Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Senoviniais žaidimais vienija miesto bendruomenę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2023-10-13

Bendrovės „Medis“ pardavimų direktorius Vidmantas Sutkus demonstravo jų įmonėje sukurtus šiuolaikiško dizaino žaidimus.

Per Moliūgo šventę Kretingoje linksmas klegesys ir smagus šėlsmas ūžavo Rotušės aikštėje, kur greta moliūgų ekspozicijos masyvius medinius stalo žaidimų įrenginius sustatė ir žaidimus prie jų organizavo žinoma baldų gamybos bendrovė „Medis“. Norinčiųjų išbandyti savo proto lankstumą ir kūno reakciją panoro tiek daug miestiečių ir svečių, kad prie žaidimų nusitęsė eilės.

Žaidimai – šalia „Senų kibirų“

Bendrovės „Medis“ įkūrėjas ir savininkas Petras Kurmis, paprašytas papasakoti, kaipgi gimė mintis, didžiulėmis apimtimis gaminant baldus, dar kurti žaidimus, patikino, kad jie nėra masinė gamyba, o tik vienetiniai gaminiai. Vadovas sakė, kad kasmet kviečiami dalyvauti Moliūgo šventėje, sugalvodavo kažką įdomaus: kelerius metus iš eilės jis sukviesdavo senų automobilių klubo „Seni kibirai“ narius – o ir pats atvykdavo 1959-ųjų gamybos ševroletu.

Tačiau ilgainiui, kad moliūgus ir automobilius apžiūrintiems smalsuoliams būtų dar įdomiau, susibūrę jie linksmiau praleistų laiką, sumanė sudominti senoviniais žaidimais. Tad šiuos ir ėmėsi gaminti savo įmonėje.

„Šventę reikia švęsti, o su viso miesto žmonėmis, gausiame būryje dar linksmiau – daug pažįstamų, draugų, svečių susiburia. Norisi, kad žmonėms ta bendrystė būtų smagi, o ne vien kad pilnomis „terbomis“ gėrybių jie išeitų iš mugės, bet namo parsineštų ir gerą nuotaiką. Todėl mes savo įmonėje, prisimindami vaikystę, kai žaisdavome įvairius žaidimus, sugalvojome juos išnešti į aikštę. Be to, jau ir anksčiau buvome pasigaminę stalo žaidimų ir kolektyviai žaisdavome per savo įmonės šventes, kasmet organizuojame Užgavėnes. Šeimų ir giminių rate taip pat nemėgstame gūžius prisikimšę prie stalo sėdėti ar pakilę vien į krepšį pamėtyti, o buriamės prie žaidimų. Žaidžiant gimsta azartas, pakyla nuotaika, išgyvenamas bendras džiaugsmas“, – apie sumanymą žaidimais vienyti žmones kalbėjo P. Kurmis.

Bendrovės „Medis“ vadovas Petras Kurmis (viršutinėje nuotr. kairėje) ir pardavimų direktorius V. Sutkus džiaugėsi, kad Moliūgų šventėje žaidimais susidomėjo įvairaus amžiaus žmonės, tarp jų – ir broliai pranciškonai.

Išlaikė medžio įvaizdį

Įmonės „Medis“ pagaminti stalo žaidimai, pasak vadovo, iš esmės nėra naujiena, tik jie juos ištobulino, sugalvojo naujovišką dizainą ir modernių detalių.

P. Kurmis sakė, kad pagrindinis jo sumanymų bendramintis yra pardavimų direktorius Vidmantas Sutkus, su kuriuo sykiu aptaria, kokius įdomiausius žaidimus atkurti, sudaryti jų brėžinius ir imtis gamybos. Bendrovės kolektyvas šiuo metu turi 8 pagamintus stalo žaidimus, kuriuos naudoja savose ir miesto bendruomenės šventėse, paskolina ir švenčiant kitiems kolektyvams.

„Pati idėja nėra mūsų sugalvota: gal prieš dešimtmetį pamatėme Kernavėje per amatų šventę jais žaidžiant, bet juk ir mūsų senoliai mėgo prie jų leisti laiką žaidžiant. Tik jų žaidimų priemonės buvo paprastesnės – lenta, pagaliukai, akmenukai.

Taip ir mums gimė mintis rudens šventei sugalvoti kažką panašaus. Patobulinome detales, žaidimai traukia šiuolaikiniu dizainu, tačiau išlaikėme paprasto medžio įvaizdį“, – kalbėjo V. Sutkus, rodydamas skirtingus masyvius poroje žaidžiamus žaidimus „Malūnas“, šaškes primenantį „Kvirtaką“, taip pat gana sudėtingą, bet labai azartišką, išlaikant kūno lygsvarą, vienam įveikiamą „Balansinį labirintą“ ir kitus.

Svarbus kretingiškių palaikymas

Pašnekovai džiaugėsi, kad jų kolektyvas surado naują ir įdomų užimtumo būdą miesto bendruomenei. Tai, akcentavo P. Kurmis ir V. Sutkus, ypač aktualu šiandieną, kai žmonės laiką leidžia akis įsmeigę į telefonų ekranus netgi šeimų susibūrimuose ar šventėse.

„Mums buvo labai svarbu sugalvoti kažkokių alernatyvų, o ypač – siekiant sudominti jaunuomenę. Sumanymams įgyvendinti mūsų įmonėje yra komanda: susirinkę aptariame, nusprendžiame ir darome. Man patinka rytiečių patarlė: „Išgirstu – pamirštu, pamatau – atsimenu, padarau – išmokstu“. Tuo ir vadovaujamės: darome, klystame, taisome, mokomės ir išmokstame. Mums labai svarbus yra žmonių palaikymas ir įvertinimas, todėl džiugina kretingiškių atsiliepimai apie viešumoje atgaivintus senovinius žaidimus“, – akcentavo P. Kurmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas