Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono vicemerė Vaida Jakumienė teigė, kad numatomos tvirtinti apsilankymo Kretingos sporto centro baseine kainos buvo skaičiuojamos labai atidžiai vertinant ir aplinkinių baseinų kainodarą, ir turint mintyje, kad mūsų baseinas nėra komercinis objektas.

Kretingos rajono savivaldybės tarybos politikai šiuo metu vykstančių Tarybos komitetų posėdžiuose intensyviai svarsto sprendimo „Dėl Kretingos sporto mokyklos Kretingos sporto centre teikiamų paslaugų kainų nustatymo“ projektą. Daugiausia klausimų, svarstymų ir diskusijų sulaukė sprendimo dalis, susijusi su lankymosi baseine kainomis. Bus ar ne jos patvirtintos, lems galutinis politikų sprendimas kitą savaitę įvyksiančiame rajono Tarybos posėdyje.

Kiek kainuotų lankytis baseine

Pagal sprendimo projektą, vienkartinis 1 val. apsilankymas baseine suaugusiam žmogui darbo dienomis iki 17 val. kainuotų 5 Eur, 2 val. – 8 Eur, 3 val. – 9 Eur, po 17 val. atitinkamai 6,5 Eur, 9 Eur ir 11 Eur, savaitgaliais paslauga brangtų: 1 val. – 8 Eur, 2 val. – 10,5 Eur, 3 val. – 12 Eur. Neribojant laiko apsilankymas baseine įvertintas 15 Eur. Mokiniams ir studentams numatytos mažesnės kainos: tarkim 1 val. darbo metu kainuotų 3 Eur, 3 val. – 6 Eur, po 17 val. už 1 val. apsilankymo tektų mokėti 5 Eur, už 3 val. – 9 Eur, savaitgaliais atitinkamai – 6,5 ir 10,5 Eur, neribotas laikas mokiniui ir studentui kainuotų 13 Eur.

Senjorams, neįgaliesiems ar juos lydintiems asmenims 1 val. baseino iki 17 val. kainuotų tiek, kiek ir mokiniams, tačiau po darbo 1 val. apsilankymas kainuotų 4 Eur, 2 val. – 6,5 Eur, 3 val. – 8 Eur, savaitgaliais ir švenčių dienomis 1 val. – 6 Eur, 2 val. – 8 Eur, 3 val. – 9 Eur, neribotas laikas – 11 Eur. Numatytos kainos ir 4–6 metų vaikams, vaikai iki 4 metų įleidžiami nemokamai, tačiau vaiką turės lydėti tėvai ar globėjai. Vaikui 1 val. maudynės kainuos 1,5 Eur, 3 val. – 2,5 Eur, po darbo valandų – atitinkamai 2,5 Eur ir 4,5 Eur, švenčių ir poilsio dienomis – 3,5 Eur ir 5 Eur, neribotas laikas – 7 Eur.

Numatytas ir apsilankymo baseine abonemento mokestis: darbo dienomis iki 17 val. už 1 mėnesio abonementą suaugusieji mokėtų 50 Eur, po darbo ir savaitgaliais – 68 Eur, mokiniai ir studentai – 40 Eur ir 50 Eur, senjorai ar neįgalieji – 35 Eur ir 45 Eur. Perkant abonementą 3 mėnesiams suaugusieji atitinkamai mokėtų 130 Eur ir 170 Eur, mokiniais ir studentai – 95 Eur ir 120 Eur, senjorai ir neįgalieji – 85 Eur ir 110 Eur, perkant iškart metams suaugusiesiems tai kainuotų 450 Eur ir 590 Eur, mokiniams ir studentams – 315 Eur ir 420 Eur, senjorams ir neįgaliesiems – 285 Eur ir 390 Eur.

Palyginti nebuvo lengva

„Kad galėtume nustatyti lankymosi Kretingos sporto centro baseine kainas, dirbome kartu su Kretingos sporto mokyklos direktoriaus pavaduotoju Vytautu Tamašausku, Kultūros ir sporto centro skyriaus specialistu Eriku Žiubriu, tarėmės su rajono vadovais ir tikrai labai intensyviai domėjomės, o kokia gi yra aplinkinių miestų ar rajonų baseinų kainodara. Skaičiavome taip, kad Kretingos rajono gyventojams gauti Sporto centro paslaugas čia, vietoje, būtų pigiau ir jiems nereikėtų pigesnės paslaugos ieškoti Palangoje, Klaipėdoje ar Plungėje“, – paprašyta pakomentuoti situaciją rajono vicemerė Vaida Jakumienė akcentavo, kad palyginti Kretingą su kitais rajonais ar miestais nebuvę taip paprasta: baseinai yra skirtingi, skiriasi ir jų erdvėse teikiamos paslaugos – tarkim, Palangos baseine yra galimybė visiškai atskirti SPA zoną, čia teikiama ir daugiau paslaugų, klaipėdiečiai iškart skaičiuoja apsilankymą 3 valandoms, o plungiškiai išvis neskaičiuoja apsilankymo 1-ai ir 3 valandoms.

Iš esmės, sprendimo projekte pateiktoje apsilankymo baseine kainų palyginimo lentelėje matyti, kad lankymasis Kretingos sporto centro baseine nebus pats brangiausias malonumas, jeigu lygintume su Plunge, Palanga, Klaipėda ar Šilute. Tarkim, Palangoje (su SPA zona) už 1 val. tenka mokėti 10 Eur, 2 val. – 13 Eur, 3 val. – 16 Eur, savaitgaliais Šilutėje 1 val. kainuoja 9 Eur, 2 val. – 11 Eur, 3 val. – 13 Eur, ir tai yra nuo 0,5 iki 1 Eur brangiau negu Kretingoje, tačiau nuo 4 iki 6 Eur pigiau negu Palangoje. Visi baseinai yra numatę ir nuolaidų sistemą senjorams, mokiniams neįgaliesiems. Mokiniai, studentai ir neįgalieji pigiau baseinu naudotis galėtų tik Šilutėje – Palanga, Plungė, Klaipėda šias paslaugas teikia brangiau negu tai ketina daryti kretingiškiai. Panaši situacija ir lyginant abonementų kainas.

V. Jakumienės pastebėjimu, Kretingos sporto centro baseinas nėra komercinis: „Nuo pat pradžių šio projekto esmė ir buvo sudaryti sąlygas aktyviam kretingiškių poilsiui ir sveikatinimui. Jeigu tikėtumėmės ir skaičiuotume išsilaikyti iš tų, kurie lankosi baseine, kainos būtų gerokai didesnės, ir lankytis baseine būtų prabanga. Mes, skaičiuodami, lygindami su kitų baseinų kainodara, stengėmės nepažeisti socialinio teisingumo principo ir manau, kad mums tai pavyko.“

Todėl tam, kad kretingiškiai patenkintų savo poreikius ir būtų mokūs susimokėti už lankymąsi baseine, Kretingos rajono savivaldybė savo biudžete turės numatyti lėšų Sporto centrui ir baseinui išlaikyti: preliminariais skaičiavimais, išlaidos už šilumą, elektros energiją, vandenį, kitas paslaugas, atlyginimus per metus sudarys apie 800 tūkst. Eur. „Žinoma, dalį šių išlaidų pavyks padengti ir iš uždirbtų lėšų – vis dėlto tikimės optimalaus lankytojų srauto“, – teigė V. Jakumienė, neabejodama, kad ateityje, atsižvelgus į lankytojų poreikius, kainas gali tekti koreguoti.

Abonementų kainų įvairioms socialinėms grupėms palyginimas

Mokys plaukti, numatytos nuolaidos gausioms šeimoms

„Kokios programos bus vykdomos vaikams, moksleiviams, kitiems bendruomenės nariams, šiandien niekas dar nepasakys, kadangi nežinome baseino užimtumo, lankytojų srauto, poreikių“, – kalbėjo vicemerė, apgailestaudamas, kad šių metų antrokai, kurių rajone yra per pusketvirto šimto, greičiausiai nebegalės pasinaudoti Vyriausybės vykdoma antrokų mokymo plaukti 32 val. programa, mat ji startuoja naujų mokslo metų pradžioje: dalis šios programos finansuojama iš valstybės biudžeto, dalis – vietos savivaldybės. Tačiau kitais mokslo metais ši programa, gal dar ir kitokios turėtų būti vykdomos.

Pasinaudoti lengvata ir gauti 20 proc. nuolaidą galės gausios šeimos – auginančios 3 ir daugiau vaikų, pateikusios Šeimos kortelę, kurią išduoda Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. „Kiek tokių šeimų yra rajone, tiksliai dabar nepasakyčiau, tačiau sąrašus tikrai turėsime“, – tvirtino mero pavaduotoja.

Planuojama, kad Kretingos sporto centras dirbs nuo 7 val. iki 22 val. Šiuo metu Kretingos sporto centre vyksta paskutinės atidavimo valstybinei komisijai vertinti procedūros. „Viliamės, kad paskutinių parašų sulauksime artimiausiu metu, po to – rūpesčiai dėl higienos paso, o jau tada galėsime pasidžiaugti tikromis įkurtuvėmis, – V. Jakumienė pridūrė, kad šiuo metu vyksta ir pokalbiai su būsimaisiais šio centro darbuotojais. – Paskelbus konkursą į 28-ias pareigybes sulaukėme apie 200 paraiškų, vadinasi, žmonėms šis objektas yra tikrai patrauklus.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas