Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dr. Dalia MARTIŠAUSKIENĖ

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė

Lietuvoje veikia 44-ios profesinės mokyklos, kurių savininkė yra valstybė. Tačiau mažiau kaip 10 Lietuvos profesinių mokyklų turi dalininką – Savivaldybę arba verslo subjektą, tarp jų pateko ir Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras.

Iki 2022 m. rugsėjo 1 d. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras dalininko neturėjo, šios mokyklos steigėjas buvo tik valstybė. Tačiau nuo 2022 rugsėjo 1 d. prie Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio centro prijungus Kretingos technologijos ir verslo mokyklą, kurios dalininkė buvo Kretingos rajono savivaldybė, pastaroji ir toliau panoro būti vienos didžiausių Vakarų Lietuvoje Klaipėdos profesinių mokyklų dalininkė, kurios atstovas yra rajono meras Antanas Kalnius.

Priežastys, kodėl praėjusios kadencijos Kretingos rajono taryba balsavo už tai, kad Savivaldybė liktų mokyklos dalininke, manau, yra aiškios – kad tik negalėčiau toliau būti rajono Tarybos narė. Mat Kretingos rajono savivaldybei tapus dalininke, profesinės mokyklos vadovas negali būti Tarybos narys, tad nė nebaigusi kadencijos iš rajono Tarybos pasitraukiau.

Kartais pamąstau: gal tikrai, būdama rajono Tarybos narė, per daug tvirtai reikšdavau savo nuomonę, gal per daug gyniau paprastus žmones ir jiems, kiek leido mano galios, padėdavau? O gal yra ir kitų priežasčių – ne tik noras mane eliminuoti iš rajono Tarybos?

Stebiu kitų Lietuvos profesinių mokyklų dalininkų vaidmenį mokyklų veikloje ir baltai pavydžiu, nes tų mokyklų vadovai už dalininkų – savivaldybių arba verslo subjektų – pečių yra kaip už mūro: kartu vyksta į įvairias valstybines institucijas, kur sprendžia aktualius profesinei mokyklai klausimus, aktyviai dalyvauja ir padeda formuoti mokymo turinį, sprendžia ūkines, finansines ir kitas problemas. O Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro dalininkę nuo 2022 rugsėjo 1 d. mačiau 3 kartus ir tai – visuotiniame dalininkų susirinkime Klaipėdoje. Viename jų dalyvavo Kretingos rajono meras A. Kalnius. Pasinaudodama proga išsakiau lūkesčius, problemas, paprašiau pagalbos, kuo galėtų savo mokyklai padėti Kretingos rajono savivaldybė, atstovaujama mero. Tačiau išsakyta nuomonė, lūkesčiai taip ir liko: praėjo metai, ir aš, kaip mokyklos vadovė, nesulaukiau nei skambučio, nei kad meras atvyktų į Klaipėdoje veikiantį centrą ar į Kretingos filialą. Beldžiausi ir pati į rajono Savivaldybės mero duris, bet išgirsta nebuvau...

Kretingiškiai gali pagalvoti: esu šios profesinės mokyklos direktorė ir turiu dirbti, rodyti gerą rezultatą. Aš tai ir darau, bet kyla klausimų – kam tada reikia dalininko? Profesinio mokymo įstatyme apibrėžta daug funkcijų, kurias turi vykdyti dalininkas, bet... Gali pasirodyti ir tai, kad iš rajono Savivaldybės sulaukėme finansinės pagalbos. Tvirtai su atsakomybe pareiškiu: Kretingos savivaldybė yra prisidėjusi 0,29 euro piniginių lėšų – tai yra dalininko įnašą – ir viskas.

Kai prieš metus Kretingos rajono savivaldybė svarstė klausimą, likti dalininke ar ne, meras išsakė tokį pageidavimą mūsų profesinei mokyklai: „Kai matysime gerus rezultatus, gal ir pridėsime vieną kitą tūkstantėlį.“

Gerbiamas mere, nejaugi nematote, kaip sutvarkytas mokymo centras Klaipėdoje ir jo filialas Kretingoje, kad įrengtas pats moderniausias Lietuvoje statybos sektorinis centras, į kurį investuota beveik 4 mln. eurų, kad prieš pusmetį atidarėme visiškai renovuotą, šiuolaikiniais baldais apstatytą ir, drįstu pasakyti, patį gražiausią Klaipėdos mieste, bendrabutį, į kurį investuota 2,5 mln. Gal meras, sakydamas, kad Savivaldybė prisidės, turėjo mintyse Kretingos filialą? Bet ir jis jau keičiasi neatpažįstamai: šį rugsėjį filiale mokslus pradėjo 500 mokinių ir suaugusiųjų, mūsų rajono ir aplinkinių rajonų jaunimui pasiūlytos naujos, aktualios darbo rinkoje programos, dirba profesionali mokytojų, kitų darbuotojų komanda, kad suremontuotas įvažiavimas į filialą, šiuolaikiškai apželdinta aplinka, kad iš pagrindų ten, kur daugelį metų bėgo vanduo, remontuojami ir apšiltinami stogai, kad įrengtas atskiras suaugusiųjų ir jaunimo mokymui skirtas blokas, kad perkami kompiuteriai, interaktyvios lentos ir kt. Ar tai ne rezultatas, kurio pasiekėme per vienerius metus?

Nuolat seku informaciją Kretingos rajono savivaldybės tinklapyje, Facebook’o puslapyje ir vis galvoju, gal kada kas nors pagirs ir mūsų mokyklą, o gal – pakritikuos, gal ir mums skirs gerą žodį. Bet praėjo metai, ir jokio įrašo ar komentaro apie profesinę mokyklą kaip nėra, taip nėra.

Tad keliu tą patį retorinį klausimą: ar Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesiniam mokymo centrui naudinga ir reikalinga dalininkė – Kretingos rajono savivaldybė? Kviečiu visuomenę diskusijai, kuri pasakytų mums visiems, kokie turi būti dalininkai, – realūs ar tik „ant popieriaus“?


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas