Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Šių metų pavasarį Kretingos centre savo veiklą pradėjo daug teigiamų atsiliepimų ir visuomenės dėmesio sulaukus kepyklėlė-kavinė „Nuogne skanu“, kurioje savo jėgas vasarą nutarė išbandyti kretingiškiai Saulė Simutytė ir Augustinas Paulauskas.

Dirbti vasarą panoro septyniolikmetė Saulė Simutytė ir šešiolikmetis Augustinas Paulauskas.

Pirmas oficialus darbas

Dirbti vasarą nutaria nemaža dalis jaunuolių, tačiau neretai jie renkasi šalia Kretingos esantį kurortą – Palangą, kur daugiau laikino darbo galimybių. Vis dėlto jau ne vienerius metus Kretingos rajono savivaldybė skatina rajono moksleivius vasarą dirbti būtent mūsų rajone. Darbdaviams skiriamos pusė minimalios algos dydžio Savivaldybės kompensacijos, o jaunuoliams suteikiama galimybė pajausti darbo subtilybes nesulaukus pilnametystės.

Pagal jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programą šiemet įdarbinta 13 jaunuolių, joje dalyvavo 8 įmonės. Tokia galimybę dirbti neišvykus iš Kretingos pasinaudojo ir septyniolikmetė Saulė su šešiolikmečiu Augustinu.

Abiems jaunuoliams tai – pirmas oficialus darbas. Pasirinkti tokį vasaros užimtumą jie norėjo dėl darbo patirties, taip pat paskatino kiti dirbantys bendraamžiai. „Praėjusiais metais niekur nedirbau, todėl šiemet vasaros nenorėjau praleisti namie“, – sakė S. Simutytė, tikinusi, kad vasarą jaunimas išsibalansuoja, nutolsta nuo prieš tai turėto ritmo, tad darbas padeda neužsimiršti.

Saulė ir Augustinas džiaugėsi, kad jų pirmas darbas – desertinėje. „Mano pirmoji darbo patirtis bus čia, šioje jaukioje vietoje, kurioje ne tik apsilankyti smagu, bet ir dirbti. Čia jaučiuosi gerai, nes sulaukiu didžiulio palaikymo ir supratimo. Žinau, kad galiu kreiptis pagalbos, kai kažko nesuprantu. Visi labai šeimyniški“, – šypsojosi Saulė.

Abu jaunuoliai dirbti pradėjo, nes norėjo turėti savo pinigų, kad nebereiktų prašyti iš tėvų, galėtų taupyti savo tikslams. Jiems taip pat svarbu įgyti patirties. „Norėjau įgyti darbo patirties, kad ateityje būtų lengviau įsidarbinti“, – akcentuodamas, kad ieškojo darbo būtent kavinėje, įvardino Augustinas. Jis taip pat atskleidė, kad uždirbtus pinigus planuoja atidėti vairuotojo teisėms įgyti. Saulė juos ketina taupyti, konkretaus tikslo kol kas neturi.

Lavina įgūdžius

Toks darbas labiausiai jaunuoliams lavina bendravimo, lankstumo, sugebėjimo greitai aptarnauti įgūdžius. Taip pat jie sužino apie konditeriją, desertų gamybą. „Šis darbas labiausiai lavina bendravimo įgūdžius, taip pat sužinojau apie konditeriją, kas kaip daroma ir panašiai. Ne paslaptis, kad dirbu kartu su graiku, iš jo pasisemiu daug žinių“, – tikino Saulė.

Jaunuoliai neslėpė, kad patiria ir tam tikrų iššūkių, pavyzdžiui, Saulei sunkiausia yra atsikelti anksti rytą. „Man – kai kavinėje būna daug žmonių ir tenka juos tinkamai, greitai aptarnauti“, – įvardino Augustinas.

Abu kretingiškiai džiaugiasi pasirinkimu dirbti ir tikino, kad tam paskirti savo vasarą tikrai nėra gaila. „Labiau gaila būtų savo laiką aukoti nieko neveikimui“, – tvirtino A. Paulauskas.

Saulė su Augustinu kavinėje talkina jų šeimininkams aptarnaudami klientus, padėdami sutvarkyti stalus, paruošti patalpas darbui.

Evelina STONKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas