Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Sunkiosios atletikos treneris Arvydas Bušeckas su savo auklėtiniais. Priekyje (iš kairės) – Lietuvos čempionatų medalininkai Gvidas Jucys, Elija Litvinaitė, Ugnė Rimgailaitė, Orestas Milašius.

Kretingos sporto mokyklos sunkiaatlečiai, treniruojami Arvydo Bušecko ir Regimanto Norvilo, savo mokyklos ir miesto garbę gynė dviejuose Lietuvos sunkiosios atletikos čempionatuose: jaunučių iki 13 metų ir jaunių iki 17 metų.

Lietuvos sunkiosios atletikos čempionatas iki 13 metų įvyko Klausučiuose Jurbarko rajone. Tarp 13-os komandų kretingiškiai užėmė V v. – Kretingos sporto mokyklos komandą aplenkė Telšių (I v.), Klaipėdos

(II v.), Jurbarko (III v.) ir Panevėžio (IV v.) sportininkai. Geriausiai iš mūsiškių sekėsi Oskarui Mažioniui, kuris 67 kg svorio kategorijoje tapo III v. laimėtoju: vaikinas rovė 39 kg, stūmė 52 kg.

Kukliau sekėsi komandos draugams Saverui Petkui, Ugnei Rimgailaitei, Karoliui Riepšui, Jonui Sauk, Orestui Milašiui, Justui Baniui, Justui Miliauskui, Ugnei Stoncelytei, Eimantui Griciui, Andrej’ui Zaicev’ui, Neidui Kazlauskui, Eimantui Vosyliui. „Tačiau komandinėje įskaitoje kiekvieno sportininko indėlis yra svarbus, nes kiekvienas sunkiaatletis pelno taškų, kurie mums yra labai reikšmingi“, – tvirtino treneris A. Bušeckas.

Neblogai kretingiškiams sunkiaatlečiams sekėsi ir Panevėžyje įvykusiame Lietuvos sunkiaatlečių čempionate iki 17 metų. Jame savo pranašumą prieš kitas sportininkes įrodė Elija Litvinaitė – ji 64 kg svorio kategorijoje rovė 48 kg, stūmė 60 kg ir iškovojo čempionės vardą. „Elija laimėjo didele persvara – stūmimo rungtyje nuo antrą vietą užėmusios rokiškietės ji atsiplėšė 12 kg“, – A. Bušeckas teigė, kad jo auklėtinė padarė didelę pažangą: nors mergina nugalėtojos vardą ne sykį yra iškovojusi tarptautiniuose, kasmetiniuose kalėdiniuose turnyruose, Lietuvos čempione ji tapo pirmą kartą, taip pat pagerino savo asmeninius rezultatus.

Merginų grupėje startavo ir 8-erių metų Ugnė Rimgailaitė, kuri varžėsi su gerokai vyresnėmis sportininkėmis: 40 kg svorio kategorijoje ji pranoko savo varžovę ir, rovusi 18 kg, stūmusi 27 kg, iškovojo III v. Ugnė patyrė įtemptą kovą – stūmimo rungtyje ją nuo IV v. užėmusios Plungės rajono atstovės teskyrė vienas kilogramas.

„Kukli, bet drąsi mergaitė“, – trumpai drūtai savo auklėtinę apibūdino A. Bušeckas, gerą žodį taręs sportininkės tėvui Vaclovui Rimgailai, kuris prisiėmė merginų išvykos į varžybas rūpesčius.

Beje, čempionate iki 13 metų U. Rimgailaitė, kuri sunkiosios atletikos treniruotes lanko metus, varžėsi kartu su berniukais ir, rovusi 20 kg, stūmusi 28 kg, tarp 17-os dalyvių buvo septinta.

Treneris A. Bušeckas pasidžiaugė ir Sintijos Bujanauskaitės startu: 2 mėnesius treniruotes lankanti mergina 45 kg svorio kategorijoje jau varžėsi Lietuvos čempionato iki 17 metų finale ir, rovusi 23 kg, stūmusi 30 kg, užėmė VII v. „Šios varžybos Sintijai buvo pirmosios, matau, kad ji turi prigimtinio stiprumo, kas tikrai leis jai gerinti savo rezultatus“, – neabejojo treneris.

Sunkiąja atletika Sintiją sudomino draugė E. Litvinaitė: „Iš pradžių ėmiausi tik treniruoklių, dabar jau sportuoju rimčiau. Patinka man čia ir tikrai ne per sunku.“

Vaikinų grupėje svorio kategorijoje per 102 kg Kretingos sporto mokyklos auklėtinis Gvidas Jucys, rovęs 69 kg, stūmęs 86 kg, užėmė II v. Anot trenerio, vaikinas nuolat gerina savo rezultatus, yra ne vienerių varžybų prizininkas, ir gerą rezultatą lemia nuoseklus darbas, motyvacija – Gvidas nepraleidžia treniruočių, noriai jas lanko. „Man patinka šis sportas, – sakė G. Jucys. – Svajoju apie Lietuvos rinktinę.“

Komandinėje įskaitoje tarp 14-os komandų šiame čempionate kretingiškiai užėmė VII v. Be nugalėtojų ir prizininkų, Kretingos garbę Panevėžyje gynė Ugnius Untulis, Eimantas Krasauskas, Eimantas Vosylius, Martynas Viščiūnas, Andrej’us Zaicev’as, Oskaras Mažionis, Lukas Puškorius, Pijus Banys, Ruslanas Eigirdas, Ernestas Žilis, Eimantas Žilis, Eimantas Gricius, Renaldas Gedminas. „Pagal dalyvių gausą čempionate buvome šešti“, – A. Bušeckas akcentavo, kad ir šiame, ir prieš tai įvykusiame čempionatuose visi Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai pagerino savo asmeninius rezultatus.