Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

28-erių kretingiškis Vilius Stonkus džiaugėsi pasirinkęs policijos pareigūno profesiją, nes taip gali padėti žmonėms, apie ką ir svajojo rinkdamasis mokymosi kryptį.

Kokią profesiją pasirinkti – kiekvieno jaunuolio galvosūkis, bet, ko gero, geriausia paklausyti savo širdies balso. Taip nutiko ir 28-erių kretingiškiui Viliui Stonkui, kuris, supratęs, kad nori padėti žmonėms, nusprendė tapti policijos pareigūnu, o per šešerius savo darbo metus jau sugebėjo ir pakilti karjeros laiptais: jis dabar – Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas. „Noriu paskatinti ir kitus pasirinkti šį kelią, nes tai prasmingas, reikalingas bendruomenei darbas“, – sakė jis.

Mokymai praeina itin greitai

Policijos pareigūnas atviravo, kad pasirinkti būtent šią specialybę paskatino toks itin paprastas dalykas – noras būti naudingam savo bendruomenės žmonėms.

„Nors ir gali pasirodyti banalu, bet noras padaryti kažką prasmingo, padėti kitiems žmonėms buvo pagrindinė jėga, stumianti šitos profesijos link“, – prisipažino V. Stonkus.

Kaip atrodo tas pirminis kelias, kurį reikia nueiti kiekvienam būsimam policijos pareigūnui? Vilius atskleidė – didelio vargo jis pats nepatyrė.

„Mokymai trunka devynis mėnesius. Mokiausi Lietuvos policijos mokykloje. Kadangi mokymai ten labai aktyvūs, nespėji pajusti, kaip laikas ima ir praeina. Galiu patikinti, kad mokymai praėjo greičiau negu akies mirksnis. Po to jau policijos pareigūnai išsiunčiami savo žinias pritaikyti praktiškai, dirbant paskirtuose miestuose“, – pasakojo pareigūnas.

Teorinės žinios skiriasi nuo praktinių

Vilius, pradėjęs dirbti nuo 2017 metų rugpjūčio mėnesio, pastebėjo, kad didžiausias sunkumas, su kuriuo susiduria jauni pareigūnai, yra tai, jog teorinės žinios nuo praktinių labai skiriasi.

„Kai mokaisi, atrodo, kad viską sužinai ir jau esi pasiruošęs, bet nieko panašaus, nes išėjęs į gatvę patruliuoti, susiduri su tiek situacijų, kurių net įsivaizduoti negalėtum“, – juokėsi pareigūnas.

Pasak jo, tarp išmoktos teorinės dalies ir realaus įgūdžių įgyvendinimo slypi didžiulė patirties bedugnė. „Nėra taip paprasta susieti išmoktas taisykles, užrašytas ant lapo, su realybe, ir tai parodo tikrąjį tavo meistriškumą ir gebėjimą pritaikyti žinias“, – sakė Vilius.

Tačiau galiausiai tas patirčių krepšelis pildosi ir viskas darosi aiškiau. Tik atsakomybės našta gal auga. „Juk esi atsakingas ne tik už save, bet ir už savo partnerį ar kitus kolegas. Kiekvieną situaciją reikia įvertinti individualiai“, – pastebėjimą išsakė V. Stonkus.

Svajoja dirbti savame mieste

Vilius gyvena Kretingos rajone, Padvariuose, tad tikėjosi, kad būtent savajame gimtajame kampelyje ir turės galimybę išbandyti save naujojoje profesijoje. Tačiau ne visada būna taip, kaip planuojama, tad jį gyvenimo kelias nuvedė į Palangą.

„Palangoje dirbti gerai, puikiai sutariame su komisariato viršininku, kuris taip pat kraštietis, tačiau, žinoma, visuomet traukia namai. Galite numanyti, kad dirbti kurorte, ypač per vasaros sezoną, nėra taip paprasta, nes suvažiuoja itin daug žmonių, bet komisariatas susitvarko, sulaukia ir pastiprinimo. Vis dėlto pasvajoju, kad ateityje dirbsiu Kretingoje“, – nusišypsojo pašnekovas.

Svarbu palaikyti ryšius su bendruomene

Pastaruoju metu vis galima išgirsti, kad auga Lietuvos žmonių pasitikėjimas policijos pareigūnais. Pasiteiravus, kaip palaikomas ryšys tarp policijos pareigūnų ir bendruomenės, Vilius pasakojo, jog šiam tikslui yra telkiamos itin didelės pastangos. Paskirtas specialus pareigūnas ryšiams su bendruomene kurti padeda rengti įvairius susitikimus su žmonėmis, organizuoja prevencines akcijas.

„Nuolat susitinkame su bendruomene, stengiamės išklausyti ir spręsti iškilusias problemas drauge. Palangiškių yra visokių, ir labai reiklių, ir tokių, kurie tik atvažiuoja, bet jaučiasi didžiausi šeimininkai, aukščiau už visus kitus, bet yra ir tokių, su kuriais malonu bendrauti. Turbūt, kaip ir visur, visokių žmonių yra“, – šypsojosi Vilius, akcentavęs, kad tik bendras darbas visiems kartu gali atnešti gerų rezultatų.

Pasiteiravus, ar būta kokių incidentų, kurie labiausiai įsiminė, Vilius papasakojo, kad pastarasis toks didesnis įvykis buvo, kai teko vykti į Klaipėdą padėti sulaikyti pavogto vilkiko vairuotoją, kuris taip lengvai nepasidavė ir pridarė žalos.

„Visada įsimena tokie didesnio masto įvykiai. Laimei, kad niekas nenukentėjo ir viskas baigėsi laimingai. Toks jau policijos pareigūno darbas, niekada nežinosi, koks įvykis gali įvykti ir kada prireiks visų pajėgų“, – kalbėjo policijos pareigūnas.

Pareigūnams garantuota darbo vieta

Pasiteiravus, ar Vilius paragintų stoti jaunuolius į Policijos mokyklą, jis patikino, kad tikrai taip, jeigu tik yra noras užsiimti tokia veikla, siekis padėti žmonėms.

„Baigus policijos mokymus bus garantuota darbo vieta, nė vienas apmokytas pareigūnas nepaliekamas be darbo vietos. Be to, čia galima daryti karjerą, jeigu tik yra toks noras ir atsakingai žiūrima į savo darbą. Tad norėčiau paskatinti jaunus žmones neišsigąsti ir prisijungti prie bendruomenės, išlaikančios Lietuvos saugumo harmoniją“, – paragino pašnekovas.

Izabelė KAMINSKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas