių dienų žinosime, ar ruoštis į finalinį konkursą, kuris įvyks Pasvalyje“, – kalbėjo N. Gedminas.

Ankstesniais metais konkursas-šventė „Atspindžiai“ suburdavo tik stambiuosius rajono kolektyvus, o kaimo mėgėjų teatrai varžydavosi apžiūroje-šventėje „Pastogė“. Dabar visi – miestų ir kaimų – mėgėjų kolektyvai varžosi tarpusavyje kaip lygiaverčiai viename konkurse, kuriame laureatais tampa 10 kolektyvų, kiti – diplomantai, o daugumai padėkojama už dalyvavimą ir bendrystę bendroje šalies teatro mėgėjų šeimoje.

Apžiūros-šventės „Atspindžiai“ nugalėtojai paaiškės po Naujųjų metų, o nominacijos bus įteiktos pavasariop įvyksiančioje teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas